Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 listopada 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Pieśni znad Odry" - retransmisja koncertu z 8 listopada ze Studiu M im. SBB Radia Opole. Wystąpił grający muzykę etniczną zespół Grzegorz Płonka Trio. Publiczność usłyszała pieśni ze zbioru etnografa, muzykologa i folklorysty - Adolfa Dygacza. Koncertowi towarzyszyła promocja śpiewnika opracowanego przez Instytut Śląski w Opolu. Zaginione archiwum - niecodzienna odsłona muzyki folkowej Śląska Opolskiego.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają do słuchania Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Czy żyjemy w opresyjnej kulturze sukcesu? Co naprawdę oznacza ten termin i czy jest powiązany ze szczęściem? O to zapytamy prof. UO Grzegorza Francuza, kierownika katedry Instytutu Filozofii.

Po godz. 13:00 spotkamy się z psychologiem dr Elżbietą Zubrzycką z Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, autorką książek dla dorosłych i dzieci. Szacuje się, że w Polsce co trzeci nastolatek doświadcza stanów depresyjnych. My zaś skupimy się nie na samej chorobie, ale porozmawiamy o presji, której poddawani są młodzi ludzie. Jak jej nie generować, lecz konstruktywnie wspierać? O tym w programie!

Od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Do autorki można pisać na adres: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »