Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-05-16, 17:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

„4 Strony Marzeń”, czyli o dalekich podróżach z dziećmi

„4 Strony Marzeń”, czyli o dalekich podróżach z dziećmi [fot. https://pixabay.com/pl]
„4 Strony Marzeń”, czyli o dalekich podróżach z dziećmi [fot. https://pixabay.com/pl]
Szykuje się w Opolu seria spotkań z podróżnikami, którzy będą przekonywali, że wspólne podróżowanie z dziećmi – również w dalekie strony – to ciekawy i rozwijający sposób na spędzanie wolnego czasu. Wszystko to na rodzinnym festiwalu podróżniczym „4 Strony Marzeń”. W programie pięć spotkań. Wszystkie odbędą się w siedzibie Filii nr 4 MBP przy ul. Książąt Opolskich. Wstęp wolny! Spotkania adresowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną różne miejsca na świecie: kraje i regiony, ich zabytki, potrawy i mieszkańcy. Goście będą opowiadać o podróżach, które sami odbyli, pokazywać urodę miejsc, które odwiedzili i udowadniać, że nawet na końcu świata czekają na nas gościnni ludzie, których odmienność jest fascynującym i nieprzebranym źródłem niespodzianek.


Festiwal rozpocznie się w poniedziałek (20.05) warsztatami dla rodzin z dziećmi, które poprowadzi Izabella Kaluta, autorka książki "Man zou. Chiny dla dociekliwych". Będzie okazja wybrania się do ojczyzny smoków, fajerwerków i porcelany, gdzie herbatę pije się na trzy łyki, a na urodziny zamiast tortu dają makaron, czyli do Chin. Autorka do Państwa Środka odbyła już piętnaście podróży, ale wciąż planuje kolejne. Na co dzień pracuje w Instytucie Książki, gdzie zajmuje się promocją polskiej literatury za granicą i książkami dla dzieci.


Kolejne spotkanie odbędzie się w środę (22.05). Za sprawą spotkania z Robbem Maciągiem, wszędobylskim podróżnikiem i pisarzem uczestnicy posłuchają opowieści o Indiach. Robb Maciąg od lat jeździ do Indii i za każdym razem odkrywa, że to kraj pełen niespodzianek. Jest autorem książek książek podróżniczych, m.in. „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii”, „Podręcznik Przygody Rowerowej”, „Tysiąc Szklanek Herbaty” oraz „TukTukCinema”. Spotkaniu będzie towarzyszył pokaz zdjęć.


Z kolei w piątek (24.05) szykuje się spotkanie z entuzjastą i popularyzatorem podróżowania na hulajnodze - z Dominikiem Wieczorkiewiczem. Podczas spotkania "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię" będzie można posłuchać o tym, jak pokochał drzewa smocze, piaskowe burze i trzy przestraszone myszy, które uratowały mu życie…


"Ocean to pikuś" to spotkanie z Łukaszem Wierzbickiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, w których w powieściowej formie przedstawia prawdziwe historie polskich podróżników i postaci historycznych. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (27.05) i będzie poświęcone książce o niezwykłym podróżniku – Aleksandrze Dobie – który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął Atlantyk na kajaku i powtórzył ten wyczyn jeszcze dwa razy.


Festiwal zakończy w środę (29.05) spotkanie ze Sławomirem Głodzikiem, autorem bloga Papatramps, na którym przekonuje rodziców do podróżowania razem z dziećmi. Dlaczego warto podróżować całą rodziną i jak się do tego przygotować? O tym m.in. będzie można dowiedzieć się na spotkaniu.


Więcej informacji tu: https://www.facebook.com/events/344390912884403/


Organizatorem wydarzenia jest Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Radio Opole rodzinny festiwal podróżniczym „4 Strony Marzeń” objęło patronatem medialnym.

Program rodzinnego festiwalu podróżniczego "4 Strony Marzeń":

Poniedziałek 20 maja

18:00 "Man zou. Chiny dla dociekliwych" – rodzinne warsztaty dla małych i dużych podróżników z Izabellą Kalutą, autorką książki pod tym samym tytułem

Środa 22 maja

18:00 "Indie wszystkimi zmysłami" – spotkanie z Robbem Maciągiem, wszędobylskim podróżnikiem i pisarzem

Piątek 24 maja

18:00 "Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię" – spotkanie z Dominikiem Wieczorkiewiczem, autorem książki o tym samym tytule, entuzjastą i popularyzatorem podróżowania na hulajnodze

Poniedziałek 27 maja

18:00 "Ocean to pikuś" – spotkanie z Łukaszem Wierzbickiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży (m. in. „Afryka Kazika” oraz „Dziadek i Niedźwiadek”)

Środa 29 maja

18:00 "Z dziećmi w podróży i na szlaku” – spotkanie ze Sławomirem Głodzikiem, autorem bloga Papatramps, na którym przekonuje rodziców do podróżowania razem z dziećmi

Patronaty - polecamy

2020-08-05, godz. 15:01 Wystawa „Plakat i książka” w MBP w Opolu – poznaj szczegóły! W Galerii Zamostek MBP w Opolu można oglądać wystawę „Plakat i książka”. Jest to zbiór plakatów reklamujących wydarzenia literackie, targi książki… » więcej 2020-08-05, godz. 14:44 Trwają wakacje – zaplanuj je razem z GSW w Opolu! Wystawy, warsztaty, kursy, a także inne spotkania ze sztuką. Poniżej przedstawiamy propozycję Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na tegoroczne wakacje. » więcej 2020-08-03, godz. 14:15 Sprawdź, co WBP proponuje w sierpniu! Spotkania autorskie, niemieckie konwersacje online, a także wernisaże i inne spotkania czy wystawy - to tylko niektóre z propozycji Wojewódzkiej Biblioteki… » więcej 2020-08-03, godz. 11:34 Profilaktyka uzależnień od alkoholu „Nastolatkowie jako grupa docelowa” tematem najbliższej „Środy z profila… Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach… » więcej 2020-07-31, godz. 10:43 77. Tour de Pologne powraca na Opolszczyznę! Relacja na żywo na antenie Radia Opole Ponad 891 kilometrów w ciągu pięciu dni pokonają kolarze w 77. Tour de Pologne UCI World Tour. Wielkie ściganie rozpocznie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim… » więcej 2020-07-29, godz. 13:24 41. Startup Mixer już w czwartek – przyjdź i dowiedz się, co słychać w opolskim biznesie! Park Naukowo-Technologiczny w Opolu zaprasza na kolejną edycję spotkania Startup Mixer. Inicjatywa, która odbędzie się już po raz 41., ma na celu budowanie… » więcej 2020-07-28, godz. 10:15 „Wirusowe zapalenie wątroby WZW” tematem "Środy z profilaktyką" – akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach… » więcej 2020-07-27, godz. 12:33 „Detektyw literacki na tropie…” – kolejne spotkanie z Jackiem Podsiadło już we wtorek (28.07) Przed nami kolejne internetowe spotkanie z cyklu „Detektyw literacki na tropie…”. Jacek Podsiadło tym razem będzie na tropie „Popiołu i diamentu”. » więcej 2020-07-24, godz. 18:26 Niepełnosprawność - znasz to kobieto z codziennego życia? Dowiedz się więcej o akcji Siła Kobiet 2! Kampania informacyjna na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji kobiet doświadczających niepełnosprawności własnej lub swojego dziecka, a dzięki temu uwrażliwienie… » więcej 2020-07-24, godz. 16:05 Dwa koncerty w NFM na zakończenie festiwalowej części 7. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej – zobacz transm… Jazzowym koncertem plenerowym zakończyła się nyska odsłona 7. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej. Za nami także ostatnie zajęcia dla wiolonczelistów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***