Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 listopada 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Przedłużymy muzyczne świętowanie zasłuchując się w dźwięki I koncertu skrzypcowego fis-moll op. 14 Henryka Wieniawskiego. O samym dziele porozmawiamy natomiast z wybitnym skrzypkiem Mariuszem Patyrą, który wystąpił 11 listopada w Filharmonii Opolskiej. Klasycznie przyjrzymy się także wydarzeniom muzycznym, które przed nami i powspominamy te, które wydarzyły się w miniony weekend. Zajrzymy więc do Malni w gminie Gogolin, ale porozmawiamy także o rodzinnej zabawie połączonej z koncertem i edukacją muzyczną. Dowiemy się również czy potrzebne jest wykształcenie muzyczne, żeby móc się muzycznie spełniać poprzez śpiew chóralny.

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 LOŻA RADIOWA
W "Loży Radiowej" porozmawiamy o rozpoczętym niedawno okresie ochronnym dla bezdomnych. O tym jak można udzielić im pomocy opowie Robert Krysiak, zastępca kierownika Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu.

Po godzinie 13.00 tradycyjna debata pracodawców, związkowców i ekspertów "Wspólna sprawa". Dziś porozmawiamy o tym, że PiS przygotowuje projekt zmian w myśl których zatrudnieni na umowę zlecenie mieliby zapłacić pełen ZUS od każdej umowy. Nowe zasady miałyby zacząć obowiązywać już w przyszłym roku.

W audycji także:
13:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski/Katarzyna Zawadzka

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Joanna Matlak i Marek Świercz. Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »