Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-05-09, 13:32 Autor: Agnieszka Lubczańska

Filharmonia Opolska - zobacz, co szykuje w tym tygodniu

Sala klubowa Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Sala klubowa Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]
Debiut dwójki młodych dyrygentów na scenie, subiektywny przewodnik po dekadach muzyki rozrywkowej wg Gwiazd Polskiego Musicalu oraz kolejne zajęcia dla rodzin z dziećmi z cyklu „Power of Melody” - to propozycje Filharmonii Opolskiej w tym tygodniu. Więcej o wydarzeniach w czwartek (10.05) po 11:00 w audycji "Ona i On" opowie Małgorzata Ślusarczyk.
W piątek (11.05) koncert dyplomantów Akademii Muzycznej w Poznaniu

Agata Zając [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]Jest taki zawód, któremu sens nadaje publiczność i w którym egzamin dyplomowy nie odbywa się za zamkniętymi drzwiami sali wykładowej. Już w piątek (11.05) drzwi Filharmonii Opolskiej otworzą się przed dwójką młodych dyrygentów, studentów poznańskiej Akademii Muzycznej.

Agata Zając i Przemysław Degórski zadebiutują na filharmonicznej scenie, prowadząc orkiestrę w symfoniach Ludwiga van Beethovena i Felixa Mendelssohna.

Początek koncertu o godzinie 19:00. Więcej informacji i bilety: Filharmonia Opolska.

W sobotę (12.05) ostatni koncert z cyklu „Historia Muzyki”


Z kolei w sobotę (12.05) Filharmonia Opolska zaprasza na ostatni koncert z cyklu „Historia Muzyki”. Tym razem pojawi się… klasyka XXI wieku - jeśli można tak mówić o kilkunastoletnich utworach i przebojach, które dopiero od niedawna cieszą słuchaczy na całym świecie.


Lekcję „Historii Muzyki” poprowadzą Marta Burdynowicz oraz Karol Drozd, a akompaniować im będą Jacek Szwaj (fortepian) i Maciek Kopczyński (gitara).


Początek o godz. 18:00 w klubie Filharmonii Opolskiej. Więcej informacji i bilety tu: Filharmonia Opolska

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci

Zajęcia dla rodzin z dziećmi z cyklu „Power of Melody” - to propozycje Filharmonii Opolskiej [fot. materiały przesłane przez Filharmonię Opolską]Kolejne zajęcia dla rodzin z dziećmi z cyklu „Power of Melody” to propozycja filharmonii na najbliższą niedzielę (13.05).

Program zajęć opiera się na założeniu, iż wszystkie dzieci są uzdolnione muzycznie. Poprzez doświadczenia muzykowania, a nie tylko wiedzę o muzyce, program wprowadza dzieci w świat tworzenia muzyki, a nie tylko biernego odbioru. Kluczowy dla założeń programu jest fakt, iż małe dzieci uczą się najskuteczniej, naśladując swoje najpotężniejsze autorytety, jakimi są rodzice czy opiekunowie. To właśnie oni pokazują im, jak aktywnie tworzyć muzykę - nawet jeśli nie są „uzdolnieni muzycznie”!

Więcej informacji i bilety: Filharmonia Opolska.

Patronaty - polecamy

2018-11-21, godz. 14:00 Koncert rodzinny i koncert "Na dwa głosy" już w niedzielę Na 2 koncerty zaprasza w niedzielę (25.11) Filharmonia Opolska. O godz. 11:00 odbędzie się koncert rodzinny, który będzie dotyczyć dzieł Fryderyka Chopina. Na ... » więcej 2018-11-21, godz. 12:00 Carmina Burana w Filharmonii Opolskiej Filharmonia Opolska zaprasza na jedno z najbardziej znanych dzieł muzycznych - Carmina Burana skomponowana przez Carla Orffa. To monumentalne dzieło ma ogromn ... » więcej 2018-11-20, godz. 16:11 World Press Photo do 16 grudnia w Opolu - wernisaż w sobotę Do 16 grudnia w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu będzie można oglądać najlepsze fotografie prezentowane w ramach wystawy World Press Photo 2018. To okazja ... » więcej 2018-11-20, godz. 14:13 III Gala Sztuk Walki „Opolscy Wojownicy” już w sobotę w Opolu 12 pojedynków na podeście klatkoringu, do którego zawodnicy będą wychodzić przy profesjonalnym oświetleniu i wybranych przez siebie zagrzewających do walki ut ... » więcej 2018-11-20, godz. 13:10 Kolarze przełajowi zmierzą się wyścigu już w niedzielę w Gościęcinie-Bryksach Już po raz 25. kolarze będą rywalizować w Przełajowym Wyścigu Kolarskim Bryksy Cross. Wyścig wystartuje w najbliższą niedzielę (25.11) w Gościęcinie Bryksach ... » więcej 2018-11-19, godz. 16:46 Wyjątkowe jubileusze PSP nr 11 w Opolu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia oraz włącza się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez ... » więcej 2018-11-19, godz. 16:10 Zbliża się V Opolski Festiwal Tańca – znamy program! Międzynarodowe warsztaty z różnych technik i stylów tanecznych o różnych poziomach zaawansowania przy udziale międzynarodowej klasy instruktorów z kraju i zag ... » więcej 2018-11-19, godz. 12:51 Zbliżają się Jazzduszki – sprawdź, kto wystąpi na scenie NCPP w Opolu! Opolskie Towarzystwo Jazzowe zaprasza na wyjątkowy koncert artystów jazzowych związanych z Opolszczyzną. Będzie to pierwsze muzyczne spotkanie po niedawnej re ... » więcej 2018-11-19, godz. 12:19 Jubileuszowy Maraton Inspiracji 2 dla Jasia Walosa już w środę – dowiedz się więcej! Stowarzyszenie i fundacja Środowe Inspiracje zaprasza na Jubileuszowy Maraton Inspiracji 2 z okazji 150 Środowych Inspiracji dla Opolan. Całe wydarzenie dedyk ... » więcej 2018-11-19, godz. 10:31 Liczy się każda kropla – zbliża się kolejna edycja „Wampiriady” na Politechnice Opolskiej! Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej zaprasza do włączenia się w kolejną Akcję Studenckiego Honorowego Krwiodawstwa „Wampiriada”. Oddać krew może każdy - ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »