Radio Opole » Wiadomości drogowe » Utrudnienia i remonty

Utrudnienia i remonty

2017-12-11, 10:33

Jak udrożnić Opole i zwiększyć liczbę miejsc parkingowych?

Korki w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Korki w Opolu [fot. Witold Wośtak]
11 12 Tomasz Zawadzki W4O
W Opolu na tysiąc mieszkańców przypada 715 pojazdów. Jak wyliczał w porannej rozmowie "W cztery oczy" Tomasz Zawadzki, naczelnik wydziału transportu w opolskim urzędzie miasta, w stolicy regionu mamy zarejestrowanych 93 tysiące samochodów. - To bardzo dużo. Jesteśmy pod tym względem w czołówce w kraju, po Warszawie, czy Trójmieście - przyznał naczelnik. - I trzeba coś zrobić, by tych samochodów było mniej - tłumaczył.
2017-11-20, 11:09

Kierowcy znów zwolnili w Łosiowie. ITD lada moment uruchomi ponownie odcinkowy pomiar prędkości

Odcinkowy pomiar prędkości w Łosiowie [fot. Maciej Stępień]
Odcinkowy pomiar prędkości w Łosiowie [fot. Maciej Stępień]
Końcem września w wyniku kolizji zniszczono w Łosiowie słup i skrzynkę elektryczną odcinkowego pomiaru prędkości. Od tamtej pory system nie działał, a kierowcy znów pędzili krajową 94, przez centrum miejscowości. Mieszkańcy narzekali głównie na kierowców aut ciężarowych. Od kilku dni w Łosiowie znów jest spokojnie, bo Główny Inspektorat Transportu Drogowego ponownie zainstalował kamery i urządzenia rejestrujące prędkość.
2017-11-09, 12:41

Ma 4 kilometry długości, 5 rond i 5 obiektów mostowych. Obwodnica Czarnowąsów otwarta

Ma 4 kilometry długości, 5 rond i 5 obiektów mostowych. Obwodnica Czarnowąsów otwarta
W czwartek (09.11) otwarto obwodnicę opolskiej dzielnicy Czarnowąsy. To największa dotychczasowa inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. Była realizowana od kwietnia ubiegłego roku i ma wpłynąć na usprawnienie komunikacji, a także pomóc w dojeździe do Elektrowni Opole.więcej »
2017-11-03, 10:04

Zakończyła się policyjna akcja "Znicz"

Akcja „Znicz 2017” [fot. Sławomir Kieler]
Akcja „Znicz 2017” [fot. Sławomir Kieler]
Fragmenty akcji Radia Opole "Bezpieczni w drodze"
Policjanci podsumowali to, co działo się od piątku na opolskich drogach. W tym czasie (do 02.11) na opolskich drogach doszło do 17 wypadków, w których 17 osób zostało rannych. Niestety są również ofiary śmiertelne. Na Opolszczyźnie w wypadkach zginęły trzy osoby.

- Dwie z nich to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - mówi starszy sierżant Dariusz Świątczak z wydziału prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Radio Opole 31. października i 1. listopada prowadziło także akcję "Bezpieczni w drodze". Byliśmy na wszystkich ważnych i uczęszczanych drogach regionu, by pomagać kierującym bezpiecznie dotrzeć na groby bliskich. Razem z innymi rozgłośniami Polskiego Radia prowadziliśmy także akcję "Łączy nas A4". To wspólna akcja drogowa Radia Opole, Radia Wrocław, Radia Katowice, Radia Kraków i Radia Rzeszów, czyli rozgłośni położonych wzdłuż autostrady A4.
2017-10-17, 07:01

Opole: Jeździmy już rondem na Chabrów. Raport 17.10

Chabry rondo 1 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 1 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 2 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 2 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 3 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 3 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 4 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 4 fot. Sławek Kieler
Rondo na skrzyżowaniu ul. Luboszyckiej i Chabrów w Opolu już prawie gotowe. Na miejscu trwają ostatnie prace, ale kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanego odcinka. Odbiory techniczne mają zakończyć się w tym tygodniu. Remont miał trwać do końca września. Jak mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Zbigniew Bahryj, nieprzewidziane utrudnienia na miejscu robót sprawiły, że termin oddania się przeciągnął. Jak mówi Bahryj, na remont przeznaczono 5 mln złotych. Inwestycję udało się wykonać za niecałe 3 mln.
2017-10-03, 09:14

Opole: Kolejny fragment Niemodlińskiej w rękach drogowców. Raport 03.10

Kolejny remont na Niemodlińskiej 1 fot. Sławek Kieler
Kolejny remont na Niemodlińskiej 1 fot. Sławek Kieler
Kolejny remont na Niemodlińskiej 2 fot. Slawek Kieler
Kolejny remont na Niemodlińskiej 2 fot. Slawek Kieler
Kolejny remont na Niemodlińskiej 3 fot. Sławek Kieler
Kolejny remont na Niemodlińskiej 3 fot. Sławek Kieler
Ruszył kolejny etap remontu ulicy Niemodlińskiej. Drogowcy pracują pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hallera a jednostką wojskową za osiedlem Dambonia.

- Będziemy szli od tyłu czyli od ślimaka, od zjazdu do jednostki wojskowej a powinno się to zakończyć mniej więcej 600 metrów przed Biedronką. Na początek zajmiemy się dwoma pasami z jednej strony, potem dwoma z drugiej. Ten odcinek planujemy podzielić na trzy etapy. Umowa z wykonawcą jest podpisana do 8 albo do 9 stycznia 2018 roku. Wykonawca a ma do tej daty czas, żeby wykonać prace bez naliczenia kar - mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu

Jeżeli wykonawca nie zdąży z remontem tego fragmentu Niemodlińskiej musi liczyć się z karami - nawet kilkunastu tysięcy złotych za każdy dzień opóźnienia.
2017-09-19, 09:30

Remonty, utrudnienia, wahadła. Raport 19.09

Końcówka prac na Katowickiej w Opolu fot. Sławek Kieler
Końcówka prac na Katowickiej w Opolu fot. Sławek Kieler
W Opolu front robót mamy na Niemodlińskiej na Zaodrzu, a w centrum powoli dobiega końca wymiana nawierzchni na Katowickiej między Armii Krajowej a 1-go maja. Na skrzyżowaniu Chabrów z Luboszycką powstaje rondo, mamy tam wahadło. W przebudowie jest Aleja Przyjaźni przy Marka z Jemielnicy.
IMG 20170919 081452 resized 20170919 081506235
IMG 20170919 081452 resized 20170919 081506235
W Kędzierzynie-Koźlu zamknięty jest fragment alei Jana Pawła II od siedziby ZUS-u do skrzyżowania z Wojska Polskiego. Remontowana jest także droga od ronda Grunwaldzkiego do granicy z powiatem strzeleckim. W związku z przebudową mostu nad kanałem Gliwickim zamknięty jest odcinek od osiedla Kuźniczki do Cisowej. Z kolei w gminie Cisek naprawiana jest droga do Sukowic, zniszczona przez powódź 7 lat temu. Objazd prowadzi przez Roszowice, Steblów do Zakrzowa. Te utrudnienia do końca tygodnia.

Kolejne kłopoty czekają nas na drodze krajowej nr 94 między Opolem a Strzelcami Opolskimi. Duże problemy mamy w Nakle.

W pobliskich Otmicach powstaje chodnik - uważamy w drodze do Kamienia Śląskiego.

Od czwartku, 21 września, zamknięty będzie zjazd z autostrady A4 w Olszowej (węzeł Kędzierzyn-Koźle). Utrudnienia potrwają do listopada i związane są z budową ronda i przebudową zjazdów na autostradę i do strefy ekonomicznej.
- Zamknięcie związane jest z szeroko zakrojonymi pracami budowlanymi – mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. W związku z zamknięciem węzła KK, mieszkańcy Strzelec Opolskich mogą spodziewać się wzmożonego ruchu samochodów na drodze krajowej 94. Podróżni muszą liczyć się z długim czasem przejazdu przez miasto, który utrudniają trwające nadal prace remontowe.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »