Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 lipca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dinah Washington największy rozgłos zyskała w latach 40. XX wieku, współpracując m.in. z zespołem Lionela Hamptona. Charakterystyczne dla jej stylu były inspiracje czerpane z bluesa i gospels. Powszechnie uważa się, że wywarła znaczny wpływ na współczesną wokalistykę jazzową.

Amerykański wokalista Harry Connick Jr., kolega braci Marsalisów z nowoorleańskiego podwórka, nagrał ponad trzydzieści albumów, zagrał w dziesiątkach filmów i przedstawień. Będąc genialnym dzieckiem, zaczął uczyć się gry na pianinie w wieku trzech lat.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Powstanie w ciągu drogi krajowej nr 40, będzie liczyła ponad 14 kilometrów długości i ma wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z miasta oraz ułatwić dojazd do autostrady A4. Mowa o obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, której budowa właśnie się rozpoczyna. Więcej na temat tej inwestycji opowiemy w magazynie "Reporterskie tu i teraz".

W Namysłowie tymczasem uroczyście otwarto pierwsze w regionie zmodernizowane Miejsce Obsługi Klientów Polskiej Spółki Gazownictwa. Dlaczego taki punkt został uruchomiony? Sprawdził to nasz reporter.

Pandemia nie przeszkodziła w organizacji tej imprezy, choć wymusiła wprowadzenie obostrzeń sanitarnych. Za nami - Bieg Opolski. Uczestnicy, których było mniej niż zazwyczaj, zmierzyli się na dystansie 5 i 10 kilometrów.

W weekend wróciły także zajęcia z jogi organizowane na świeżym powietrzu. Czy opolanom brakowało tego rodzaju aktywności? O tym także w programie reporterów Radia Opole.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***