Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-10-24, 16:36 Autor: Agnieszka Lubczańska

Opolskie Zaduszki Jazzowe w NCPP z plejadą artystów

Jacek Mielcarek i Jakub Mielcarek, koncert „Wokół Niepodległości” w Studiu M im. SBB [fot. Wanda Kownacka]
Jacek Mielcarek i Jakub Mielcarek, koncert „Wokół Niepodległości” w Studiu M im. SBB [fot. Wanda Kownacka]
To dzień, który warto zarezerwować sobie w koncertowym kalendarzu. W środę 30 października Opolskie Towarzystwo Jazzowe zaprasza na Opolskie Zaduszki Jazzowe. Wystąpi plejada artystów związanych z Opolszczyzną, a także zespół Związku Lekarzy Polskich w Chicago Second Opinion i amerykański trębacz Charlie Green. Koncerty rozpoczną się o godz. 19:30 w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Wstęp jest wolny.

Radio Opole będzie na miejscu wraz z audycją „Dobre Granie” już od 18:00.
Podczas Opolskich Zaduszek Jazzowych wystąpią: doskonale znana opolskiej publiczności - Anna Panas; dwa opolskie, lekarskie zespoły: Reanimators Classic i Reanimators New, a także zespół Związku Lekarzy Polskich w Chicago Second Opinion. Będzie okazja posłuchania Grzegorza Grunwalda, Krzysztofa Nurkiewicza, Kasi Pumy Piaseckiej, Krzysztofa Pumy Piaseckiego, Michała Dziewińskiego, Jacka Mielcarka, Jakuba Mielcarka i Jacka Hornika. Wystąpi także Zespół Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie w składzie: Martin Rataj (piano), Jakub Chrobak (gitara), Łukasz Kotasiński (bas), Jakub Bułka (perkusja) i Hanna Posid (wokal).

Gościem specjalnym wydarzenia będzie amerykański trębacz, kompozytor i aranżer Charlie Green. Artysta współpracował z największymi muzykami jazzowymi, m.in. z Dexterem Gordonem, Benem Websterem, Artem Taylorem czy Lou Bennetem.

Wieczór poprowadzą Jacek Mielcarek i Jerzy Przystajko.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Opolskie Zaduszki Jazzowe

Patronaty - polecamy

2019-11-14, godz. 12:59 I Regionalna Konferencja Edukacyjna dla pracowników samorządowych już w środę – poznaj szczegóły! Edukacja ekologiczna w gminach z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, to hasło przewodnie zbliżającej się konferencji skierowanej do przedstawicieli organów… » więcej 2019-11-13, godz. 20:10 RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje… » więcej 2019-11-13, godz. 15:48 Rusza cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Opolskiej - pierwszy już w piątek. Wystąpi Kwartet Camerata Wieczór z muzyką kameralną to propozycja Filharmonii Opolskiej na najbliższy piątek (15.11). W programie muzyka delikatna, subtelna, ale potrafiąca poruszyć w… » więcej 2019-11-13, godz. 12:34 Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę Ubodzy, bezdomni, samotni są wśród nas. Na spotkanie w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Ubogich w Opolu zaprasza w najbliższą niedzielę (17.11) biskup opolski… » więcej 2019-11-12, godz. 16:20 "W krainie Gabriela Garcí Márqueza" - nowa wystawa w Loft Gallery. Wernisaż już w piątek Loft Gallery w Opolu oraz Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają na wystawę fotografii Marka Poźniaka i Janusza M. Tylmana pt. 'W krainie Gabriela Garcí Márqueza'… » więcej 2019-11-12, godz. 15:23 Koncert Anny Panas w Studiu M im. SBB „Od Młynarskiego do Falkiewicza, czyli swing po polsku” - to tytuł koncertu wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów - Anny Panas. Na wydarzenie zapraszamy w… » więcej 2019-11-12, godz. 14:50 „Senior Radosny, Bezpieczny i Zdrowy” – zbliża się IV Halowa Spartakiada Seniorów O tym, że ćwiczenia fizyczne są korzystne dla zdrowia, wiadomo. Czasami jednak trudno się do nich zmobilizować, szczególnie osobom starszym. Mobilizacją być może… » więcej 2019-11-12, godz. 14:50 Andrzej Krzywy gościem Muzeum Polskiej Piosenki W najbliższy poniedziałek (18.11) w sali koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki odbędzie się kolejna Mała Akademia Piosenki. To muzyczne warsztaty adresowane do… » więcej 2019-11-12, godz. 14:22 Czytanie uczy, leczy, rozwija - konferencja biblioterapeutyczna w Opolu Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli… » więcej 2019-11-12, godz. 13:40 Fani fantastyki spotkają się w Opolu – Opolcon 2019 już w weekend! Zbliża się siódma edycja Konwentu Fanów Fantastyki Opolcon. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób zainteresowanych światem Fantasy bez względu na wiek. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »