Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-05-08, 17:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nokta Festival od piątku do soboty w Opolu

Nokta Festival od piątku do soboty w Opolu
Koncerty, performance audiowizualne, instalacje mappingowe, „przechadzki” w wirtualnej rzeczywistości, wystawy i pokazy – już w piątek (11.05) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu rozpocznie się II Nokta Festival. Przez dwa dni na trzech scenach teatru 50 artystów stworzy ponad 30 audiowizualnych występów. Więcej o wydarzeniu w czwartek (10.05) w audycji "Dobre Granie".
Co?

Dominować będzie muzyka elektroniczna, ale nie zabraknie brzmień eksperymentalnych, alternatywnych i ambientowych. Część wizualna to przede wszystkim prezentacja sztuki współczesnej opartej na nowych technologiach.

Gdzie?

Koncerty audiowizualne będą się odbywały na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz w Modelatorni. A drugiego dnia także w foyer teatru.

Kto i kiedy?

Festiwal otworzy w piątek (11.05) o godz. 20:00 koncert opolskiego producenta muzyki elektronicznej Michała Włodarskiego, czyli Bengala wraz z VJ Mikołajem Praczukiem.

Nokta 2017 [fot. Noiz Foundation, zdjęcie przesłane przez organizatorów]Na festiwalu będzie można zobaczyć także studentów Wydziału Sztuki UO, którzy zaprezentują na żywo swoje VJ-sety. Wybrane utwory będzie miksował Hudini, czyli Paweł Muraszko z Propaganda Soundsystem. Pojawi się także legenda polskiej muzyki techno - Jacek Sienkiewicz oraz duet Kreski Kropki, który zaprezentuje muzykę oscylującą wokół szeroko pojętej elektroniki, ambientu i post rock.

Festiwal odwiedzi także Rafael Labro. Artysta pochodzi z Francji, ale obecnie mieszka na Malcie, gdzie zajmuje się m.in. makijażem i bodypaintingiem UV oraz mappingiem. Jest także malarzem, tworzącym obrazy wyglądające inaczej w świetle dziennym, mroku i ultrafiolecie.

Nokta 2017 [fot. Noiz Foundation, zdjęcie przesłane przez organizatorów]Nokta to także okazja posłuchania improwizacji na żywo jednego z najbardziej znanych polskich twórców muzyki elektronicznej - Piotra Bejnara. Pojawi się także Krzysztof Komar, czyli EssexOfficial we wspólnym secie z Ari Dykier (w jego utworach można doszukać się nawiązań do takich gatunków muzycznych jak: dub, jazz czy folk) oraz Michał Solipiwko z audiowizualnym przedsięwzięciem MX-16 nawiązującym do estetyki późnych lat 80. Artysta wykorzystuje własnoręcznie wykonane przestrzenie 3D wprawione w ruch za pomocą dźwięku oraz animacji.

Podczas imprezy po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie „Gnosis”, czyli audiowizualne dzieło VR Roba Boguckiego i Fathomable. Instalacja przenosi widzów do 2325 roku, w którym jedyną pozostałością po ludzkości jest archiwum Gnosis…Nokta 2017 [fot. Noiz Foundation, zdjęcie przesłane przez organizatorów]

Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Bilety-cegiełki

Aby zdobyć bilet, należy wesprzeć organizację wydarzenia na stronie zbiórki internetowej: www.polakpotrafi.pl/projekt/nokta2018. Osoby, które nie zdążą tego zrobić, będą mogły zakupić bilet w kasie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu w dniu wydarzenia od godz. 18:00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Nokta Festival.

Inicjatorami wydarzenia są Michał Misiura i Jakub Kubara – założyciele fundacji Noiz Foundation promującej kulturę nowych mediów. Oboje są absolwentami Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
II Nokta Festival od piątku do soboty w Opolu - zobacz program


Patronaty - polecamy

2018-12-10, godz. 15:01 Zbliża się XXIX Strzelecki Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta – zapisy tylko do piątku! Gmina Strzelca Opolskie zaprasza do udziału w XXIX Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta. Wydarzenie jest organizowane co roku, zawsze w ostatni wee ... » więcej 2018-12-10, godz. 12:45 Zbliża się 26. Opolska Wigilia Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących – można już odbierać zaproszenia! Parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach zaprasza na kolejną Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących. Na wydarzenie może przyjść każdy, kto c ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:54 Żywa szopka Bożonarodzeniowa już po raz 20. w Opolu-Szczepanowicach To już tradycja, że na plebanii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach powstaje żywa szopka. Oficjalnie jej budowa rozpocznie się w sobotę (15.12) jednak pierwsze ... » więcej 2018-12-09, godz. 11:38 Niepokonani-Opole 2018 – przyjdź na koncert do Stegu Areny już 21 grudnia. „Będzie zabawa, będzie się działo”! Artyści wystąpią w tym wyjątkowym koncercie całkowicie bezpłatnie. „W ten magiczny, przedświąteczny czas razem możemy zrobić coś wielkiego, możemy pomóc w rea ... » więcej 2018-12-06, godz. 10:25 Wyjątkowy koncert promujący nową płytę Apostolisa Anthimosa już 21 grudnia w Studiu M im. SBB Członek legendarnej grupy SBB Apostolis Anthimos wystąpi 21 grudnia w Radiu Opole z wyjątkowym koncertem promującym najnowszą solową płytę „Parallel Worlds”. ... » więcej 2018-12-05, godz. 14:48 Zbliża się Weihnachtsmarkt – sprawdź, co szykuje Mniejszość Niemiecka na opolskim rynku! Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej zaprasza na 16. edycję Jarmarku Bożonarodzeniowego - Weihnachtsmarkt. Wśród głównych celów wydarzenia, organizatorzy ... » więcej 2018-12-05, godz. 13:35 Zbliża się VI koncert „W tonacji Śląska” – poznaj szczegóły! Łubniański Ośrodek Kultury zaprasza na VI koncert „W tonacji Śląska”. Tegoroczny koncert będzie poświęcony dwóm ważnym jubileuszom: 25-leciu działalności Zesp ... » więcej 2018-12-05, godz. 11:59 Recital fortepianowy Helene Tysman już w niedzielę – poznaj szczegóły! Muzeum Regionalne w Głogówku zaprasza na recital jednej z najciekawszych współczesnych osobowości muzycznych. Podczas koncertu francuskiej pianistki będzie mo ... » więcej 2018-12-05, godz. 09:45 Brytyjska gwiazda wiolonczeli zagra w Filharmonii Już w ten piątek w Opolu podczas koncertu symfonicznego wystąpi Natali Clein, utytułowana gwiazda wiolonczeli. » więcej 2018-12-04, godz. 15:00 Jak wykorzystać sieć do nowoczesnej edukacji? O tym na konferencji organizowanej przez Politechnikę Opolską - będziemy ... „Nowe media w edukacji wyzwaniem dla XXI wieku” pod takim tytułem odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa z cyklu „Społeczeństwo internautów a kultura g ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »