Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 stycznia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Śpiewy tradycyjne w wykonaniu bułgarskich katolików - Ana Andreewa Arapowa. Stanisław Fijałkowski śpiewak ludowy z Chrzanowa z regionu Roztocza Lubelskiego. Śpiewak dysponujący głosem o ciepłej, unikatowej barwie posiadający bardzo obszerny repertuar pieśni kawalerskich, sierocych, kolęd życzących a także przedstawień kolędniczych Herody. Dr Arleta Nawrocka-Wysocka, pracownik naukowy muzykologii dokonała wyboru starych pieśni ewangelickich z różnych kancjonałów ewangelickich, w tym pieśni bożonarodzeniowych. Kolędujemy po Karpatach wraz z Łemkami.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 CAŁY NASZ SPORT
Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przygotowują się do hitowego spotkania w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Trójkolorowi w najbliższy wtorek (15.01) w Arenie Gliwice zmierzą się z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Europie, włoską Cucine Lube Civitanova. Na temat tego wydarzenia porozmawiamy z Sebastianem Świderskim, prezesem aktualnych wicemistrzów Polski.

W audycji sporo miejsca poświęcimy również XV Opolskiej Gali Żużla na Lodzie. Impreza tradycyjnie ma charytatywny charakter, a zebrane pieniądze trafią w tym roku na leczenie 6-letniego Antosia z Nysy. Więcej szczegółów o opolskiej imprezie przedstawi w programie Andrzej Hawryluk - organizator gali.

Natomiast na żywo relacjonować będziemy spotkanie o mistrzostwo II ligi siatkarzy: Juve Głuchołazy - Ikar Legnica. W przypadku wygranej, Juve praktycznie zapewni sobie utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

Z naszymi mikrofonami będziemy również w Namysłowie, gdzie po raz pierwszy odbędzie się Bal Sportowca. Podczas imprezy wyróżnieni zostaną zawodnicy miejscowych klubów za wybitne osiągnięcia sportowe zarówno na krajowych jak i międzynarodowych arenach.

Na audycję zaprasza od 16:05 do 20:00 oraz Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej.

Do autorów można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »