Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 grudnia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
2 grudnia 2012 roku, w dniu rozpoczęcia Adwentu – szczególnego czasu oczekiwania na radosne Przyjście odbył się koncert hymnów i pieśni adwentowych. w wykonaniu Ani Brody, której towarzyszyli Mateusz Szemraj i Jacek Mielcarek. Melius Abundare to bardziej eksperyment muzyczny niż zespół. Stosuje takie środki do wykonywania muzyki, które są zgodne z założeniami jej twórcy Macieja Kazińskiego. Podczas koncertu wykonuje utwory głównie ze zbioru pieśni religijnych z XVIII wieku pochodzących z Poczajowa na Wołyniu. Część z nich to pieśni czysto religijne, inne ludowe.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 OBIEŻYŚWIAT

Jednym z ciekawszych miejsc na szlaku turystycznym wiodącym przez Ziemię Głogówecką jest Farska Stodoła, czyli muzeum wiejskie w Biedrzychowicach.

Oprócz prezentowanych tam dokumentów związanych z dziejami Biedrzychowic i okolic, a także starych fotografii, strojów regionalnych i porcelany oraz sprzętu gospodarstwa domowego, czy nawet narzędzi rolniczych – Farska Stodoła jest też miejscem cyklicznych spotkań rdzennych mieszkańców wioski i ludzi, którzy w 1945 roku przybyli tam z Kresów.

Pomysłodawczynią powstania muzeum i jednocześnie jego kustoszem jest Róża Zgorzelska, która opowie nie tylko o prezentowanych tam eksponatach.

Po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis, opatrzony dodatkowo zdjęciami, zamieścimy na stronie internetowej Radia Opole w zakładce Obieżyświat.


Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Do autorki można napisać tu:

barbara.tyslik@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »