Radio Opole » Audycje Radia Opole

ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY

Razem z ekspertami oglądamy etykiety produktów spożywczych i kosmetyków. Śledzimy zmiany prawne dotyczące ochrony zdrowia. Rozmawiamy z dietetykami, instruktorami sportowymi i lekarzami. Zachęcamy młodzież do zdrowego stylu życia. Poruszamy tematy ważne dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Mówimy także o tym, jak zadbać o urodę, która wpływa na dobre samopoczucie.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
2020-03-07, 14:07

Nie bądźmy obojętni wobec przemocy! Rozmowa z Karoliną Pisz

Karolina Pisz [fot. Katarzyna Zawadzka]
Karolina Pisz [fot. Katarzyna Zawadzka]
Nie bądźmy obojętni wobec różnych form agresji, zarówno fizycznej jak i psychicznej. Nękanie, obgadywanie, rozpowiadanie plotek, zastraszanie - to także formy przemocy. Dotyczy ona zarówno dzieci jak i dorosłych, jednak to najczęściej w szkole spotykamy się z nią po raz pierwszy. Już wtedy trzeba się uczyć umiejętności stawiania granic i asertywności. Jak wspierać w tym dzieci i młodzież? I co zrobić, żeby nie były obojętnie, kiedy ofiarą staje się ktoś z ich otoczenia? Jak wpierać nauczycieli, aby współtworzyli wolną od przemocy przestrzeń? O tym w programie mówiła Karolina Pisz z Fundacji "Laboratorium Zmiany".więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »