Radio Opole » Patronaty - polecamy
2013-04-15, 13:57 Autor: Radio Opole

Wspólne śpiewanie przebojów w amfiteatrze

„Lekcja śpiewania“ to nietypowa forma koncertu polegająca na tym, że to nie artyści, ale publiczność jest głównym wykonawcą piosenek. Takie właśnie wspólne śpiewanie przebojów opolskiego festiwalu odbędzie się 19 kwietnia w opolskim amfiteatrze. Początek o godz. 18:00. Uczestnicy otrzymają bezpłatnie śpiewniki, z których będzie można korzystać, jak ze „ściągi”. Przyjść i pośpiewać może każdy!

„Lekcja śpiewania" to inicjatywa dwóch krakusów. Pomysłodawcami projektu są dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki - Waldemar Domański oraz Kazimierz Madej, dyrektor Kabaretu Loch Camelot z Krakowa, który realizuje od kilku lat hasło: „Kraków - najbardziej rozśpiewane Miasto w Europie". Wszyscy miłośnicy dobrych polskich piosenek będą mieli zatem okazję udowodnić, że Opole rozśpiewane jest nie mniej.

W Amfiteatrze Opolskim wystąpi Towarzystwo Śpiewacze, które jest grupą ludzi śpiewających wspólnie co miesiąc w różnych ciekawych miejscach Krakowa. Po raz pierwszy zawitają do Opola. Lekcję poprowadzą wspomniany Waldemar Domański oraz Ewa Kornecka, kompozytorka, pianistka, współtwórczyni i dyrektor muzyczny Kabaretu Loch Camelot. Uczestnicy zaśpiewają 26 najbardziej znanych piosenek ilustrujących historię Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który w tym roku obchodzi swój jubileusz. Z pewnością nie zabraknie „Małgośki", „O mnie się nie martw", „Takie ładne oczy", „Kurna chata", „Tyle słońca w całym mieście", czy „Ale to już było". Jeśli ktoś zapomniałby tekstu - pomocą będą służyć rozdawane bezpłatnie śpiewniki.

Organizatorem „Lekcji śpiewania" w Opolu jest Muzeum Polskiej Piosenki. Radio Opole objęło spotkanie patronatem medialnym. Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Opola.

Agnieszka Lubczańska

Patronaty - polecamy

2019-08-22, godz. 17:11 Gmina Pokój na święto plonów uczci w Zieleńcu Przemarszem korowodów w asyście orkiestry i mażoretek rozpocznie w najbliższą sobotę (24.08) dożynki gmina Pokój. Gospodarzem święta plonów w gminie jest w ty ... » więcej 2019-08-22, godz. 16:04 Skarbimierz w sobotę zaprasza do Lipek. Krzysztof K.A.S.A. Kasowski zaproszenie przyjął Największa tegoroczna impreza plenerowa w gminie Skarbimierz odbędzie się w najbliższą sobotę (24.08) w Lipkach. Sołectwo zamieni się w wielkie miejsce festyn ... » więcej 2019-08-22, godz. 14:40 Grodków świętuje dożynki już w niedzielę Źniwa ukończone, czas podziękować za plony. Co roku - o tej mniej więcej porze - w różnych miejscowościach regionu odbywają się dożynki. Tak też będzie w najb ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:25 Zespół Frele gwiazdą Regionalnego Festiwalu Śląskich Smaków i Tradycji Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach zaprasza w najbliższą niedzielę (25.08) na Regionalny Festiwal Śląskich Smaków i Tradycji. Festiwal rozpoc ... » więcej 2019-08-20, godz. 14:37 V Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u już w niedzielę! Nyski, syreny, fiaty, maluchy, polonezy, skody, wołgi i trabanty wyjadą w najbliższą niedzielę (25.08) na ulice Opola. Wszystko w ramach V Opolskiego Zjazdu P ... » więcej 2019-08-20, godz. 12:16 Najbardziej kolorowa impreza w Krasiejowie nadchodzi! Wyrzut kolorów co godzinę, pokaz LedShow, warsztaty tańca, konkursy z nagrodami, atrakcje dla dzieci z animatorami, zabawa z didżejem - to wszystko czeka na t ... » więcej 2019-08-20, godz. 11:23 Cztery koncerty w ramach Muzycznych Spotkań na Wzgórzu Uniwersyteckim. Pierwszy już w czwartek To już tradycja, że w sierpniu Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu staje się scenerią koncertów poświęconych artystom polskiej piosenki. Wydarzenie odbywa się już ... » więcej 2019-08-14, godz. 16:26 Brzeskie Dni Fantastyki. Zobacz, co w programie! Zamek Piastów Śląskich, Amfiteatr Miejski oraz Filia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu to trzy miejsca, w których w sobotę 24 sierpnia odbędzie si ... » więcej 2019-08-14, godz. 15:03 XX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada" Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” w Kołobrzegu odbywa się od 2000 roku i jest świętem „Księcia Poetów” - jednego z najwybitnie ... » więcej 2019-08-13, godz. 15:20 Weź udział w „Zazielenieniu"! Już wkrótce rodzinne warsztaty w GSW Kreatywne zakończenie wakacji proponuje Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, zapraszając do udziału w rodzinnych warsztatach. Ich tytuł to „Zazielenienie”. Id ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »