Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 stycznia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Steely Dan to chyba kolejny przypadek grupy, która w Stanach Zjednoczonych otoczona jest kultem, a poza granicami nie obchodzi psa z kulawą nogą. Jest zespołem z zasługami, przede wszystkim za pogodzenie wyrafinowania godnego jazzu z pop przebojowością zapewniającego im stałą obecność na listach przebojów, coś jak Genesis czy Yes.

W audycji także jazzowa awangarda muzyczna: Charles Gayle, Dawid Torn, Cecil Taylor i Kumija Trio.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
Seryjny morderca o podwójnej tożsamości prowadzi wyrafinowaną grę z policją i swoim ofiarami. Ściga go komisarz Agnieszka Polkowska. Taka jest fabula powieści "Szadź", na podstawie której powstaje kręcony w Opolu serial. Autorem jest Igor Brejdygant - scenarzysta, pisarz, reżyser, aktor i producent. Naszego gościa zapytamy o prace nad tworzeniem psychologii postaci i misterną konstrukcję opowiadanej z różnych perspektyw akcji.

Po godz. 20:00 porozmawiamy z dr Agnieszką Wójtowicz, która była członkiem kapituły nominującej spektakle z całej Polski do udziału w 45. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych "Klasyka Żywa". Widzowie zobaczą jesienią 7 przedstawień. My zapytamy, co zdecydowało o ich wyborze.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Do autorki można napisać tu: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »