Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 września 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Umiera piękno" – album Agi Zaryan wydany 17 lipca 2007 roku nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego i Cosmopolis. Album ukazał się z okazji obchodów 63. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

"W wierszu i boju" zespołu Contra Mundum. Na pierwszym albumie dowiedli, że są nietuzinkowymi muzykami. Kapitalnie wymieszali nastrojowe, liryczne melodie z pełnokrwistymi, zadziornymi kompozycjami rockowymi. Sięgnęli po szerokie instrumentarium, nieszablonowe aranże i pokazali, w jak bogaty sposób można dźwiękami odmalować wielkie dzieje polskiej walki o wolność.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Wybory, wybory. Ale nie tylko te parlamentarne. W Opolu w październiku wybory do rad dzielnic. A tych mamy już nie 29 a 13. Czy znajdą się chętni do zaangażowania w tę inicjatywę w nowej formie, jak wyglądać będą te wybory o tym powiemy w Reporterskim tu i teraz.

Odwiedzimy też Niemodlin, który chce być niczym Polana Chochołowska. Przy 3 ulicach w mieście zasadzono ponad 10 tysięcy krokusów. Skąd ta inicjatywa - o tym również powiemy w magazynie reporterów Radia Opole.W audycji także:
15:40 Nie trać głosu - Aneta Skomorowska-Kobza

Do słuchania od 14:05 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Do autorki można pisać na: agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »