Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 kwietnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Polska muzyka warta jest odkrywania i przypominania, tym bardziej, że część dziewiętnastowiecznych dzieł zaczyna żyć nowym życiem za sprawą współczesnych artystów. Tym razem odkryjemy nie tylko kolejną garść muzycznych ciekawostek z twórczości Stanisława Moniuszki, ale też bogactwo dźwiękowe z dorobku Ludomira Różyckiego. A część ciekawostek związanych z tymi kompozytorami przybliży nam goszczący niedawno w Opolu dyrygent młodego pokolenia Rafał Kłoczko.

Do słuchania od 23:05 do 1 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT: Rząd i parlament w ekspresowym tempie zmieniają prawo oświatowe, aby udało się przeprowadzić klasyfikację maturzystów. W magazynie o sytuacji strajkowej nauczycieli wypowie się kurator oświaty. Sprawdzimy, czy matury są zagrożone np w gminie Prudnik. W RTT również relacja z seminarium dotyczącego 15-lecia Polski w Unii Europejskiej. Planetobus dotarł na Opolszczyznę. Mobilne planetarium odwiedziły między innymi dzieci i młodzież z Nysy. Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej w Kluczborku wypowiadali się w referendum na temat systemu rozliczania kosztów centralnego ogrzewania. Wybrali rozwiązania korzystne dla lokatorów.

W audycji także:


Od poniedziałku do piątku od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autorów można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »