Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-05-08, 17:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nokta Festival od piątku do soboty w Opolu

Nokta Festival od piątku do soboty w Opolu
Koncerty, performance audiowizualne, instalacje mappingowe, „przechadzki” w wirtualnej rzeczywistości, wystawy i pokazy – już w piątek (11.05) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu rozpocznie się II Nokta Festival. Przez dwa dni na trzech scenach teatru 50 artystów stworzy ponad 30 audiowizualnych występów. Więcej o wydarzeniu w czwartek (10.05) w audycji "Dobre Granie".
Co?

Dominować będzie muzyka elektroniczna, ale nie zabraknie brzmień eksperymentalnych, alternatywnych i ambientowych. Część wizualna to przede wszystkim prezentacja sztuki współczesnej opartej na nowych technologiach.

Gdzie?

Koncerty audiowizualne będą się odbywały na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz w Modelatorni. A drugiego dnia także w foyer teatru.

Kto i kiedy?

Festiwal otworzy w piątek (11.05) o godz. 20:00 koncert opolskiego producenta muzyki elektronicznej Michała Włodarskiego, czyli Bengala wraz z VJ Mikołajem Praczukiem.

Nokta 2017 [fot. Noiz Foundation, zdjęcie przesłane przez organizatorów]Na festiwalu będzie można zobaczyć także studentów Wydziału Sztuki UO, którzy zaprezentują na żywo swoje VJ-sety. Wybrane utwory będzie miksował Hudini, czyli Paweł Muraszko z Propaganda Soundsystem. Pojawi się także legenda polskiej muzyki techno - Jacek Sienkiewicz oraz duet Kreski Kropki, który zaprezentuje muzykę oscylującą wokół szeroko pojętej elektroniki, ambientu i post rock.

Festiwal odwiedzi także Rafael Labro. Artysta pochodzi z Francji, ale obecnie mieszka na Malcie, gdzie zajmuje się m.in. makijażem i bodypaintingiem UV oraz mappingiem. Jest także malarzem, tworzącym obrazy wyglądające inaczej w świetle dziennym, mroku i ultrafiolecie.

Nokta 2017 [fot. Noiz Foundation, zdjęcie przesłane przez organizatorów]Nokta to także okazja posłuchania improwizacji na żywo jednego z najbardziej znanych polskich twórców muzyki elektronicznej - Piotra Bejnara. Pojawi się także Krzysztof Komar, czyli EssexOfficial we wspólnym secie z Ari Dykier (w jego utworach można doszukać się nawiązań do takich gatunków muzycznych jak: dub, jazz czy folk) oraz Michał Solipiwko z audiowizualnym przedsięwzięciem MX-16 nawiązującym do estetyki późnych lat 80. Artysta wykorzystuje własnoręcznie wykonane przestrzenie 3D wprawione w ruch za pomocą dźwięku oraz animacji.

Podczas imprezy po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie „Gnosis”, czyli audiowizualne dzieło VR Roba Boguckiego i Fathomable. Instalacja przenosi widzów do 2325 roku, w którym jedyną pozostałością po ludzkości jest archiwum Gnosis…Nokta 2017 [fot. Noiz Foundation, zdjęcie przesłane przez organizatorów]

Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Bilety-cegiełki

Aby zdobyć bilet, należy wesprzeć organizację wydarzenia na stronie zbiórki internetowej: www.polakpotrafi.pl/projekt/nokta2018. Osoby, które nie zdążą tego zrobić, będą mogły zakupić bilet w kasie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu w dniu wydarzenia od godz. 18:00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Nokta Festival.

Inicjatorami wydarzenia są Michał Misiura i Jakub Kubara – założyciele fundacji Noiz Foundation promującej kulturę nowych mediów. Oboje są absolwentami Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
II Nokta Festival od piątku do soboty w Opolu - zobacz program


Patronaty - polecamy

2018-10-15, godz. 18:37 Zmieniać świat? Żaden problem. Przekonaj się, biorąc udział w Akademii Obywatelskiej! Głowa pełna twórczych pomysłów i chęć współpracy z innymi to jedyny warunek wstępu na to spotkanie. Mowa o Akademii Obywatelskiej, która w najbliższą środę (1 ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:18 „Breaking the walls – strength of the dialog” Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych wśród młodych ludzi poprzez wykorzystanie zalet mediacji - to główny cel tygodniowego spotkania pod nazwą „Breaking ... » więcej 2018-10-15, godz. 16:09 „Energetyka w przedsiębiorstwie i nowoczesnym budownictwie” – weź udział w bezpłatnym szkoleniu! Fundacja Oświecony zaprasza do udziału w dwóch bezpłatnych szkoleniach skierowanych do opolskich przedsiębiorców i mieszkańców Opola, poświęconych zrównoważon ... » więcej 2018-10-15, godz. 15:46 Seniorze, przyjdź w środę do teatru! Będzie można skorzystać z darmowych konsultacji medycznych, badań diagnostycznych, porad prawnych; przewidziano stoiska ze sprzętem rehabilitacyjnym i zdrową ... » więcej 2018-10-15, godz. 15:30 Literaci znad Wilii, Niemna, Prutu, Olzy, Odry i Wisły przyjadą na Opolszczyznę – znamy program XXIX Najazdu Poetów! Zbliża się Międzynarodowe Forum Literackie - XXIX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. W kręgu kultury - znad Wilii, Niemna, Prutu, Olzy, Odry i ... » więcej 2018-10-15, godz. 13:47 „Colloquium Opole 2018” – w tym roku naukowcy pochylą się nad 50. jubileuszem roku 1968 Państwowy Instytut Naukowy - Instytut Śląski w Opolu wraz z partnerami zaprasza na tegoroczną edycję międzynarodowej konferencji naukowej „Colloquium Opole”. » więcej 2018-10-15, godz. 12:33 Ogólnopolski Tydzień Kariery w Opolu potrwa do piątku „Bądź architektem swojego szczęścia” - pod takim hasłem odbywa się w Opolu Ogólnopolski Tydzień Kariery. W programie wykłady, spotkania, warsztaty, gry i konk ... » więcej 2018-10-12, godz. 16:10 Regionalny Konwent Osób z Niepełnosprawnościami w Opolu W poniedziałek (15.10) w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbędzie się Regionalny Konwent Osób z Niepełnosprawnościami. Spotka ... » więcej 2018-10-12, godz. 14:21 Jerzy Szczakiel zaprasza na turniej żużlowy już w niedzielę! Turniej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego zakończy tegoroczny sezon żużlowy w Opolu. Na zawody zaprasza sam mistrz świata z 1973 roku Jerzy Szczakiel. ... » więcej 2018-10-11, godz. 16:57 „Ludzie Otmętu – takie tu buty!”, czyli sentymentalna podróż do czasów świetności Śląskiego Zakładu Przemysłu Skórzane ... W najlepszych latach funkcjonowania fabryki produkowano tu 5 milionów butów rocznie. Od czasu zamknięcia zakładu, minęło ponad ćwierć wieku. Stąd narodził się ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »