Radio Opole » Samorządowa Loża Radiowa » W Samorządowej Loży Radiowej » 'Samorządowa Loża Radiowa' w Prudniku [FILM, Z…
2018-09-22, 16:55 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Samorządowa Loża Radiowa" w Prudniku [FILM, ZDJĘCIA]

"Samorządowa Loża Radiowa" w Prudniku
Stagnacja na rynku mieszkaniowym w Prudniku była głównym tematem Samorządowej Loży Radiowej, która gościła w zabytkowych wnętrzach willi Frankla, dziś użytkowanych przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Perełka architektoniczna zyskała nowe życie dzięki rewitalizacji. Niestety, na podobne działania czeka wciąż wiele kamienic w mieście. Jak się okazuje, w części z nich lokatorzy wciąż nie mają na przykład toalet w domach. Brakuje również podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej.
W Prudniku kolejka oczekujących na lokale komunalne sięga około 100 osób.
Budowę dwóch bloków w porozumieniu z TBS-em i spółdzielnią mieszkaniową zapowiedział na konferencji urzędujący burmistrz gminy Franciszek Fejdych (Koalicja Obywatelska - PO i Nowoczesna), który stara się o reelekcję. Jak zapewnił, te mieszkania będą w cenie porównywalnej do tej oferowanej w rządowym programie Mieszkanie Plus.

Uczestnicy Loży odnieśli się szeroko do kampanijnych obietnic burmistrza. Wskazywali na mnogość obietnic i brak realizacji tych z poprzedniej kampanii. Podkreślali wieloletnie zaniedbania w zakresie właśnie budownictwa mieszkaniowego, ale i m.in. współpracy z lokalną przedsiębiorczością.

Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych (Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna - Koalicja Obywatelska) nie przyjął zaproszenia do Loży.

W Samorządowej Loży Radiowej w Prudniku udział wzięli: Katarzyna Czochara, poseł na sejm RP - PiS, Teresa Barańska PiS, Grzegorz Zawiślak Kukiz'15, Witold Rygorowicz SLD, Mariusz Kozaczek PSL, Jarosław Szóstka, Stowarzyszenie Prudniczanie.

Rozmowę poprowadzili Agnieszka Stefaniak i Jan Poniatyszyn.
"Samorządowa Loża Radiowa" w Prudniku

Zobacz także

2019-10-26, godz. 18:00 Samorządowa Loża Radiowa w Branicach (26.10.2019) Coraz więcej Polaków cierpi na choroby psychiczne. Liczba lekarzy psychiatrów lokuje nasz kraj na ostatnim miejscach w Europie. Zapewnienie opieki dla pacjentów… » więcej 2019-10-19, godz. 16:54 Samorządowa Loża Radiowa w Nysie (19.10.19) Spada liczba placówek bibliotecznych, ubywa ich czytelników - takie informacje podaje Główny Urząd Statystyczny. Według raportu Biblioteki Narodowej tylko… » więcej 2019-10-05, godz. 14:53 Samorządowa Loża Radiowa z Praszki Czy gminy czeka znaczący spadek dochodów? Jak przyciągać inwestorów tworzących miejsca pracy? Czy więcej zapłacimy za odbiór śmieci? Głównie o tych… » więcej 2019-09-28, godz. 15:11 Samorządowa Loża Radiowa z Grodkowa - Gdy zaczynałem urzędowanie w 2002 roku, nasza gmina miała 20200 mieszkańców – mówi Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa. - Obecnie jest ich 19500. Ten… » więcej 2019-09-21, godz. 11:24 Samorządowa Loża Radiowa z Głogówka W tym tygodniu Samorządowa Loża Radiowa z Głogówka. Z zaproszonymi gośćmi spotkaliśmy się w tamtejszym ratuszu, by rozmawiać o problemach na styku parlamentu… » więcej 2019-09-14, godz. 14:40 Samorządowa Loża Radiowa z Rogowa Opolskiego Czy w kolejnej kadencji parlamentu da się zbudować samorządowe porozumienie ponad podziałami politycznymi? Zastanawiali się nad tym uczestnicy Loży Samorządowej… » więcej 2019-09-07, godz. 11:59 Samorządowa Loża Radiowa z Otmuchowa [FILM, ZDJĘCIA] O korzyściach dla sprawowania mandatu posła czy senatora, płynących z wcześniejszych doświadczeń samorządowych, mówili uczestnicy Loży Samorządowej… » więcej 2019-09-01, godz. 13:00 "Samorządowa Loża Radiowa" w Brzegu [FILM, ZDJĘCIA] Samorządową Lożę Radiową z Brzegu zdominowały tematy związane z turystyką, walką ze smogiem oraz pracą na rzecz odnawiania tamtejszych zabytków. W naszej… » więcej 2019-08-24, godz. 00:00 "Samorządowa Loża Radiowa" z rynku w Oleśnie Samorządową Lożę Radiową z Olesna zdominowały tematy związane z turystyką, transportem publicznym, gospodarką, funkcjonowaniem szpitala powiatowego oraz… » więcej 2019-08-17, godz. 12:54 Samorządowa Loża Radiowa spod Ratusza w Strzelcach Opolskich Przez powiat strzelecki przebiega Szlak Powstańców Śląskich, który prowadzi m.in. przez Górę św. Anny i Leśnicę. W ramach tworzenia spójnej oferty turystyczno-rekreacyjnej… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***