Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 września 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
14 września 2018 roku w nocy zmarł Maciej Kaziński. Postać wybitna, jakich niezwykle mało. Muzyk, tłumacz, szef Festiwalu Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu. Od dłuższego czasu chorował, ale wszyscy mieliśmy nadzieję, że dla Maćka nie ma rzeczy niemożliwych i że ta choroba, tak jak nieoczekiwanie przyszła, tak szybko odejdzie. Niestety, stało się inaczej. Maciek zostawia po sobie piękne dzieła. Był dobrym i wspaniałym człowiekiem. 2 października 2015 roku gościliśmy Macieja Kazińskiego w Studiu M Radia Opole. Wystąpił wraz z zespołem Melius Abundare.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Zaburzenia mowy wynikające z uszkodzeń w układzie nerwowym - tym zajmuje się neurologopedia. Kiedy warto udać się z dzieckiem do specjalisty? Jak wygląda współczesna terapia? O tym porozmawiamy z pracującą jako neurologopeda Ewą Domagałą.

Po godz. 13:00 buty do biegania mogą okazać się niezbędnie. Na linię startu wbiegnie bowiem Katarzyna Jędrzejewska, aby zaprosić nas do udziału w charytatywnej sztafecie. Powiemy też o regularnych treningach w ramach akcji "Biegam, bo lubię".

Mięsko, ziemniaczki i surówka, a do popicia... kompocik. Niby standard na polskim stole, okazuje się jedna, że to połączenie obciąża nasz układ pokarmowy. Co z czym łączyć, a czego lepiej nie mieszać, wyjaśni dietetyki kliniczny Kamila Lipowicz.

Od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Do autorki można pisać na adres: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »