Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 27 czerwca 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sprawdzimy co działo się na tegorocznym XVI Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju.

Dowiemy się także czym opolska muzykologia, wyróżnia się na tle pozostałych 5 ośrodków w naszym kraju. Zmiany i nowości na tym kierunku studiów, funkcjonującym przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, zdradzą nam Ewelina Szendzielorz (absolwentka muzykologii) oraz dr Andrzej Prasał.

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU

A może lato zaprowadzi Państwa do Rumunii, a może trafią Państwo do regionu, który wiele pięknych zaskoczeń przyniesie? Rumuńska Bukowina jest znana z gór, dzikiej przyrody oraz prawosławnych monastyrów. Natomiast mało kto wie, że są tam zwarte skupiska Polaków, którzy mają status mniejszości narodowej. Reportaż Jana Poniatyszyna "Polacy na Bukowinie", powstał podczas sesji dla dziennikarzy, zorganizowanej tam w 2012 roku przez polsko-rumuńskie Stowarzyszenie "Obczyny". Warto sobie tę audycję przypomnieć, nie tylko na wszelki "urlopowy przypadek". A nasi rodacy z tego uroczego zakątka są niezwykle gościnni i złaknieni kontaktów w języku polskim. Zatem warto nie tylko w "turystycznej pamięci" zachować.

Ogrody. Pamiętamy o nich nie tylko wtedy, gdy szukamy w nich wytchnienia i relaksu. Najpierw trzeba się solidnie napracować, by powstało miejsce przyciągające magią i urodą natury. Barbara Tyslik znalazła wspaniały ogród i "coś" jeszcze. Reportaż "We młynie" powstał osiem lat temu u Alfreda Tila w Żędowicach koło Zawadzkiego. To piękna opowieść o miłości do małej ojczyzny, o pamiątkach, dzięki którym, lepiej przodków rozumiemy.

Do słuchania od 21:05 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu: marian.staszynski@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »