Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 5 grudnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czy kopalnia może stać się przestrzenią kulturalną lub wręcz koncertową i czy możliwe jest utrzymanie wysokiego poziomu artystycznego kilkaset metrów pod ziemią? W dniu patronki górników spytamy o to dyrektora Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Posłuchamy także muzyki adwentowej Johanna Sebastiana Bacha. W audycji zabrzmi także "mikołajowa" msza Josepha Haydna, a nie zabraknie i rodzimych wątków muzycznych.

Do słuchania od 23:05 do 1 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Niedaleko od jej domu powstawały zdjęcia do filmu "Władca pierścieni ". Filmowe gwiazdy spotyka w sklepie. Nieustannie zachwyca się krajobrazami i ludźmi, przed którymi, wychodząc do pracy, nie musi zamykać drzwi na klucz. O Polsce pamięta i z radością do niej wraca. Dorotę Długosz-Fraser przypomnimy sobie w moim reportażu "Artystyczna dusza na początku świata". Na początku świata? - "Oczywiście, przecież dzień zaczyna się w Nowej Zelandii!" - podkreśla bohaterka reportażu, który miał premierę sześć lat temu.

A gdy wrócimy do naszej małej ojczyzny, to zatrzymamy się w Strzeleczkach u Ireny i Franciszka Kruków, by dzięki Danucie Starzec posłuchać opowieści "Nasze pasje, nasze życie" (premiera w roku 1988). Ta podróż w czasie zaprowadzi nas do miejsca magicznego, pełnego starych sprzętów, narzędzi gospodarskich i... pięknych myśli. W takim niezwykłym zakątku pytanie o sens życia też paść musiało. Warto się zasłuchać.Od poniedziałku do piątku od 21:15 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »