Radio Opole » Wiadomości drogowe

Utrudnienia i remonty

2017-10-17, 07:01

Opole: Jeździmy już rondem na Chabrów. Raport 17.10

Chabry rondo 1 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 1 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 2 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 2 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 3 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 3 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 4 fot. Sławek Kieler
Chabry rondo 4 fot. Sławek Kieler
Rondo na skrzyżowaniu ul. Luboszyckiej i Chabrów w Opolu już prawie gotowe. Na miejscu trwają ostatnie prace, ale kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanego odcinka. Odbiory techniczne mają zakończyć się w tym tygodniu. Remont miał trwać do końca września. Jak mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Zbigniew Bahryj, nieprzewidziane utrudnienia na miejscu robót sprawiły, że termin oddania się przeciągnął. Jak mówi Bahryj, na remont przeznaczono 5 mln złotych. Inwestycję udało się wykonać za niecałe 3 mln.
2017-10-03, 09:14

Opole: Kolejny fragment Niemodlińskiej w rękach drogowców. Raport 03.10

Kolejny remont na Niemodlińskiej 1 fot. Sławek Kieler
Kolejny remont na Niemodlińskiej 1 fot. Sławek Kieler
Kolejny remont na Niemodlińskiej 2 fot. Slawek Kieler
Kolejny remont na Niemodlińskiej 2 fot. Slawek Kieler
Kolejny remont na Niemodlińskiej 3 fot. Sławek Kieler
Kolejny remont na Niemodlińskiej 3 fot. Sławek Kieler
Ruszył kolejny etap remontu ulicy Niemodlińskiej. Drogowcy pracują pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hallera a jednostką wojskową za osiedlem Dambonia.

- Będziemy szli od tyłu czyli od ślimaka, od zjazdu do jednostki wojskowej a powinno się to zakończyć mniej więcej 600 metrów przed Biedronką. Na początek zajmiemy się dwoma pasami z jednej strony, potem dwoma z drugiej. Ten odcinek planujemy podzielić na trzy etapy. Umowa z wykonawcą jest podpisana do 8 albo do 9 stycznia 2018 roku. Wykonawca a ma do tej daty czas, żeby wykonać prace bez naliczenia kar - mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu

Jeżeli wykonawca nie zdąży z remontem tego fragmentu Niemodlińskiej musi liczyć się z karami - nawet kilkunastu tysięcy złotych za każdy dzień opóźnienia.
2017-09-19, 09:30

Remonty, utrudnienia, wahadła. Raport 19.09

Końcówka prac na Katowickiej w Opolu fot. Sławek Kieler
Końcówka prac na Katowickiej w Opolu fot. Sławek Kieler
W Opolu front robót mamy na Niemodlińskiej na Zaodrzu, a w centrum powoli dobiega końca wymiana nawierzchni na Katowickiej między Armii Krajowej a 1-go maja. Na skrzyżowaniu Chabrów z Luboszycką powstaje rondo, mamy tam wahadło. W przebudowie jest Aleja Przyjaźni przy Marka z Jemielnicy.
IMG 20170919 081452 resized 20170919 081506235
IMG 20170919 081452 resized 20170919 081506235
W Kędzierzynie-Koźlu zamknięty jest fragment alei Jana Pawła II od siedziby ZUS-u do skrzyżowania z Wojska Polskiego. Remontowana jest także droga od ronda Grunwaldzkiego do granicy z powiatem strzeleckim. W związku z przebudową mostu nad kanałem Gliwickim zamknięty jest odcinek od osiedla Kuźniczki do Cisowej. Z kolei w gminie Cisek naprawiana jest droga do Sukowic, zniszczona przez powódź 7 lat temu. Objazd prowadzi przez Roszowice, Steblów do Zakrzowa. Te utrudnienia do końca tygodnia.

Kolejne kłopoty czekają nas na drodze krajowej nr 94 między Opolem a Strzelcami Opolskimi. Duże problemy mamy w Nakle.

W pobliskich Otmicach powstaje chodnik - uważamy w drodze do Kamienia Śląskiego.

Od czwartku, 21 września, zamknięty będzie zjazd z autostrady A4 w Olszowej (węzeł Kędzierzyn-Koźle). Utrudnienia potrwają do listopada i związane są z budową ronda i przebudową zjazdów na autostradę i do strefy ekonomicznej.
- Zamknięcie związane jest z szeroko zakrojonymi pracami budowlanymi – mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. W związku z zamknięciem węzła KK, mieszkańcy Strzelec Opolskich mogą spodziewać się wzmożonego ruchu samochodów na drodze krajowej 94. Podróżni muszą liczyć się z długim czasem przejazdu przez miasto, który utrudniają trwające nadal prace remontowe.
2017-06-23, 09:50

Kolejna zmiana organizacji ruchu na Zaodrzu. Ulica Hallera zamknięta. Raport 23.06

Hallera zamknieta fot. Sławek Kieler
Hallera zamknieta fot. Sławek Kieler
Zmiany wprowadzono w czwartek (22.06), a są one związane z przebudową ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Ulica Hallera będzie wyłączona z ruchu do końca lipca, a ruch został przeniesiony na ulicę Domańskiego. Przystanek autobusowy ze skrzyżowania Hallera i Niemodlińskiej zostanie przesunięty kilkadziesiąt metrów dalej w kierunku Domańskiego. W godzinach szczytu mamy tam bardzo duże korki.
2017-06-20, 08:55

Upalny i tragiczny poranek na opolskich drogach. Raport 20.06

Wypadek Narok 1 fot. Mario
Wypadek Narok 1 fot. Mario
Tragiczny wtorkowy poranek na drogach regionu. Mamy kilka wypadków, ale do najtragiczniejszego doszło na drodze między Narokiem a Skorogoszczą - tam dachował osobowy Ford Focus - jedna osoba nie żyje. To 19-latka, która najprawdopodobniej jechała za szybko, wypadła z drogi a jej samochód uderzył w drzewo po czym dachował.więcej »
2017-06-14, 13:39

Uwaga na drogach. Mamy kolejny długi weekend. Raport 14.06

Opole 14.06.17 fot Sławek Kieler
Opole 14.06.17 fot Sławek Kieler
Mamy kolejny w tym roku długi weekend a to oznacza więcej samochodów na drogach całego kraju, także na Opolszczyźnie. Uważamy nie tylko w środę ale także w pozostałe weekendowe dni dlatego, że pogoda będzie się zmieniać, zmienne będą także warunki drogowe.
Autostrada

Trwa remont drugiego odcinka autostrady A4 - tym razem drogowcy przenieśli się bliżej Opola. Utrudnienia zaczynają się na 240 km w kierunku Katowic a kończą 9 kilometrów dalej. To odcinek miedzy węzłami Opole Zachód i Krapkowice, prace częściowo obejmują położony między nimi węzeł Opole Południe, który w drugiej części remontu zostanie całkowicie zamknięty. Ruch będzie prowadzony nitką północną w obu kierunkach. Tak też będzie do końca czerwca, potem drogowcy zrobią sobie wakacyjną przerwę i do pracy na a-czwórce wrócą we wrześniu.

Drogi wojewódzkie

Trasa nr 408 w Starym Koźlu - droga jest tam zamknięta - podobne kłopoty mamy w Kolonowskiem na trasie nr 463. Tam także mamy objazd. Kłopoty mamy też na 901-ce. Tam utrudnienia napotkamy w dwóch miejscach. Między Olesnem a Nowym Wachowem oraz między Kocurami a Dobrodzieniem. W Januszkowicach na DW 423 mamy przebudowę kanalizacji - na razie są utrudnienia ale od poniedziałku (19.06) droga będzie zamknięta.

Na drogach krajowych między Łomnicą a Sierakowem - to DK nr 11 na odcinku 1 km spotkamy drogowców, są utrudnienia to zwężenie, wahadło i ograniczenie prędkości do 60.

DK 42 w Wierzbicy Górnej remont mostu, między Jaworkiem a Jaworznem roboty na poboczach.

DK 45 miedzy Poborszowem a granicą z woj śląskim oraz Poborszowem a Gwoździcami trwa malowanie oznakowania poziomego - uważamy na zwężenia i wahadło.

DK 46 w Niemodlinie mamy w remoncie chodniki - uwaga na zwężenia.

DK 94 między Izbickiem a Strzelcami Opolskimi pracują kosiarze - to prace postępujące więc drogowców spotkamy w różnych miejscach.

Niemcy w poniedziałek przywrócili kontrole na swoich granicach, także na granicy z Polską. To zaostrzone środki bezpieczeństwa przed szczytem krajów G20, który odbędzie się w Hamburgu 7 i 8 lipca.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »