Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 5 grudnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czy kopalnia może stać się przestrzenią kulturalną lub wręcz koncertową i czy możliwe jest utrzymanie wysokiego poziomu artystycznego kilkaset metrów pod ziemią? W dniu patronki górników spytamy o to dyrektora Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Posłuchamy także muzyki adwentowej Johanna Sebastiana Bacha. W audycji zabrzmi także "mikołajowa" msza Josepha Haydna, a nie zabraknie i rodzimych wątków muzycznych.

Do słuchania od 23:05 do 1 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 LOŻA RADIOWA

Jakie są obecne stosunki polsko-niemieckie? Czy Polacy i Niemcy się znają? Czy rozliczenie przeszłości jest dobrym początkiem do tworzenia wizji przyszłości relacji polsko-niemieckich? Po godzinie 12.00 spotkamy się z Marcinem Antosiewiczem, dziennikarzem i moderatorem dyskusji organizowanej m.in. przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, która odbędzie się dziś o godz. 17.00 w MBP w Opolu.

Po 13:00 spotkanie z pracodawcami, ekspertami i związkowcami w ramach debaty Wspólna sprawa”. Porozmawiamy o rewolucji, jaka szykuje się w zwolnieniach lekarskich. Rząd zapowiada, że pracownik będzie czekał 90 dni na skorzystanie z kolejnego L4, jeśli wcześniej zachoruje, a samozatrudnieni poczekają jeszcze dłużej, bo pół roku.


W audycji także:
13:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Od 12:05 do 14:00 zaprasza Joanna Matlak. Do autorki można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »