Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-05-09, 13:32 Autor: Agnieszka Lubczańska

Filharmonia Opolska - zobacz, co szykuje w tym tygodniu

Sala klubowa Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Sala klubowa Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Debiut dwójki młodych dyrygentów na scenie, subiektywny przewodnik po dekadach muzyki rozrywkowej wg Gwiazd Polskiego Musicalu oraz kolejne zajęcia dla rodzin z dziećmi z cyklu „Power of Melody” - to propozycje Filharmonii Opolskiej w tym tygodniu. Więcej o wydarzeniach w czwartek (10.05) po 11:00 w audycji "Ona i On" opowie Małgorzata Ślusarczyk.
W piątek (11.05) koncert dyplomantów Akademii Muzycznej w Poznaniu

Agata Zając [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]Jest taki zawód, któremu sens nadaje publiczność i w którym egzamin dyplomowy nie odbywa się za zamkniętymi drzwiami sali wykładowej. Już w piątek (11.05) drzwi Filharmonii Opolskiej otworzą się przed dwójką młodych dyrygentów, studentów poznańskiej Akademii Muzycznej.

Agata Zając i Przemysław Degórski zadebiutują na filharmonicznej scenie, prowadząc orkiestrę w symfoniach Ludwiga van Beethovena i Felixa Mendelssohna.

Początek koncertu o godzinie 19:00. Więcej informacji i bilety: Filharmonia Opolska.

W sobotę (12.05) ostatni koncert z cyklu „Historia Muzyki”


Z kolei w sobotę (12.05) Filharmonia Opolska zaprasza na ostatni koncert z cyklu „Historia Muzyki”. Tym razem pojawi się… klasyka XXI wieku - jeśli można tak mówić o kilkunastoletnich utworach i przebojach, które dopiero od niedawna cieszą słuchaczy na całym świecie.


Lekcję „Historii Muzyki” poprowadzą Marta Burdynowicz oraz Karol Drozd, a akompaniować im będą Jacek Szwaj (fortepian) i Maciek Kopczyński (gitara).


Początek o godz. 18:00 w klubie Filharmonii Opolskiej. Więcej informacji i bilety tu: Filharmonia Opolska

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci

Zajęcia dla rodzin z dziećmi z cyklu „Power of Melody” - to propozycje Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]Kolejne zajęcia dla rodzin z dziećmi z cyklu „Power of Melody” to propozycja filharmonii na najbliższą niedzielę (13.05).

Program zajęć opiera się na założeniu, iż wszystkie dzieci są uzdolnione muzycznie. Poprzez doświadczenia muzykowania, a nie tylko wiedzę o muzyce, program wprowadza dzieci w świat tworzenia muzyki, a nie tylko biernego odbioru. Kluczowy dla założeń programu jest fakt, iż małe dzieci uczą się najskuteczniej, naśladując swoje najpotężniejsze autorytety, jakimi są rodzice czy opiekunowie. To właśnie oni pokazują im, jak aktywnie tworzyć muzykę - nawet jeśli nie są „uzdolnieni muzycznie”!

Więcej informacji i bilety: Filharmonia Opolska.

Patronaty - polecamy

2019-01-15, godz. 15:30 Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży lic ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40 Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14 Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem d ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27 Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. ... » więcej 2019-01-14, godz. 15:31 Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, d ... » więcej 2019-01-10, godz. 14:33 Gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2018 po raz kolejny w Opolu W tym roku już po raz 28. Opolska Izba Gospodarcza przyznaje nagrody dla samorządowców, przedsiębiorców i osób zasłużonych dla regionu. Finał tegorocznej edyc ... » więcej 2019-01-09, godz. 14:23 Wybierz się "Spacerem pod Everest" wraz z Jackiem Michalskim Himalaje są marzeniem wielu miłośników gór - niebosiężne, majestatyczne, niedające się obłaskawić, z przestrzeniami i widokami zapierającymi dech w piersiach. ... » więcej 2019-01-09, godz. 13:36 Niedzielne zajęcia dla najmłodszych w Filharmonii Opolskiej Filharmonia Opolska po raz kolejny zaprasza najmłodszych miłośników muzyki na zajęcia z cyklu Power of Melody. Pierwsze zajęcia z cyklu odbędą się w Klubie Mu ... » więcej 2019-01-09, godz. 13:02 Nie masz planów na niedzielę? Przyjedź na 'Motocyklowe Kolędowanie'! Już po raz 13. w Prudniku-Lesie odbędzie się 'Motocyklowe Kolędowanie'. Wspólne śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych rozpocznie się w niedzielę (13.01) o godz. ... » więcej 2019-01-09, godz. 11:54 Finaliści programu YCD gwiazdami festiwalu tańca nowoczesnego w Namysłowie Już w sobotę (12.01) odbędzie się I Noworoczny Ogólnopolski Festiwal Tańca Ferst Step Dance Competition w Namysłowie. To będzie wyjątkowe wydarzenie, na które ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »