Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 lipca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dinah Washington największy rozgłos zyskała w latach 40. XX wieku, współpracując m.in. z zespołem Lionela Hamptona. Charakterystyczne dla jej stylu były inspiracje czerpane z bluesa i gospels. Powszechnie uważa się, że wywarła znaczny wpływ na współczesną wokalistykę jazzową.

Amerykański wokalista Harry Connick Jr., kolega braci Marsalisów z nowoorleańskiego podwórka, nagrał ponad trzydzieści albumów, zagrał w dziesiątkach filmów i przedstawień. Będąc genialnym dzieckiem, zaczął uczyć się gry na pianinie w wieku trzech lat.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT

Pandemia zmieniła nasze życie. W ciągu ostatnich miesięcy nie brakowało trudnych chwil. Były jednak i takie, które nie zdarzyłyby się być może nigdy, gdyby nie ta właśnie sytuacja. O pozytywnym myśleniu porozmawiamy z przedsiębiorcą, trenerką i poetką, Danutą Hasiak. Zapytamy, jak pozytywne myślenie wpływa na ciało i dlaczego ten trudny rok może się okazać jednym z najlepszych w naszym życiu.

Gościem audycji będzie także dr Katarzyna Suchoń, konsultant wojewódzki ds. reumatologii w Opolu. Spytamy o przyczyny, leczenie i profilaktykę reumatyzmu.

W audycji również:
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***