Radio Opole » Audycje Radia Opole

DWA PLUS TRZY

"Dwa plus trzy", czyli model rodziny wielodzietnej wpisujący się w rządowy program demograficzny i promujący rodziny z więcej niż dwójką dzieci. W Nysie temat tym bardziej nośny, że gmina wprowadziła pilotażowy w kraju bon wychowawczy, z kolei powiat nyski także pilotażowy sposób stopniowej likwidacji domów dziecka poprzez kupowanie domów dla rodzinnych domów dziecka.

To cykl prezentujący rodziny wielodzietne, ich problemy, oczekiwania, bolączki, ale przede wszystkim radości, jakie daje posiadanie potomstwa. Co im pomaga, co przeszkadza, jakiego wsparcia oczekują i czy jest ono w ogóle potrzebne.

Postaramy się także w cyklu zaprezentować informacje dotyczące możliwości uzyskania wszechstronnej pomocy dla takich rodzin. Wiele miejsca poświęcimy również rodzinom zastępczym, których wciąż jest za mało. Odwiedzimy je z naszym mikrofonem - oczywiście przy zachowaniu zasad ochrony wizerunku dzieci.

Zaprasza do słuchania Dorota Kłonowska. Cykl prezentowany jest od poniedziałku do piątku (od 4 XII do 29 XII), w paśmie Ona i On o 9:40 i 10:40. Z autorką można się skontaktować dzwoniąc tu: 606 774 101, tel./fax. 77 433-00-11 lub pisząc tu: dorota.klonowska@radio.opole.pl
2017-12-14, 10:23

Od zakładu fryzjerskiego do … rodziny zastępczej

Violett Kurpan z córką Sylwią [fot. Dorota Kłonowska]
Violett Kurpan z córką Sylwią [fot. Dorota Kłonowska]
Violetta Kurpan z Bielic koło Łambinowic od 2 lat wraz z mężem tworzą rodzinę zastępczą dla trójki dzieci, przy czym państwo Kurpanowie mają też dwójkę własnych – córkę i syna. Mieszkają w domu wielopokoleniowym, razem z babcią, która ma 101 lat i jest wciąż sprawną osobą – także zajmującą się wnukami.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »