Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-05-22, 16:27 Autor: Barbara Więcek

Rajd Maluchów tym razem w biało-czerwonych barwach

Rajd Malucha [fot. Jan Poniatyszyn]
Rajd Malucha [fot. Jan Poniatyszyn]
Już po raz 39. odbędzie się Rajd Maluchów - największe wydarzenie w regionie promujące zdrowy i aktywny tryb życia u najmłodszych. Tym razem hasło imprezy to: "W 100. rocznicę niepodległości rajd maluchów gości". Wydarzenie co roku przyciąga gości z regionu południowej Polski i Czech. Zbiórka w sobotę (26.05) o godz. 8:30 przy altanie w parku miejskim w Prudniku.
Uczestnicy rajdu czyli dzieci wraz z całymi rodzinami pokonają 3,5-kilometrową trasę przez Kapliczną Górę w Lesie Prudnickim do urokliwego Chocimia z widokiem na Góry Opawskie. Na mecie na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. W programie konkursy sprawnościowe z nagrodami, stanowiska edukacyjne, pokazy, dmuchańce, występy artystyczne. Dzieci na pewno nie będą się nudzić. W tym roku z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości organizatorzy zachęcają do wędrówki w biało-czerwonych barwach. Również tematem niektórych występów będzie niepodległość Polski.

Historia rajdu sięga 1979 r., kiedy z kameralnej wędrówki z metą na pobliskiej Zajęczej Kępie przerodził się w rajd, w którym bierze udział kilka tysięcy osób czyniąc go prawdopodobnie największą tego typu imprezą w Polsce.

Aby dzieci (do 13 lat) mogły otrzymać plakietkę, skorzystać ze wszystkich atrakcji na trasie i mecie oraz wziąć udział w losowaniu nagrody głównej należy zapisać się w siedzibie PTTK Prudnik przy ul. Traugutta 19 lub w Prudnickim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki.

Organizatorem rajdu jest PTTK Prudnik i Prudnicki Ośrodek Kultury. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2020-01-17, godz. 14:55 XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie To jedna z najbardziej widowiskowych imprez charytatywnych w regionie - Opolska Gala Żużla na Lodzie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 stycznia na lodowisku… » więcej 2020-01-16, godz. 15:32 „Zaśpiewajmy wszyscy razem” – zbliża się XIV Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku Lesie! Już po raz 14. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Spotkanie odbędzie się w najbliższą… » więcej 2020-01-16, godz. 12:42 Wojciech Poprawa i Przyjaciele zagrają dla PatRysia – poznaj szczegóły! Sezon noworocznych koncertów charytatywnych w pełni. Przed nami kolejna muzyczna uczta, tym razem w Kluczborku. Gwiazdy opery, operetki i musicalu spotkają się… » więcej 2020-01-14, godz. 15:30 II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany już w sobotę – poznaj szczegóły! Przed nami II Bal Charytatywny w gminie Łubniany. W tym roku organizatorzy chcą wspomóc rehabilitację 4-letniego mieszkańca gminy Karola Stadnika. Chłopiec urodził… » więcej 2020-01-14, godz. 15:23 Charytatywny Bal Olimpijski już w sobotę – poznaj szczegóły! Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie” zaprasza na Charytatywny Bal Olimpijski na rzecz podopiecznych fundacji. » więcej 2020-01-14, godz. 12:34 Gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2019 już w środę – poznaj szczegóły! W tym roku już po raz 29. Opolska Izba Gospodarcza przyznaje nagrody dla samorządowców, przedsiębiorców i osób zasłużonych dla regionu. Finał tegorocznej edycji… » więcej 2020-01-14, godz. 12:20 Konferencja „W stulecie wprowadzenia marki polskiej na terenie Rzeczpospolitej” już w piątek – poznaj szczegóły i przy… Instytut Śląski w Opolu zaprasza na konferencję naukową poruszającą tematykę historii pieniądza na terenie XX-wiecznej Polski. » więcej 2020-01-14, godz. 11:05 Noworoczny Koncert Charytatywny „Jedynka dla Betanii” już w czwartek – wciąż można kupić bilety! Jak podkreślają organizatorzy, ideą koncertu jest pomoc finansowa potrzebującym - w tym roku zagrają na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” w Opolu. » więcej 2020-01-13, godz. 11:01 Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu już w środę – poznaj szczegóły! Studenci wszystkich szkół wyższych województwa opolskiego, tj. Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu… » więcej 2020-01-09, godz. 15:35 Mistrzostwa Opolszczyzny Sędziów Piłkarskich już w sobotę – poznaj szczegóły! Przed nami kolejna edycja sędziowskich rywalizacji. Jak podkreślają organizatorzy, przewidziana forma rozgrywek - analogicznie do roku poprzedniego - zakłada rozstrzygnięcia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »