Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-05-09, 13:32 Autor: Agnieszka Lubczańska

Filharmonia Opolska - zobacz, co szykuje w tym tygodniu

Sala klubowa Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Sala klubowa Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Debiut dwójki młodych dyrygentów na scenie, subiektywny przewodnik po dekadach muzyki rozrywkowej wg Gwiazd Polskiego Musicalu oraz kolejne zajęcia dla rodzin z dziećmi z cyklu „Power of Melody” - to propozycje Filharmonii Opolskiej w tym tygodniu. Więcej o wydarzeniach w czwartek (10.05) po 11:00 w audycji "Ona i On" opowie Małgorzata Ślusarczyk.
W piątek (11.05) koncert dyplomantów Akademii Muzycznej w Poznaniu

Agata Zając [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]Jest taki zawód, któremu sens nadaje publiczność i w którym egzamin dyplomowy nie odbywa się za zamkniętymi drzwiami sali wykładowej. Już w piątek (11.05) drzwi Filharmonii Opolskiej otworzą się przed dwójką młodych dyrygentów, studentów poznańskiej Akademii Muzycznej.

Agata Zając i Przemysław Degórski zadebiutują na filharmonicznej scenie, prowadząc orkiestrę w symfoniach Ludwiga van Beethovena i Felixa Mendelssohna.

Początek koncertu o godzinie 19:00. Więcej informacji i bilety: Filharmonia Opolska.

W sobotę (12.05) ostatni koncert z cyklu „Historia Muzyki”


Z kolei w sobotę (12.05) Filharmonia Opolska zaprasza na ostatni koncert z cyklu „Historia Muzyki”. Tym razem pojawi się… klasyka XXI wieku - jeśli można tak mówić o kilkunastoletnich utworach i przebojach, które dopiero od niedawna cieszą słuchaczy na całym świecie.


Lekcję „Historii Muzyki” poprowadzą Marta Burdynowicz oraz Karol Drozd, a akompaniować im będą Jacek Szwaj (fortepian) i Maciek Kopczyński (gitara).


Początek o godz. 18:00 w klubie Filharmonii Opolskiej. Więcej informacji i bilety tu: Filharmonia Opolska

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci

Zajęcia dla rodzin z dziećmi z cyklu „Power of Melody” - to propozycje Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]Kolejne zajęcia dla rodzin z dziećmi z cyklu „Power of Melody” to propozycja filharmonii na najbliższą niedzielę (13.05).

Program zajęć opiera się na założeniu, iż wszystkie dzieci są uzdolnione muzycznie. Poprzez doświadczenia muzykowania, a nie tylko wiedzę o muzyce, program wprowadza dzieci w świat tworzenia muzyki, a nie tylko biernego odbioru. Kluczowy dla założeń programu jest fakt, iż małe dzieci uczą się najskuteczniej, naśladując swoje najpotężniejsze autorytety, jakimi są rodzice czy opiekunowie. To właśnie oni pokazują im, jak aktywnie tworzyć muzykę - nawet jeśli nie są „uzdolnieni muzycznie”!

Więcej informacji i bilety: Filharmonia Opolska.

Patronaty - polecamy

2019-11-12, godz. 16:20 "W krainie Gabriela Garcí Márqueza" - nowa wystawa w Loft Gallery. Wernisaż już w piątek Loft Gallery w Opolu oraz Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają na wystawę fotografii Marka Poźniaka i Janusza M. Tylmana pt. 'W krainie Gabriela Garcí Márqueza'… » więcej 2019-11-12, godz. 15:23 Koncert Anny Panas w Studiu M im. SBB „Od Młynarskiego do Falkiewicza, czyli swing po polsku” - to tytuł koncertu wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów - Anny Panas. Na wydarzenie zapraszamy w… » więcej 2019-11-12, godz. 14:50 „Senior Radosny, Bezpieczny i Zdrowy” – zbliża się IV Halowa Spartakiada Seniorów O tym, że ćwiczenia fizyczne są korzystne dla zdrowia, wiadomo. Czasami jednak trudno się do nich zmobilizować, szczególnie osobom starszym. Mobilizacją być może… » więcej 2019-11-12, godz. 14:50 Andrzej Krzywy gościem Muzeum Polskiej Piosenki W najbliższy poniedziałek (18.11) w sali koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki odbędzie się kolejna Mała Akademia Piosenki. To muzyczne warsztaty adresowane do… » więcej 2019-11-12, godz. 14:22 Czytanie uczy, leczy, rozwija - konferencja biblioterapeutyczna w Opolu Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli… » więcej 2019-11-12, godz. 13:40 Fani fantastyki spotkają się w Opolu – Opolcon 2019 już w weekend! Zbliża się siódma edycja Konwentu Fanów Fantastyki Opolcon. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób zainteresowanych światem Fantasy bez względu na wiek. » więcej 2019-11-12, godz. 13:22 Młodzi projektanci będą szukać rozwiązania konkretnego problemu dla Przemysłu 4.0 – zbliża się ifm Hackathon Opole 201… Hackathon 4.0, to maraton programowania innowacyjnych rozwiązań dla procesów produkcyjnych jutra, podczas którego uczestnicy będą rozwijali zarówno oprogramowania… » więcej 2019-11-08, godz. 17:47 „Kresy. Ocalone wspomnienia” - wyjątkowa wystawa na Zamku Piastów Śląskich Nowa wystawa stała na Zamku Piastów Śląskich: „Kresy. Ocalone wspomnienia”. Na ten moment brzeska wspólnota kresowa długo czekała. Jak czytamy w informatorze… » więcej 2019-11-08, godz. 16:18 Festiwal pieśni patriotycznej w Głogówku Trwają ostatnie próby przed Przeglądem Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się w najbliższy wtorek (12.11) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówku… » więcej 2019-11-08, godz. 15:35 Już wkrótce XXX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich Przedstawiciele środowisk twórczych i kulturalnych z Białorusi, Czech, Litwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski już po raz 30. spotkają się w ramach Najazdu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »