Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-11-18, 12:55 Autor: Agnieszka Lubczańska

Muzyczna Jesień w Grodkowie w tym roku jubileuszowa!

Jubileuszowa Muzyczna Jesień w Grodkowie od piątku do niedzieli
Jubileuszowa Muzyczna Jesień w Grodkowie od piątku do niedzieli
50-lecie świętuje w tym roku Muzyczna Jesień – Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne. Festiwal rozpocznie się w najbliższy piątek (22.11) i potrwa aż trzy dni. Do Grodkowa przyjedzie ponad 70 artystów z sześciu województw. Publiczność usłyszy najróżniejsze gatunki muzyczne, od rocka, po blues, jazz, R&B, soul, metal, reggae czy muzykę alternatywną. Kto wygra profesjonalną sesję nagraniową w Studiu M im. SBB, przekonamy się w niedzielę. Radio Opole będzie na miejscu!
Kto wystąpi?

W ciągu dwóch dni na scenie zobaczymy ponad 70 artystów, którzy nie tylko po raz pierwszy debiutują na krajowym rynku muzycznym, ale także mają już za sobą liczne konkursy i festiwale, udział w telewizyjnych programach muzycznych czy wydane krążki debiutanckie.

Do koncertów półfinałowych - spośród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń - zakwalifikowano 20 kapel, m.in. z Łodzi, Wrocławia, Nysy, Krakowa, Tych, Poznania, Katowic i Nowego Sącza. W składzie jednego z zespołów zobaczymy perkusistę pochodzącego z Turcji. Pierwszego z uczestników poznaliśmy już w marcu podczas XXIX Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu, kiedy to dziką kartę otrzymała wrocławska kapela – ÄLSKAR. Dzika karta jest przyznawana przez dyrektora Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie od 2017 roku. Wcześniej otrzymały ją zespoły: „Smutne Piosenki” z Poznania oraz „FMxD” z Wrocławia.

Co w nagrodę?

Plakat - Muzyczna Jesień 2019Artyści zaprezentują się w sali grodkowskiego Domu Kultury przy ulicy Kasztanowej. Będą walczyć o nagrody rzeczowe oraz finansowe. Sesja nagraniowa w Studiu M im. SBB Radia Opole przyznawana jest w nagrodę od 2016 roku. W poprzednich latach nagrodę wyśpiewały zespoły: „Charles Pakowsky” z Wrocławia, „Body Package” z Zawadzkiego i „Kagyuma” z Wrocławia. Przypomnijmy, że w 1980 roku taką nagrodę otrzymała na grodkowskim przeglądzie grupa TSA, a nagrane wówczas piosenki szybko zyskały uznanie fanów w całym kraju.

Jakie atrakcje się szykują?

Po niedzielnym koncercie laureatów wystąpi Marek Raduli – gitarzysta, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Dawniej grał na gitarze i perkusji w jednym z pierwszych składów TSA. Związany był też z zespołami: Banda i Wanda, Bajm oraz Budka Suflera. Od jesieni 2013 roku współpracuje z Anią Wyszkoni (była wokalistka grupy Łzy). W Grodkowie prowadził wielokrotnie warsztaty muzyczne. Nagradzany był na Muzycznej Jesieni w latach 1978-1979.

Wstęp na wszystkie koncerty odbywające się w ramach Międzynarodowych Konfrontacji Muzycznych jest darmowy, a imprezę oprócz sponsorów, wspierają także lokalne samorządy: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Urząd Gminy Grodków oraz Starostwo Powiatowe w Brzegu.

50 lat minęło…


Medal 50-lecie Muzycznej Jesieni w GrodkowiePierwszy festiwal odbył się w 1969 roku. Przez lata istnienia tej imprezy zadebiutowali tu m.in.: Lady Pank, TSA, Kamil Bednarek, Ewelina Lisowska oraz zespoły Elżbiety Zapendowskiej.

– Byliśmy wówczas takimi dzieciakami z wielkimi marzeniami. Ledwo uzbieraliśmy na paliwo, żeby dojechać z naszym sprzętem na przegląd do Grodkowa i pamiętam, że całą wygraną poświęciliśmy, żeby to paliwo spłacić i tego busa, którego wynajęliśmy. Oczywiście nikt z nas się nie poddawał. Cały czas robiliśmy swoje. Wierzyliśmy, że kiedyś będziemy mogli zajmować się muzyką zawodowo. Cieszę się, że po tylu latach mogliśmy powrócić do Grodkowa, gdzie wiele rzeczy się zaczęło i jesteście na pewno częścią mojej historii – wspomina Ewelina Lisowska, dwukrotna laureatka Muzycznej Jesieni.

W jury zasiadali m.in.: Paweł Kukiz, Janusz Kondratowicz, śp. Lech Terpiłowski, Waldemar Orłowski oraz Janusz Niekrasz. W 2017 roku za konsekwencję w realizacji przedsięwzięcia, festiwal Muzyczna Jesień w Grodkowie otrzymał wyróżnienie w konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2017 – Certyfikat OROT”.

Radio Opole także i w tym roku patronuje medialnie wydarzeniu.

Zespoły, które zagrają na Muzycznej Jesieni 2019 w Grodkowie:

Piątek – 22.11.2019 , godz. 18:00
1. UŚWIT – WROCŁAW – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
2. AUTOPOJAZD – OPOLE – WOJ. OPOLSKIE
3. PORAŻENI – KAMIENNA GÓRA – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
4. ZGUBIENI W INTENCJACH – OPOLE – WOJ. OPOLSKIE
5. KRĄG - LUDWIKOWICE KŁODZKIE – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
6. SOFII – WROCŁAW – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
7. WHITE DEER – GOLESZÓW/ BIELSKO-BIAŁA/ PYSKOWICE – WOJ. ŚLĄSKIE
8. SNOWBLIND - KATOWICE/CZĘSTOCHOWA – WOJ. ŚLĄSKIE
9. ŁUNY – ŁÓDŹ – WOJ. ŁÓDZKIE
10. SUCK MY GLOVE - OLEŚNICA/WROCŁAW – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

Sobota – 23.11.2019, godz. 16:00
1. MOYRA – WROCŁAW - WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
2. EEMME – WROCŁAW - WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
3. KRIS ROMSKI – NYSA - WOJ. OPOLSKIE
4. DŻAMAN – KRAKÓW – WOJ. MAŁOPOLSKIE
5. ÄLSKAR – WROCŁAW – WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
6. ELOI – TYCHY – WOJ. ŚLĄSKIE
7. GLASSPOP – POZNAŃ – WOJ. WIELKOPOLSKIE
8. INCLUSION – KRAKÓW - WOJ. MAŁOPOLSKIE
9. MOB - NOWY SĄCZ - WOJ. MAŁOPOLSKIE
10. ROXANA TUTAJ & GOOD OMEN - ŚREM/POZNAŃ - WOJ. WIELKOPOLSKIE

Niedziela – 24.11.2019, godz. 16:00

Koncert laureatów oraz koncert zespołu Marek Raduli SQUAD

Patronaty - polecamy

2020-01-27, godz. 15:25 „Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza na kolejną „Środę z Profilaktyką”. Tym razem cały dzień zostanie poświęcony aktywności fizycznej. » więcej 2020-01-22, godz. 15:35 „Jesteśmy Polakami!” – trwa konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej Adresatami konkursu są uczniowie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VIII i szkoły ponadpodstawowe. » więcej 2020-01-21, godz. 14:33 Prezentacja projektu „Droga do Wolności” już w piątek w Krapkowicach – poznaj szczegóły! W związku z 75. rocznicą marszu Brygady Świętokrzyskiej NSZ przez Śląsk, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu przygotowała projekt edukacyjny „Droga… » więcej 2020-01-20, godz. 15:42 Gala Podsumowująca miniony 2019 rok w opolskiej gospodarce już w piątek – poznaj szczegóły! Przed nami piąta edycja Gali Podsumowującej gospodarcze wsparcie dla firm, które oferuje samorząd województwa opolskiego. Podczas wydarzenia spotkają się przedsiębiorcy… » więcej 2020-01-20, godz. 10:54 Wały Jagiellońskie znów na opolskiej scenie – w stolicy regionu zbliża się koncert legendarnego zespołu! Przed nami pierwszy od ponad 30 lat występ Wałów Jagiellońskich w stolicy polskiej piosenki. Podczas koncertu zespół wykona nie tylko swoje największe przeboje… » więcej 2020-01-17, godz. 14:55 XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie To jedna z najbardziej widowiskowych imprez charytatywnych w regionie - Opolska Gala Żużla na Lodzie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 stycznia na lodowisku… » więcej 2020-01-16, godz. 15:32 „Zaśpiewajmy wszyscy razem” – zbliża się XIV Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku Lesie! Już po raz 14. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Spotkanie odbędzie się w najbliższą… » więcej 2020-01-16, godz. 12:42 Wojciech Poprawa i Przyjaciele zagrają dla PatRysia – poznaj szczegóły! Sezon noworocznych koncertów charytatywnych w pełni. Przed nami kolejna muzyczna uczta, tym razem w Kluczborku. Gwiazdy opery, operetki i musicalu spotkają się… » więcej 2020-01-14, godz. 15:30 II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany już w sobotę – poznaj szczegóły! Przed nami II Bal Charytatywny w gminie Łubniany. W tym roku organizatorzy chcą wspomóc rehabilitację 4-letniego mieszkańca gminy Karola Stadnika. Chłopiec urodził… » więcej 2020-01-14, godz. 15:23 Charytatywny Bal Olimpijski już w sobotę – poznaj szczegóły! Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie” zaprasza na Charytatywny Bal Olimpijski na rzecz podopiecznych fundacji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »