Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 maja 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Wokalista Peter Cincotti jest kontynuatorem swingowego stylu Franka Sinatry. Polski saksofonista kształcący się w Nowym Jorku wydał płytę z muzykami amerykańskimi zatytułowaną "Time to begin". Kwartet saksofonisty Charlesa Lloyda.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
17:00 REWIRY KULTURY
Witold Repetowicz, znany dziennikarz i specjalista do spraw Bliskiego Wschodu, przez lata podróżował po Iraku, by poznać wszystkich liczących się graczy. Był na linii frontu z szyickimi milicjami Al-Haszd asz-Szaabi, w Nadżafie, religijnym centrum szyitów, przyjął go sam mardża Muhammad Sa’id al-Hakim. Spotykał się też z turkmeńskimi uchodźcami z Niniwy i jako pierwszy zachodni dziennikarz pojawił się w wyzwolonej od dżihadystów starożytnej Hatrze.W swojej najnowszej ksiażce, Allah akbar próbuje zmierzyć się z fałszywym obrazem Iraku – państwa, zdaniem Zachodu, sztucznego i skazanego na wojnę, gdzie na każdym rogu czai się terrorysta. Autora zapytamy czy jest inny, nieznany nam obraz tego kraju?

Od 17:05 do 18:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Do autorów można pisać tu: beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »