Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 lutego 2024 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
W audycji "Gorączka piątkowej nocy" posłuchamy nowości singlowych z obszarów disco- popowych, pojawi się m.in. Dua Lipa i Jason Derulo. Nie zabraknie także propozycji funkowo- soulowych, np. od zespołu The New Mastersounds.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu: agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE
Jak asertywnie stawiać granice i nie dać zaskoczyć się napastnikowi? Właśnie ruszył nabór na bezpłatne warsztaty wendo w Opolu, o których opowiemy w programie.

Sprawdzimy także, gdzie w stolicy regionu będzie można w sobotni wieczór poczuć atmosferę Paryża. Odwiedzą nas muzycy, którzy zaproszą na I Francuską Noc Jazzową w Bonjour Cafe.

Ponadto jeszcze przed poniedziałkowym wernisażem uchylimy drzwi do Zimowego Lasu Sztuki w Teatrze Eko Studio. Z kolei o rodzinnym oprowadzaniu po wystawie przyrodniczej pt. "Obcy wśród nas" opowie zaś jej kuratorka - Agnieszka Mulawa z Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Zapraszamy!

W audycji także:

7:15 Obieżyświat – Barbara Tyslik

Historia zabytkowego pałacu w Mosznej, będącego w latach 1866 – 1945 rezydencją śląskiego rodu Tiele-Wincklerów, a także urzekającego o każdej porze roku parku, była wielokrotnie prezentowana w magazynie Obieżyświat. Dlatego dziś proponujemy skupienie uwagi na wyjątkowej ekspozycji tam prezentowanej. Wyjątkowej, bo … sztandarów umieszczonych na ścianach reprezentacyjnej pałacowej klatki schodowej, łączącej parter, pierwsze i drugie piętro, które stanowią ciekawy element trasy zwiedzania pałacu. Ich twórcą jest nestor opolskich artystów, Jerzy Beski, absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, znamienity malarz i rzeźbiarz, uprawiający również konserwację, a także dekoracyjne techniki sienne. W magazynie Obieżyświat, Jerzy Beski opowie o swojej nowej formie wypowiedzi artystycznej.

Natomiast Jan Łukasiewicz, instruktor PTTK do spraw ochrony przyrody, zaprosi do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, gdzie m.in. możemy wypatrzyć brylanty, które tam upiększają drzewa.
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

07:09 Remme - Heat
08:05 Hey - A ty ?
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »