Radio Opole » Patronaty - polecamy
2013-04-15, 13:57 Autor: Radio Opole

Wspólne śpiewanie przebojów w amfiteatrze

„Lekcja śpiewania“ to nietypowa forma koncertu polegająca na tym, że to nie artyści, ale publiczność jest głównym wykonawcą piosenek. Takie właśnie wspólne śpiewanie przebojów opolskiego festiwalu odbędzie się 19 kwietnia w opolskim amfiteatrze. Początek o godz. 18:00. Uczestnicy otrzymają bezpłatnie śpiewniki, z których będzie można korzystać, jak ze „ściągi”. Przyjść i pośpiewać może każdy!

„Lekcja śpiewania" to inicjatywa dwóch krakusów. Pomysłodawcami projektu są dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki - Waldemar Domański oraz Kazimierz Madej, dyrektor Kabaretu Loch Camelot z Krakowa, który realizuje od kilku lat hasło: „Kraków - najbardziej rozśpiewane Miasto w Europie". Wszyscy miłośnicy dobrych polskich piosenek będą mieli zatem okazję udowodnić, że Opole rozśpiewane jest nie mniej.

W Amfiteatrze Opolskim wystąpi Towarzystwo Śpiewacze, które jest grupą ludzi śpiewających wspólnie co miesiąc w różnych ciekawych miejscach Krakowa. Po raz pierwszy zawitają do Opola. Lekcję poprowadzą wspomniany Waldemar Domański oraz Ewa Kornecka, kompozytorka, pianistka, współtwórczyni i dyrektor muzyczny Kabaretu Loch Camelot. Uczestnicy zaśpiewają 26 najbardziej znanych piosenek ilustrujących historię Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który w tym roku obchodzi swój jubileusz. Z pewnością nie zabraknie „Małgośki", „O mnie się nie martw", „Takie ładne oczy", „Kurna chata", „Tyle słońca w całym mieście", czy „Ale to już było". Jeśli ktoś zapomniałby tekstu - pomocą będą służyć rozdawane bezpłatnie śpiewniki.

Organizatorem „Lekcji śpiewania" w Opolu jest Muzeum Polskiej Piosenki. Radio Opole objęło spotkanie patronatem medialnym. Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Opola.

Agnieszka Lubczańska

Patronaty - polecamy

2020-07-07, godz. 10:56 "Dyplomy" w GSW w Opolu do 26 lipca - wernisaż już dziś! „Z powodu pandemii ta wystawa jest inna od poprzednich. W jakikolwiek sposób uda się widzom ją obejrzeć - czy osobiście, czy zdalnie - i tak ma szansę zaczarować”… » więcej 2020-07-06, godz. 14:12 Bestselerki przejmują we wtorek fanpage MBP w Opolu Są absolwentkami dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim i prowadzą jeden z najprężniej rozwijających się kanałów polecających książki… » więcej 2020-07-06, godz. 11:07 Reumatyzm tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji… » więcej 2020-07-03, godz. 15:25 Pompki, mostki i brzuszki są im niestraszne. Zlot Kalisteników już w sobotę w Opolu 1238 pompek w jednej serii nie schodząc z podporu na ziemię - czy to możliwe? Jest człowiek, który to potrafi i będzie jednym z uczestników Zlotu Kalisteników… » więcej 2020-07-03, godz. 14:02 Zobacz, co WBP proponuje w lipcu! Cztery spotkania i trzy wystawy proponuje w lipcu Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Nowością jest, że po okresie zaprzestania organizowania spotkań autorskich… » więcej 2020-07-02, godz. 16:25 DJ BRK i ekipa NOKTA Festival 9 lipca w Studiu M im. SBB - zobaczcie transmisję! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów i producentów muzycznych, a także raper i wokalista - DJ BRK w czwartek 9 lipca wystąpi w Studiu M im. SBB… » więcej 2020-06-29, godz. 14:24 Detektyw Literacki na tropie... - kolejne spotkanie z Jackiem Podsiadło już we wtorek „Detektyw literacki na tropie…” - to kolejne internetowe spotkanie z Jackiem Podsiadło, na które w najbliższy wtorek (30.06) zaprasza MBP w Opolu. Początek o godz… » więcej 2020-06-29, godz. 11:11 Fakty i mity dotyczące jedzenia owoców tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji… » więcej 2020-06-26, godz. 10:10 Najbardziej kulturalna noc w roku już dziś! Zobacz, co w programie! Około 16 wydarzeń kulturalnych - w tym koncerty, kino samochodowe, warsztaty i wystawy - czeka na wszystkich chętnych skorzystania z oferty Nocy Kultury, która… » więcej 2020-06-23, godz. 15:45 Multimedialne, nowoczesne, zaskakujące - Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w sobotę otwiera się dla zwiedzających! 26 sierpnia minie dokładnie 4 lata, kiedy to uroczyście otwarto wystawę stałą Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na deskach opolskiego amfiteatru wydarzeniu towarzyszył… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »