Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 3 grudnia 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dziś w audycji nagranie z tegorocznych Zaduszek Jazzowych zorganizowanych przez Opolskie Stowarzyszenie Jazzowe. 30 października w NCPP w Opolu wystąpili studenci Instytutu Jazzu w Nysie, lekarze z Opola i Chicago, Grzegorz Grunwald, Krzysztof Nurkiewicz, Kasia Puma Piasecka, Anna Panas oraz Puma Band z Charlie Greenem.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
W naszym teatrze wyobraźni przypomnimy sobie pracę, która miała premierę w minionym tygodniu i sięgniemy po wspomnienia z archiwum.

Zdarza się, że reportaż otwiera drzwi do następnego. Nie tak dawno przypomnieliśmy: "Między Stalinem a Bierutem", audycję Andrzeja Russaka o Natalii Piekarskiej-Ponecie, która wraz z koleżankami protestowała przeciwko zmianie nazwy Katowic na Stalinogród. Adam Maksymów pod wrażeniem jej historii zadzwonił do gospodarza Studia Reportażu i... popłynęły niezwykłe wspomnienia również z tamtych czasów. Te tragiczne przeplatają się ze zwyczajnymi, także pełnymi uśmiechu. Posłuchajmy raz jeszcze mojego nowego reportażu: "No i tak potoczyła się historia".

A po premierze zajrzymy do archiwum po pracę, w której współczesność z historią się przeplata. Z dalekich podróży można przywieźć wspomnienia o ludziach i otoczeniu, w którym żyją. Piotr Milewski z Opola w Japonii był trzy razy i dzięki temu... sam siebie lepiej zrozumiał. W tym dalekim, egzotycznym dla nas kraju, często bez pieniędzy, wędrował różnymi drogami. Trafił nawet do klasztoru buddyzmu zen szkoły rianzai. Los ofiarował mu znacznie więcej niż się spodziewał. Oczarowany Japonią – niespodziewanie otrzymał w prezencie skarb bezcenny – miłość, która już od kilkunastu lat jest najważniejsza w jego życiu. Przypomnijmy sobie reportaż Barbary Tyslik: "Japonia sercem widziana" (premiera cztery lata temu).

Od poniedziałku do piątku od 21:15 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***