Radio Opole » Patronaty - polecamy
2019-03-26, 13:03 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zamki, pałace i dworki na... słodko zostaną zaprezentowane w sobotę w Brzegu

[fot. materiały organizatora, źródło: https://www.facebook.com/StowarzyszenieLgdStobrawskiZielonySzlak]
[fot. materiały organizatora, źródło: https://www.facebook.com/StowarzyszenieLgdStobrawskiZielonySzlak]
[fot. materiały organizatora, źródło: https://www.facebook.com/StowarzyszenieLgdStobrawskiZielonySzlak]
[fot. materiały organizatora, źródło: https://www.facebook.com/StowarzyszenieLgdStobrawskiZielonySzlak]
Już po raz czwarty Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak organizuje w Brzegu Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek. Ideą wydarzenia jest promowanie wiedzy na temat najciekawszych zabytków poprzez zaprezentowanie tortów, które w swojej formie i dekoracji odzwierciedlają zamek, pałac lub dworek znajdujący się na Opolszczyźnie. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (30.03) w Muzeum Piastów Śląskich. Tradycyjnie to publiczność odwiedzająca wystawę wybierze najładniejsze dzieło biorące udział w konkursie. Wśród osób głosujących na Grand Prix festiwalu zostanie rozlosowana nagroda. Oficjalne otwarcie festiwalu o godz. 10:30. Wstęp wolny.

Tematem przewodnim są oczywiście zamki, pałace i dworki z województwa opolskiego, ale tradycyjnie jest też kategoria dodatkowa. W tym roku są nią legendy, podania i mity Stobrawskiego Zielonego Szlaku. Organizatorki doszukały się ich aż 44! Legendy te można znaleźć na stronie Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak.


Jak wygląda program festiwalu?


Od godz. 11:00 do 16:00 odbędą się pokazy zdobienia i dekorowania cukierniczych wyrobów. Do godz.16:00 będzie też można oddać swój głos na najładniejszy wyrób cukierniczy. O godz. 16:00 pokaz szykuje wielokrotna medalistka międzynarodowych konkursów cukierniczych Ewa Drzewiecka.

Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek w Brzegu już w sobotę (30.03)Gala rozdania nagród oraz losowania nagród dla uczestników głosujących na Grand Prix rozpocznie się o godz. 16:30. Nie zabraknie także części artystycznej, podczas której wykonane zostaną utwory promujące walory historyczne, kulturowe oraz przyrodnicze obszarów Lokalnej Grypy Działania Stobrawski Zielony Szlak.


Wydarzenie dzięki swojej oryginalnej formie ma już swoją renomę i przyciąga mnóstwo zwiedzających. W zeszłym roku przyciągnęło około półtora tysiąca osób. Radio Opole IV Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek w Brzegu objęło patronatem medialnym.


O wydarzeniu rozmawialiśmy 5 marca w audycji Ona i On - gościem Agnieszki Wawer-Krajewskiej była Jadwiga Kulczycka, prezes LGD Stobrawski Zielony Szlak. Rozmowa jest do odsłuchania poniżej.


Regulamin konkursu dostępny jest tu: Regulamin.


Jadwiga Kulczycka w rozmowie z Agnieszką Wawer-Krajewską - 1 cz. rozmowy
Jadwiga Kulczycka w rozmowie z Agnieszką Wawer-Krajewską - 2 cz. rozmowy
Jadwiga Kulczycka w rozmowie z Agnieszką Wawer-Krajewską - 3 cz. rozmowy

Patronaty - polecamy

2019-10-23, godz. 12:45 Modlitwa o sumienie dla świata – koncert dedykowany ludziom psychicznie chorym już w sobotę w Branicach Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza w najbliższą sobotę (26.10) na koncert Johannes Brahms - „Requiem niemieckie” - Modlitwa o sumienie dl ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:34 "Depresja? Zrozumieć i leczyć" - konferencja w Opolu Co czuje osoba, cierpiąca na depresję? Co to znaczy epizod psychotyczny? Jak żyć, pracować i funkcjonować w codziennym życiu z depresją? O tym dyskutować będą ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:41 VII Festiwal Piosenki Jesiennej Przedszkolaka w Twardawie już w czwartek! Przedszkolaki z całej gminy Głogówek spotkają się w Twardawie, by wziąć w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Jesiennej Przedszkolaka. » więcej 2019-10-22, godz. 15:37 Jak ułatwić sobie życie związane z rodzinnymi wyjazdami? Dowiedz się na Targach Turystyki Rodzinnej już w ten weekend ... Co zrobić, by pakowanie i wszystko co wiąże się z rodzinnymi przejazdami było szybkie, łatwe i przyjemne? Tego będzie można się dowiedzieć podczas Ogólnopolsk ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:39 Zbierz drużynę, zaproś rodzinę i dołącz do sportowej przygody z Koroną Południa Polski w Nordic Walking w Opolu Jak chodzić, by przynosiło to korzyści zdrowotne oraz jakich podstawowych błędów unikać, by nie zrobić sobie krzywdy maszerując z kijami nordic walking? Kto n ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:15 II Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” – finał już w piątek! Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Akces” zaprasza na uroczystą galę, podczas której poznamy laureatów II Festiwalu Artystycznego „Tobie Polsko”. Orga ... » więcej 2019-10-21, godz. 13:08 Spotkanie z Urszulą Kozłowską, autorką powieści „Ratownik” już w środę – poznaj szczegóły! Urszula Kozłowska jest autorką siedmiu książek. Jak sama o sobie mówi: „Piszę odkąd nauczyłam się pisać, czyli od 50 lat”. Pisarka urodziła się w Lądku Zdroju ... » więcej 2019-10-21, godz. 12:16 Legenda polskiej dyrygentury w Opolu! Maestro Antoni Wit powraca do Filharmonii Opolskiej! Już w piątek (25.10) wspaniały polski dyrygent wystąpi w ramach cyklu Strefa Gwiazd, prezentując muzykę k ... » więcej 2019-10-21, godz. 12:03 Zbliża się VI edycja Opolskiej Ligi Robotów – poznaj szczegóły i wydarzenia towarzyszące! Przed nami cykl turniejów robotycznych w ramach VI Opolskiej Ligi Robotów - trwają przygotowania do tegorocznych rozgrywek. Już w środę (23.10) odbędzie się j ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:02 Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »