Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 grudnia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
2 grudnia 2012 roku, w dniu rozpoczęcia Adwentu – szczególnego czasu oczekiwania na radosne Przyjście odbył się koncert hymnów i pieśni adwentowych. w wykonaniu Ani Brody, której towarzyszyli Mateusz Szemraj i Jacek Mielcarek. Melius Abundare to bardziej eksperyment muzyczny niż zespół. Stosuje takie środki do wykonywania muzyki, które są zgodne z założeniami jej twórcy Macieja Kazińskiego. Podczas koncertu wykonuje utwory głównie ze zbioru pieśni religijnych z XVIII wieku pochodzących z Poczajowa na Wołyniu. Część z nich to pieśni czysto religijne, inne ludowe.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 CAŁY NASZ SPORT

W dzisiejszym programie na żywo będziemy relacjonować dwa spotkania z udziałem opolskich drużyn z zaplecza PlusLigi. Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie o ligowe punkty rywalizować będą z BBTS Bielsko-Biała. Obie drużyny dzielą w tabeli zaledwie dwa punkty. Ekipa trenera Rolanda Dembończyka jest czwarta, a bielszczanie plasują się na siódmej pozycji. Z naszymi mikrofonami będziemy także w Nysie, gdzie zdecydowany lider tabeli Stal zmierzy się z trzecią siłą rozgrywek Krispolem Września.

W audycji będziemy także mówić o udanej inauguracji Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W pierwszym grupowym spotkaniu mistrzowie Polski ograli pewnie przed własną publicznością Vojvodinę Nowy Sad 3:0.

Porozmawiamy także o ostatnich ligowych spotkaniach szczypiornistów Gwardii Opole. Drużyna trenera Rafała Kuptela jest w lekkim dołku, dwa ostatnie mecze przegrała, a już jutro (08.12) kolejny trudny ligowy mecz w Stegu Arenie z Górnikiem Zabrze. W tej kwestii wypowie się Mateusz Jankowski, kapitan opolskiej drużyny.

Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Do autorów można pisać tu: sport@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***