Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 sierpnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Saksofonista i pedagog Antonio Hart zakochał się w saksofonie w wieku siedmiu lat i wkrótce potem rozpoczął studia. Hart nagrał siedem albumów jako lider, w tym był nominowany do nagrody Grammy 1997.

Płyta "My Song" Keitha Jarretta powstała po entuzjastycznie przyjętych albumach "The Köln Concert" i "The Survivours Suite". Ta produkcja jest najbardziej różnorodna, a kompozycje należą do najlepszych, jakie Jarrett kiedykolwiek napisał.

Najnowszy ósmy, Tie Break – „The End” to podsumowanie, synteza dokonań artystycznych muzyków. Poza muzyką instrumentalną, możemy na nim usłyszeć utwory wokalno-instrumentalne, między innymi z poezją współczesnych alternatywnych poetów: Dariusza Brzóski Brzóskiewicza oraz Jerzego Jacka Bieleńskiego.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
18:00 DOBRE GRANIE EKSTRA
W dzisiejszej audycji "Dobre Granie Ekstra" zaprezentuję nowości od polskich artystów! Zacznę od wczorajszej premiery Pauliny Przybysz "Liść" - utwór ten wspiera kampanię Green Peace "Chrońmy Lasy"! Oprócz świetnego przesłania, które ten utwór za sobą niesie, jest to przede wszystkim świetna kompozycja muzyczna, która będzie wybrzmiewać już po 18:00! A na playliście także Ralph Kamiński, Mela Koteluk oraz Julia Wieniawa!

Do słuchania od 18:05 do 19:00 zaprasza Meg Krzemień. Z autorką można kontaktować się mailowo: magdalena.meg-krzemien@radio.opole.pl

Zobacz wideo z naszymi rozmowami!


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Magdalena Meg Krzemień
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***