Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 maja 2024 roku

23:00 JAZZOFONIA
Laureat sześciu nagród Grammy, jeden z najlepszych saksofonistów w historii jazzu. David Sanborn zmarł 12 maja br. w swoim domu w Tarrytown w stanie Nowy Jork w USA. Miał 78 lat. Zaczynał od bluesa. Jako członek zespołu Paul Butterfield Blues Band zagrał nawet na festiwalu Woodstock w 1969 r. W trakcie swej wieloletniej kariery Sanborn przeszedł jednak długą drogę: od muzyka zespołu Paula Butterfielda do czołowego artysty sesyjnego współpracującego takimi artystami, jak David Bowie, James Taylor czy Stevie Wonder. Jego solo na saksofonie altowym w "Young Americans" Davida Bowiego przez wielu uważane jest za niedoścignione. Jego ostry styl gry na saksofonie plasuje go między Juniorem Walkerem i Dickiem Heckstall-Smithem. Jest to o tyle niezwykłe, że jako dziecko przez wiele lat cierpiał na chorobę Heine-Medina i miał kłopoty z oddychaniem.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

18:00 PUBLICYSTYKA W RADIU OPOLE
Na liście Trzeciej Drogi do europarlamentu w naszym okręgu znalazł się tylko jeden reprezentant "Ludowców" z Opolszczyzny. To Marcin Oszańca, który w ostatnich miesiącach bezskutecznie próbował swoich sił w wyborach do sejmu oraz sejmiku regionu. Jak tym razem ocenia on swoje szanse i jakie ma pomysły na ewentualną prace europosła? O to zapytamy już we wtorkowe popołudnie.

Nasze studio odwiedzi także Justyna Walker, która do Brukseli startuje z listy Bezpartyjnych Samorządowców. Jakie cele stawia sobie przed czerwcowymi wyborami to ugrupowanie i dlaczego wśród jego kandydatów jest niewiele osób z naszego województwa? To kolejne pytania, które zadamy w naszym programie.

Do słuchania od 18:00 do 19:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:

daniel.klimczak@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »