Radio Opole » Samorządowa Loża Radiowa » W Samorządowej Loży Radiowej » 'Samorządowa Loża Radiowa' w Prudniku [FILM, ZDJ ...
2018-09-22, 16:55 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Samorządowa Loża Radiowa" w Prudniku [FILM, ZDJĘCIA]

"Samorządowa Loża Radiowa" w Prudniku
Stagnacja na rynku mieszkaniowym w Prudniku była głównym tematem Samorządowej Loży Radiowej, która gościła w zabytkowych wnętrzach willi Frankla, dziś użytkowanych przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Perełka architektoniczna zyskała nowe życie dzięki rewitalizacji. Niestety, na podobne działania czeka wciąż wiele kamienic w mieście. Jak się okazuje, w części z nich lokatorzy wciąż nie mają na przykład toalet w domach. Brakuje również podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej.
W Prudniku kolejka oczekujących na lokale komunalne sięga około 100 osób.
Budowę dwóch bloków w porozumieniu z TBS-em i spółdzielnią mieszkaniową zapowiedział na konferencji urzędujący burmistrz gminy Franciszek Fejdych (Koalicja Obywatelska - PO i Nowoczesna), który stara się o reelekcję. Jak zapewnił, te mieszkania będą w cenie porównywalnej do tej oferowanej w rządowym programie Mieszkanie Plus.

Uczestnicy Loży odnieśli się szeroko do kampanijnych obietnic burmistrza. Wskazywali na mnogość obietnic i brak realizacji tych z poprzedniej kampanii. Podkreślali wieloletnie zaniedbania w zakresie właśnie budownictwa mieszkaniowego, ale i m.in. współpracy z lokalną przedsiębiorczością.

Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych (Komitet Wyborczy Platforma .Nowoczesna - Koalicja Obywatelska) nie przyjął zaproszenia do Loży.

W Samorządowej Loży Radiowej w Prudniku udział wzięli: Katarzyna Czochara, poseł na sejm RP - PiS, Teresa Barańska PiS, Grzegorz Zawiślak Kukiz'15, Witold Rygorowicz SLD, Mariusz Kozaczek PSL, Jarosław Szóstka, Stowarzyszenie Prudniczanie.

Rozmowę poprowadzili Agnieszka Stefaniak i Jan Poniatyszyn.
"Samorządowa Loża Radiowa" w Prudniku

Zobacz także

2018-10-13, godz. 14:34 Samorządowa Loża Radiowa w Głuchołazach [FILM, ZDJĘCIA] Samorządowa Loża Radiowa zawitała do Głuchołaz. Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy m.in. o pomysłach na zagospodarowanie dawnego hotelu Leśna i kompleksu basenów. ... » więcej 2018-10-06, godz. 12:02 Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie [FILM, ZDJĘCIA] Samorządowa Loża Radiowa tym razem zawitała do Otmuchowa. Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o realizowanych w gminie inwestycjach prospołecznych. Chodzi o 24 mie ... » więcej 2018-09-15, godz. 14:46 Goście Samorządowej Loży Radiowej o niszczejącym budynku PKP w Głubczycach Tematem nadawanej spod zabytkowego, lecz zrujnowanego w wyniku wieloletnich zaniedbań, dworca kolejowego w Głubczycach Samorządowej Loży Radiowej była reaktyw ... » więcej 2018-09-08, godz. 16:00 Goście Samorządowej Loży Radiowej o tragicznym wypadku w Paczkowie Samorządowa Loża Radiowa nadawana była w tym tygodniu z Paczkowa. To właśnie tam doszło do tragicznego wypadku, w którym jedna osoba zginęła, a dwie zostały r ... » więcej 2018-09-01, godz. 14:29 Goście Samorządowej Loży Radiowej o kłopotliwym remoncie w centrum Kluczborka Tym razem program poprowadziliśmy z Kluczborka, a głównym tematem audycji była przebudowa ulic Krakowskiej i Piłsudskiego w tym mieście. W plenerowym studiu R ... » więcej 2018-08-25, godz. 11:17 Goście Samorządowej Loży Radiowej w Kędzierzynie-Koźlu o wzroście stężenia benzenu w atmosferze Bez wsparcia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska nie uda się rozwiązać problemu skokowego wzrostu stężeń benzenu w atmosferze Kędzierzyna-Koźla – to ... » więcej 2018-08-18, godz. 14:45 Goście Samorządowej Loży Radiowej o pomyśle połączenia Brzegu i Skarbimierza [FILM, ZDJĘCIA] Połączenie Brzegu i Skarbimierza to temat, który rozpala lokalną społeczność. Z jednej strony słychać głosy, że Brzeg potrzebuje nowych terenów, by się rozwij ... » więcej 2018-08-11, godz. 15:19 Samorządowa Loża Radiowa nad Jeziorem Nyskim o bezpieczeństwie na kąpieliskach [FILM, ZDJĘCIA] Tym razem Samorządową Lożę Radiową realizowaliśmy ze stanicy WOPR nad Jeziorem Nyskim. Omówiliśmy ogólne bezpieczeństwo na kąpieliskach jezior Nyskiego i Otmu ... » więcej 2018-08-04, godz. 11:38 Samorządowa Loża Radiowa w Kietrzu Samorządowa Loża Radio gościła w Kietrzu, gminie o profilu rolniczo-przemysłowym. Z zaproszonymi gośćmi rozmawialiśmy o problemach jakie mają w niej producenc ... » więcej 2018-07-28, godz. 15:07 Goście Samorządowej Loży Radiowej o cenowym sporze wokół opłat za składowisko śmieci na wysypisku w Domaszkowicach [FI ... Tym razem Samorządowa Loża Radiowa zagościła w Nysie. Rozmawialiśmy o cenowym sporze wokół opłat za składowisko śmieci na wysypisku w Domaszkowicach. 13 gmin ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »