Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-05-08, 17:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nokta Festival od piątku do soboty w Opolu

Nokta Festival od piątku do soboty w Opolu
Koncerty, performance audiowizualne, instalacje mappingowe, „przechadzki” w wirtualnej rzeczywistości, wystawy i pokazy – już w piątek (11.05) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu rozpocznie się II Nokta Festival. Przez dwa dni na trzech scenach teatru 50 artystów stworzy ponad 30 audiowizualnych występów. Więcej o wydarzeniu w czwartek (10.05) w audycji "Dobre Granie".
Co?

Dominować będzie muzyka elektroniczna, ale nie zabraknie brzmień eksperymentalnych, alternatywnych i ambientowych. Część wizualna to przede wszystkim prezentacja sztuki współczesnej opartej na nowych technologiach.

Gdzie?

Koncerty audiowizualne będą się odbywały na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz w Modelatorni. A drugiego dnia także w foyer teatru.

Kto i kiedy?

Festiwal otworzy w piątek (11.05) o godz. 20:00 koncert opolskiego producenta muzyki elektronicznej Michała Włodarskiego, czyli Bengala wraz z VJ Mikołajem Praczukiem.

Nokta 2017 [fot. Noiz Foundation, zdjęcie przesłane przez organizatorów]Na festiwalu będzie można zobaczyć także studentów Wydziału Sztuki UO, którzy zaprezentują na żywo swoje VJ-sety. Wybrane utwory będzie miksował Hudini, czyli Paweł Muraszko z Propaganda Soundsystem. Pojawi się także legenda polskiej muzyki techno - Jacek Sienkiewicz oraz duet Kreski Kropki, który zaprezentuje muzykę oscylującą wokół szeroko pojętej elektroniki, ambientu i post rock.

Festiwal odwiedzi także Rafael Labro. Artysta pochodzi z Francji, ale obecnie mieszka na Malcie, gdzie zajmuje się m.in. makijażem i bodypaintingiem UV oraz mappingiem. Jest także malarzem, tworzącym obrazy wyglądające inaczej w świetle dziennym, mroku i ultrafiolecie.

Nokta 2017 [fot. Noiz Foundation, zdjęcie przesłane przez organizatorów]Nokta to także okazja posłuchania improwizacji na żywo jednego z najbardziej znanych polskich twórców muzyki elektronicznej - Piotra Bejnara. Pojawi się także Krzysztof Komar, czyli EssexOfficial we wspólnym secie z Ari Dykier (w jego utworach można doszukać się nawiązań do takich gatunków muzycznych jak: dub, jazz czy folk) oraz Michał Solipiwko z audiowizualnym przedsięwzięciem MX-16 nawiązującym do estetyki późnych lat 80. Artysta wykorzystuje własnoręcznie wykonane przestrzenie 3D wprawione w ruch za pomocą dźwięku oraz animacji.

Podczas imprezy po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie „Gnosis”, czyli audiowizualne dzieło VR Roba Boguckiego i Fathomable. Instalacja przenosi widzów do 2325 roku, w którym jedyną pozostałością po ludzkości jest archiwum Gnosis…Nokta 2017 [fot. Noiz Foundation, zdjęcie przesłane przez organizatorów]

Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Bilety-cegiełki

Aby zdobyć bilet, należy wesprzeć organizację wydarzenia na stronie zbiórki internetowej: www.polakpotrafi.pl/projekt/nokta2018. Osoby, które nie zdążą tego zrobić, będą mogły zakupić bilet w kasie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu w dniu wydarzenia od godz. 18:00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Nokta Festival.

Inicjatorami wydarzenia są Michał Misiura i Jakub Kubara – założyciele fundacji Noiz Foundation promującej kulturę nowych mediów. Oboje są absolwentami Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
II Nokta Festival od piątku do soboty w Opolu - zobacz program


Patronaty - polecamy

2019-10-21, godz. 14:15 II Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” – finał już w piątek! Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Akces” zaprasza na uroczystą galę, podczas której poznamy laureatów II Festiwalu Artystycznego „Tobie Polsko”. Orga ... » więcej 2019-10-21, godz. 13:08 Spotkanie z Urszulą Kozłowską, autorką powieści „Ratownik” już w środę – poznaj szczegóły! Urszula Kozłowska jest autorką siedmiu książek. Jak sama o sobie mówi: „Piszę odkąd nauczyłam się pisać, czyli od 50 lat”. Pisarka urodziła się w Lądku Zdroju ... » więcej 2019-10-21, godz. 12:16 Legenda polskiej dyrygentury w Opolu! Maestro Antoni Wit powraca do Filharmonii Opolskiej! Już w piątek (25.10) wspaniały polski dyrygent wystąpi w ramach cyklu Strefa Gwiazd, prezentując muzykę k ... » więcej 2019-10-21, godz. 12:03 Zbliża się VI edycja Opolskiej Ligi Robotów – poznaj szczegóły i wydarzenia towarzyszące! Przed nami cykl turniejów robotycznych w ramach VI Opolskiej Ligi Robotów - trwają przygotowania do tegorocznych rozgrywek. Już w środę (23.10) odbędzie się j ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:02 Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16 XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13 II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15 Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystaw ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08 VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odb ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:18 Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie powstania Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie, a opolski oddział tej instytucji - 70-lecie. Z tej okazji w najbliższy czwartek (17.10) w jednej z opol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »