Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-10-31, 11:15 Autor: Mariusz Majeran

Były wspomnienia i muzyczne prezentacje. Zaduszki Jazzowe w NCPP

2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
2. Zaduszki Jazzowe w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Przy pełnej sali 2. Zaduszki Jazzowe zorganizowało Opolskie Stowarzyszenie Jazzowe w Opolu. Inicjatorem koncertu w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu był Krzysztof "Puma" Piasecki.
- Chcieliśmy pokazać, że opolskie środowisko muzyczne potrafi się skonsolidować i zagrać dobry koncert - podkreśla Piasecki. - To jest drugi, bo rok temu był z sukcesem. Jakoś tak to było, że każdy chodził własnymi ścieżkami. Ludzie się pochowali we własnych domach. I ja myślę, że to tylko jest kwestia skrzyknięcia się, porozmawiania i wspólnego muzykowania. Środowisko opolskie zawsze było OK. A o tyle jeszcze jest dobrze, bo mamy nowe stowarzyszenie OSJ, Opolskie Stowarzyszenie Jazzowe.

- Zaduszki Jazzowe, ale nie tylko jazz zagościł na scenie - dodaje opolski bard Grzegorz Grunwald. - Jazz nie jest mi obcy, kiedyś grywałem jazz aczkolwiek występuję z piosenką poetycką. To jest bardzo fajne, zwłaszcza, że formuła jest taka ciekawa, ponieważ występują muzycy opolscy i nie tylko, bo zaproszeni goście również zza oceanu. Różne gatunki muzyczne, różne formuły, aczkolwiek wszyscy jesteśmy ze sobą jakoś powiązani. Więc bardzo fajna inicjatywa.

- Cieszę się, że mogli się zaprezentować także młodzi ludzie, chociażby z Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie - podkreśla pedagog i muzyk Jacek Hornik. - Na pewno zaduszkowo, ale głownie jazzowo jest. Mimo, że nostalgicznie to też duża dawka dobrych dźwięków. Ten dzień powoduje dodatkowe emocje. Jednak wspominamy naszych kolegów, naszych znajomych, no i wielu muzyków, którzy już nie są z nami tutaj. I mamy tę niesamowitą okazję pokazać się w różnych niecodziennych konstelacjach.

Na scenie NCPP zaśpiewała także między innymi Anna Panas, która nieczęsto występuje w Opolu.

- Tym bardziej dla mnie miłe spotkanie ze słuchaczami, z publicznością. Bardzo fajny koncert, bardzo kolorowy, aczkolwiek to niby inne święto, ale to zaduszkowy koncert może trochę Halloween - uzupełnia piosenkarka.

W koncercie wzięło udział czternastu wykonawców, w tym cztery zespoły. Z USA do Opola przyleciał Charlie Green i zespół Second Opinion. Koncert prowadzili Jerzy Przystajko i Jacek Mielcarek.
Krzysztof "Puma" Piasecki
Grzegorz Grunwald
Jacek Hornik
31.10 zaduszki 4 MM

Kultura i rozrywka

2019-11-13, godz. 14:28 Rusza jubileuszowy XXX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu Tegoroczna impreza rozpocznie się oficjalnie w czwartek (14.10) w Collegium Maius Muzeum Uniwersytetu Opolskiego międzynarodowym spotkaniem literatów. » więcej 2019-11-13, godz. 07:15 Ryszard Krynicki głównym bohaterem czwartego dnia 17. Opolskiej Jesieni Literackiej [ZDJĘCIA] 'Milczenie, nicość, język' - pod takim hasłem odbyło się wtorkowe (12.11) spotkanie autorskie z Ryszardem Krynickim, poetą, tłumaczem i wydawcą, uznawanym za jednego… » więcej 2019-11-12, godz. 11:30 Głogówek: zaśpiewają na patriotyczną nutę Festiwal Pieśni Patriotycznej organizowany jest w Głogówku. Adresowany jest do uczestników w wieku od przedszkolnego po szkoły średnie. Podczas tej imprezy wystąpi… » więcej 2019-11-12, godz. 08:30 W Brzegu otwarto wystawę poświęconą życiu na kresach. "To jedna z niewielu prób zaprezentowania tej tematyki" [ZDJĘCIA] W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu można oglądać wyjątkową wystawę poświęconą dawnym ziemiom Rzeczpospolitej. 'Kresy. Ocalone wspomnienia' to zbiór ponad tysiąca… » więcej 2019-11-12, godz. 07:30 Filharmonia: perły polskiej literatury muzycznej zabrzmiały w dniu Narodowego Święta Niepodległości Dwugodzinna uczta muzyczna kilkukrotnie przerywana oklaskami i owacje na stojąco - tak świętowano 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Filharmonii… » więcej 2019-11-11, godz. 21:15 Dzieci wcielały się w dziennikarzy radiowych, robiąc wywiady o momentach przełomowych dla polskiej niepodległości [ZDJ… Dzieci, ich rodzice oraz seniorzy spotkali się dziś (11.11) w Radiu Opole podczas audycji 'Przy świątecznym stole'. To było podsumowanie projektu 'Niepodległość… » więcej 2019-11-11, godz. 16:30 Radosne śpiewanie, żeby uczcić niepodległość Po raz pierwszy w nowo otworzonym Muzeum Ziemi Kozielskiej zabrzmiały pieśni i piosenki patriotyczne śpiewane przez mieszkańców miasta. W muzycznym spotkaniu udział… » więcej 2019-11-10, godz. 23:39 Klasyczna uczta szykuje się 11 listopada w Filharmonii Opolskiej Maliszewski, Wieniawski i Stojowski - to nazwiska kompozytorów, których dzieła zabrzmią podczas świątecznego (11.11) koncertu w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2019-11-10, godz. 22:13 Nysa Południe Hip-Hop Festiwal. Tłumnie, energetycznie i ...charytatywnie Głośna muzyka i dużo młodzieży, która wciąż ustawia się jeszcze w kolejkach do wejścia, bo niektórzy przychodzą na konkretne występy swoich idoli. W nyskiej hali… » więcej 2019-11-10, godz. 11:55 Mieszkańcy Strzeleczek wydali książkę o historii parafii Już jutro, 11.11 odbędzie się premiera książki o historii parafii w Strzeleczkach. Za jej powstaniem stoi grupa pasjonatów lokalnej przeszłości. Wernisaż odbędzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »