Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 kwietnia 2024 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
W audycji "Gorączka piątkowej nocy" sięgniemy po porcję singlowych nowości m.in. od zdobywczyni Grammy i Złotego Globu - Andray Day. Nie zabraknie też propozycji od afrobeats'owych wykonawców, których popularność w ostatnich latach gwałtownie wzrosła.

Do słuchania od 23:00 do 02:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu: agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE
Jak sobota to i bez pośpiechu. Nie ma gdzie gnać, no chyba, że na wydarzenia, których nie brakuje. Co prawda nie odbędzie się Święto Wojciechowe w Opolu, ale można wybrać się na targi roślin. Pomówimy o parkach krajobrazowych w regionie i testerach atrakcji turystycznych. Nie zabraknie dobrej muzyki i humoru.

W audycji także:
7:15 Obieżyświat – Barbara Tyslik
  • Opowieść z wyprawy do jednego z największych i najludniejszych państw świata, położonego w Ameryce Południowej, bez wątpienia zaciekawi nawet zwolenników bliskich, weekendowych wojaży. Tym bardziej, że będzie to relacja prof. Janusza Słodczyka z Uniwersytetu Opolskiego, cenionego geografa, naukowca i badacza, specjalizującego się w problematyce rozwoju planowania i przeobrażeń struktury przestrzennej oraz gospodarczej miast, autora wielu znamienitych popularnonaukowych książek, uzyskujących prestiżowe miano najlepszych podręczników akademickich… Co więcej: badania przestrzeni miast i ich przeobrażeń zobowiązują do dalekich podróży i… ciekawych relacji również, które stałym słuchaczom magazynu Obieżyświat są bardzo dobrze znane. Zatem w podróż bez biletu do Brazylii wyruszamy.
Po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis uzupełniony zdjęciami autorstwa prof. Janusza Słodczyka, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Adam Wołek. Z autorem można kontaktować się mailowo: adam.wolek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »