Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 sierpnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Saksofonista i pedagog Antonio Hart zakochał się w saksofonie w wieku siedmiu lat i wkrótce potem rozpoczął studia. Hart nagrał siedem albumów jako lider, w tym był nominowany do nagrody Grammy 1997.

Płyta "My Song" Keitha Jarretta powstała po entuzjastycznie przyjętych albumach "The Köln Concert" i "The Survivours Suite". Ta produkcja jest najbardziej różnorodna, a kompozycje należą do najlepszych, jakie Jarrett kiedykolwiek napisał.

Najnowszy ósmy, Tie Break – „The End” to podsumowanie, synteza dokonań artystycznych muzyków. Poza muzyką instrumentalną, możemy na nim usłyszeć utwory wokalno-instrumentalne, między innymi z poezją współczesnych alternatywnych poetów: Dariusza Brzóski Brzóskiewicza oraz Jerzego Jacka Bieleńskiego.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Wtorek (04.08) to ostatni dzień na złożenie dokumentów do szkół ponadpodstawowych. Młodzież stoi przed bardzo trudnym wyborem, który może mieć wpływ na dalsze życie. Jak zdecydować o ścieżce zawodowej w tak młodym wieku? Sprawdzimy to w magazynie reporterów Radia Opole.

Policja bada okoliczności pożaru obiektu łuczniczego Klubu Sportowego Obuwnik Prudnik. Najprawdopodobniej w wyniku podpalenia w nocy z soboty na niedzielę spłonęła specjalna wiata, gdzie trenowali łucznicy. Straty wyceniono na sto tysięcy złotych. Gdzie teraz będą ćwiczyć zawodnicy?

Niedawno opinię publiczną poruszyła historia psa o imieniu Jogi, którego właściciel miał się nad nim znęcać ze szczególnym okrucieństwem. Opolanin Jarosław G. trafił do aresztu, a amstaffem zajęło się TOZ. W programie sprawdzimy, jak czuje się dziś Jogi.

Zajrzymy też do Wilkowa, gdzie miejscowi strażacy uratowali bociana rażonego prądem. Bocianie gniazdo znajdowało się na słupie, na którym doszło do zwarcia. Jeden ptak nie przeżył, drugi jest u komendanta i wkrótce trafi do podwrocławskiej ośrodka dla chorych zwierząt

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***