Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 maja 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W dzisiejszym programie czas na The Beatles "Tje White Album" - album brytyjskiego zespołu, będący dziewiątym w ich dyskografii. Wydany został w roku 1968 jako podwójny album, którego producentem był George Martin. Paul McCartney - jeden z czterech członków brytyjskiej grupy The Beatles. W zespole grał na gitarze basowej, gitarze elektrycznej i fortepianie, a także śpiewał i komponował. Jest autorem większości tekstów grupy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 REWIRY KULTURY
Zanim w Polsce pojawiły się kinoplexy, miłośnicy melpomeny mogli wybierać pomiędzy dużymi kinami a kameralnymi, często ulokowanymi na prowincji, z którymi jednak do dziś wielu z nas wiąże miło wspomnienia. W ostatnich latach widać, że siła tych wspomnień jest na tyle duża, że próbuje się je ożywić na nowo, uruchamiając projektory w najróżniejszych miejscach. Na przykład nad jeziorem otmuchowskim. Opowiemy o tym, wrócimy też pamięcią do dyskusyjnych klubów filmowych. Sprawdzimy czy dziś cieszą się zainteresowaniem widzów.

Do słuchania od 16:05 do 18:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Do autorów można pisać tu:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »