Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 kwietnia 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Pejzaże Modlitwy" - autorska muzyka elektroniczna księdza Piotra Tarlińskiego, duszpasterza mniejszości narodowych w diecezji opolskiej. Muzyka religijna, poezja śpiewana, duża dawka rocka, marsze i pieśni żołnierskie. Bardzo bogaty muzyczny repertuar festiwalu piosenki religijnej Cantate Deo. Posłuchamy laureatów festiwalu z roku 1989.

Audycja adresowana do osób zainteresowanych muzyką. Prezentuje twórców i dzieła.

Zapraszają w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Za tytułem reportażu Barbary Tyslik, "Z miłości do korzeni", kryje się niezwykła opowieść Euzebiusza Gila, który, gdy powstawało to nagranie w roku 2010, był już emerytowanym etnografem w Muzeum Wsi Opolskiej. To barwne refleksje o czasie, o nastrojach, o próbach zrozumienia człowieka. A w dodatku piękna wiedza o małej ojczyźnie, o czymś, co dumnie zwiemy dziedzictwem kulturowym, a bez czego nie może być dobrej przyszłości. Tego reportażu od początku do końca słucha się z zapartym tchem.

Na Górze Św. Anny (a było to w roku 2013) odbyły się rekolekcje, w których chodziło o odnowienie rodzinnych więzi i pogodzenie zwaśnionych małżonków. Uczestnikami spotkania były też osoby rozwiedzione bądź żyjące w separacji. W reportażu, który Piotr Moc pytająco zatytułował: "Ile jest warta twoja obrączka?" usłyszymy, między innymi, fragmenty konferencji księdza Krzysztofa Trembeckiego i Annę Jedną, która jest autorką pierwszej książki wydanej przez Wspólnotę Trudnych Małżeństw - Sychar. Jak się przekonamy o bardzo przykrych sprawach można też mówić otwarcie, bez ranienia innych. To audycja do posłuchania i do przemyślenia - nie tylko przez małżeństwa.


Od poniedziałku do piątku o 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »