Radio Opole » Audycje Radia Opole

HISTORIA NA 5 MINUT

To cykl rozmów z udziałem prof. Andrzeja Chwalby, jednego z najwybitniejszych polskich historyków, autora ponad 30 książek, wieloletniego prorektora, dziekana Uniwersytetu Jagiellońskiego. Scenariusz rozmów powstał w oparciu o publikację profesora pt. "Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski”. Maksimum wiedzy przy minimum słów. Najważniejsze zdarzenia z historii Polski przedstawione są w sposób zabawny, przystępny, dowcipny z odrobiną pikanterii i uszczypliwości, gęsto kraszone humorystycznym komentarzem. Dyskusja w żartobliwym tonie o wielkich decyzjach i wielkich wydarzeniach naprawdę wielkich postaci. Rozmowy, które udowadniają, że historia może być po prostu świetną zabawą, mądrą rozrywką i intelektualną przygodą!

Cyklowi "Historia na 5 minut" towarzyszyszy zabawa z nagrodami. Podczas każdego z odcinków będzie padało pytanie. Poprawną odpowiedź należy przesłać na adres trendy@radio.opole.pl. Spośród uczestników naszej edukacyjnej zabawy, którzy nadeślą poprawną odpowiedź, wylosowana zostanie osoba, która otrzyma w prezencie książkę prof. Andrzeja Chwalby pt. "Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski" z dedykacją autora!

Cykl prezentowany będzie od 1 lutego 2021 roku, od poniedziałku do piątku o godz. 14:30 w audycji Trendy i owędy.
2021-02-26, 14:45

Romans Stulecia

"Historia na 5 minut" - odcinek 20. (26.02.2021)
Pytanie na dziś:
Czy królewicz Zygmunt August powiadomił swoich rodziców (króla Zygmunta Starego i Bonę Sforce) o ślubie z Barbarą Radziwiłłówną?
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »