Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 lipca 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Gościem programu będzie Krzysztof Karpeta - jeden z założycieli i wykładowców Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej, która właśnie zawitała do Nysy i to po raz szósty.

Porozmawiamy o programie festiwalu muzycznego towarzyszącego akademii. Sięgając do archiwalnych nagrań przekonamy się także jak różne są oblicza wiolonczeli. A jedno z tych wcieleń będzie można odkryć w sposób szczególny, bowiem audycja płynnie przejdzie w niemal godzinną retransmisję koncertu jazzowego, zrealizowanego w ramach ubiegłorocznej V Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej.

Zaprasza od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
1:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU
W paśmie nocnym Radia Opole pojawią się interesujące cykle tematyczne, felietony i rozmowy, z których dowiemy się wiele interesujących rzeczy o ludziach i otaczającym nas świecie.

Wyjątkowo jednak rozpoczniemy od muzycznej podróży w czasie za sprawą retransmisji koncertu jazzowego (m.in. z udziałem Wojtka Myrczka i Ernst Reijsegera), który odbył się w lipcu 2018 roku, w ramach V Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie. Przekonamy się jednak także, że wśród ludzi, którym Radio Opole towarzyszy od lat, są także członkowie bardzo muzycznej rodziny.

Jak na nocną porę przystało, porozmawiamy o nocy w literaturze. A chociaż wakacje to dla wielu czas budowania zamków z piasku, my wybierzemy się do takiego prawdziwego i to ulokowanego na Śląsku Opolskim.

Ponadto posłuchamy reportaży i przebojów z dawnych lat, a nie zabraknie również odrobiny historii czy muzycznych powtórek z języka obcego.

Od 1:00 do 6:00 rano zaprasza do słuchania - w zastępstwie Adriana Chimiaka - Małgorzata Ślusarczyk. Do autorki można napisać tu: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »