Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 kwietnia 2024 roku

23:00 WE WSZYSTKICH DŹWIĘKACH TY...
„Nigdy bowiem nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej” tak o piosence "Cud niepamięci" mówi Stanisław Sojka. Natomiast o osobistej historii związanej z tym utworem w naszym programie opowie opolska dyrygentka Ludmiła Wocial, która swoją ogromną pasją zaraża kolejne pokolenia pragnące śpiewać.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Żaneta Plotnik-Krumpietz. Do autorki można napisać tu: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY RADIA OPOLE
Baczyński Projekt ma na celu uwrażliwienie odbiorcy na piękno poezji polskiej, co zdaniem autorów jest możliwe dzięki uchwyceniu jej wartości w konwencji bliskiej współczesnemu słuchaczowi. Kompozycje utrzymane w stylistyce rytmicznego, melodyjnego tła muzycznego doskonale akompaniują bogatej w treść narracji, która podana jest w niecodzienny dla tego typu twórczości sposób, poprzez rap. Odpowiadający za przedsięwzięcie Michał Jarosz opowie o powstawaniu płyty tego niezwykłego projektu.

Posłuchamy też obszernych fragmentów wydawnictwa. Mariusz Majeran połączy się z kolie z nami z festiwalu Sea You w Trójmieście.

Do słuchania od 19:00 do 21:00 zaprasza Tomasz Wojtyłko z zespołem w składzie: Katarzyna Zawadzka, Mariusz Majeran i Witold Sułek.

Tomasz Wojtyłko, zespół Kultura
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »