Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 czerwca 2024 roku

23:00 JAZZOFONIA
To audycja dla tych, którzy lubią jazz, ale nie ten dobrze znany i lubiany lecz taki, który wymaga uważnego słuchania. Wiele w niej nagrań to utwory, które z różnych przyczyn nie stały się popularnymi standardami. Jest tu miejsce na muzykę starą oraz na nowości, ale nie te kreowane przez wielkie firmy płytowe, tylko na takie, które - zdaniem autora - posiadają wysoką wartość artystyczną. Sporo tu też miejsca na muzykę free jazzową.

Do słuchania w każdy poniedziałek od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKI OBRAZ DNIA
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu ma już 7 lat. Gdy w 2017 roku uruchomiony kierunek lekarski, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego postanowił przekształcić Wojewódzkie Centrum Medyczne właśnie w szpital kliniczny. Podjęto decyzję o przekazaniu majątku WCM-u w struktury Uniwersytetu Opolskiego. Przy okazji jubileuszu zorganizowano dzisiaj (18.06) także akcję bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami. W magazynie również przygotowania do sezonu wakacyjnego. Policjanci, strażacy, ratownicy WOPR szczególnie uczulają najmłodszych mieszkańców regionu, aby w czasie wakacji wypoczywali ostrożnie i z wyobraźnią. W programie także akcenty sportowe. Reprezentacja polskich pisarzy zdobyła 3. miejsce w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej rozgrywanych w Berlinie. W meczu o trzecie miejsce biało-czerwoni rozgromili Francuzów aż 9:0. W drużynie zagrał Wiesław Janicki z Pietrowic Głubczyckich, pisarz, literat.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorami można się kontaktować pisząc tu: wydawca@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »