Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-10-31, 11:15 Autor: Mariusz Majeran

Były wspomnienia i muzyczne prezentacje. Zaduszki Jazzowe w NCPP

2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Przy pełnej sali 2. Zaduszki Jazzowe zorganizowało Opolskie Stowarzyszenie Jazzowe w Opolu. Inicjatorem koncertu w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu był Krzysztof "Puma" Piasecki.
- Chcieliśmy pokazać, że opolskie środowisko muzyczne potrafi się skonsolidować i zagrać dobry koncert - podkreśla Piasecki. - To jest drugi, bo rok temu był z sukcesem. Jakoś tak to było, że każdy chodził własnymi ścieżkami. Ludzie się pochowali we własnych domach. I ja myślę, że to tylko jest kwestia skrzyknięcia się, porozmawiania i wspólnego muzykowania. Środowisko opolskie zawsze było OK. A o tyle jeszcze jest dobrze, bo mamy nowe stowarzyszenie OSJ, Opolskie Stowarzyszenie Jazzowe.

- Zaduszki Jazzowe, ale nie tylko jazz zagościł na scenie - dodaje opolski bard Grzegorz Grunwald. - Jazz nie jest mi obcy, kiedyś grywałem jazz aczkolwiek występuję z piosenką poetycką. To jest bardzo fajne, zwłaszcza, że formuła jest taka ciekawa, ponieważ występują muzycy opolscy i nie tylko, bo zaproszeni goście również zza oceanu. Różne gatunki muzyczne, różne formuły, aczkolwiek wszyscy jesteśmy ze sobą jakoś powiązani. Więc bardzo fajna inicjatywa.

- Cieszę się, że mogli się zaprezentować także młodzi ludzie, chociażby z Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie - podkreśla pedagog i muzyk Jacek Hornik. - Na pewno zaduszkowo, ale głownie jazzowo jest. Mimo, że nostalgicznie to też duża dawka dobrych dźwięków. Ten dzień powoduje dodatkowe emocje. Jednak wspominamy naszych kolegów, naszych znajomych, no i wielu muzyków, którzy już nie są z nami tutaj. I mamy tę niesamowitą okazję pokazać się w różnych niecodziennych konstelacjach.

Na scenie NCPP zaśpiewała także między innymi Anna Panas, która nieczęsto występuje w Opolu.

- Tym bardziej dla mnie miłe spotkanie ze słuchaczami, z publicznością. Bardzo fajny koncert, bardzo kolorowy, aczkolwiek to niby inne święto, ale to zaduszkowy koncert może trochę Halloween - uzupełnia piosenkarka.

W koncercie wzięło udział czternastu wykonawców, w tym cztery zespoły. Z USA do Opola przyleciał Charlie Green i zespół Second Opinion. Koncert prowadzili Jerzy Przystajko i Jacek Mielcarek.
Krzysztof "Puma" Piasecki
Grzegorz Grunwald
Jacek Hornik
31.10 zaduszki 4 MM

Kultura i rozrywka

2020-10-31, godz. 10:00 Cisza głośniejsza od dźwięków... Muzyka zamarła w Filharmonii Opolskiej! [ZDJĘCIA] Zerwany akord i wymowna cisza zabrzmiały w piątkowy (30.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Chwilę później publiczność zgromadzona… » więcej 2020-10-31, godz. 08:00 Opolski teatr przygotowuje premiery. "Działamy, gramy wtedy, kiedy możemy" Będący cały czas w remoncie Teatr imienia Jana Kochanowskiego w Opolu w tym sezonie artystycznym przygotowuje wiele spektakli w kooperacji z teatrami z innych… » więcej 2020-10-30, godz. 19:00 Dyktando niepodległościowe. Uczcić święto i jednocześnie język polski Twórcy portalu dyktanda.pl proponują udział w nietypowym dyktandzie. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę i pomóc finansowo innym. Organizatorzy chcą… » więcej 2020-10-30, godz. 17:00 Filharmonia Opolska: dwa wieczory z "Requiem" Mozarta Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusa Mozarta zamknie październikowy cykl koncertów w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Dzieło klasyka wiedeńskiego… » więcej 2020-10-30, godz. 15:30 Bez filmów o koronawirusie na "Publicystyce" Tylko dwa obrazy dotyczące pandemii znalazły się na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych 'Publicystyka' w Kędzierzynie-Koźlu. Filmy… » więcej 2020-10-30, godz. 13:00 Opolski teatr zaprasza na casting - poszukiwana kobieta w wieku 18 – 30 lat do spektaklu „Śniadanie u Tiffany’e… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na casting. Jest poszukiwana aktorka w wieku 18 - 30 lat do głównej roli żeńskiej w spektaklu opartym na powieści… » więcej 2020-10-30, godz. 09:15 Wykład i wystawa o dziejach Żydów nad Odrą w Muzeum Śląska Opolskiego Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza na nową wystawę. Od 5 listopada do końca roku będzie można zobaczyć ekspozycję zatytułowaną „Z biegiem rzeki. Dzieje… » więcej 2020-10-28, godz. 18:51 Muzeum Ziemi Kozielskiej ze stałą wystawą. To historia mieszkańców i ziemi kozielskiej od czasów prehistorii 'Ziemia kozielska i jej mieszkańcy' to tytuł stałej wystawy, którą można zobaczyć w Muzeum Ziemi Kozielskiej. Otwarcie wystawy zakończyło tzw. proces… » więcej 2020-10-28, godz. 12:30 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***