Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-21, 08:00 Autor: Mariusz Majeran

Druga NOKTA już w maju w Opolu

Ekipa Nokty [fot. Mariusz Majeran]
Ekipa Nokty [fot. Mariusz Majeran]
Nokta Festival - wydarzenie artystyczne łączące w sobie działania z zakresu sztuki, rozrywki i nowych technologii po raz drugi zagości w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przewidziano 36 różnych działań, w których wystąpi blisko 80 artystów z siedmiu państw.
Zobaczymy i usłyszymy artystów z Niemiec, Korei, Francji, Włoch, Malty, Meksyku i Polski.

- Program jest bardzo bogaty - dodaje Jakub Kubara z Noiz Fundation - Jest znacznie rozbudowany. Nokta będzie trwała dwa dni, a właściwie dwie noce. Przede wszystkim będą to koncerty audiowizualne, które będą się odbywały na Dużej Scenie Teatru Kochanowskiego oraz w Modelatorni. A drugiego dnia także w foyer teatru. Będą też performance'y wizualne przygotowane przez artystów, także lokalnych, i będzie część wystawowa.

Od sponsorów i urzędu marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Opola festiwal pozyskał 35 tys zł, co stanowi 52% potrzebnej kwoty.

- Potrzebujemy jeszcze blisko 30 tysięcy złotych, by domknąć budżet festiwalu, dlatego w tym roku będą wejściówki-cegiełki, które można kupić za pośrednictwem strony PolakPotrafi.pl - podkreśla Michał Misiura.

- Bilety będą dostępne poprzez portal PolakPotrafi. Mamy nadzieję, że dziś zostanie uruchomiona kampania i do samego wydarzenia będzie możliwość wspierania nas i uzyskiwania poprzez te wsparcie wejściówek na poszczególne sceny, bądź na wybrane dni, bądź karnet - uzupełnia Misiura.

Festiwal potrwa od 11 do 12 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym imprezy.
Jakub Kubara
Michał Misiura

Kultura i rozrywka

2019-07-15, godz. 21:15 W ciągu pięciu lat ze zbioru MBP w Opolu "wyparowało" 130 książek. To tzw. ubytki względne Inwentaryzacja zakończona, czytelnicy odetchnęli z ulgą. Dwa tygodnie trwała ewidencja zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu, p ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:39 Martwa natura, pejzaże i architektura. Nowa wystawa opolskich seniorów „Letnie impresje” to tytuł nowej wystawy, która pojawiła się w Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Sekcja plastyczna „Akwarela”, działaj ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:58 W Muzeum Śląska Opolskiego można było posłuchać o przedstawicielach wrocławskiej szkoły szkła Oprowadzanie kuratorskie po wystawie szkła i ceramiki autorstwa małżeństwa Eryki i Jana Drostów zaproponowało opolanom Muzeum Śląska Opolskiego. Kuratorem tej ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:15 Pociągiem na Pol'and'Rock Festival z trzech opolskich miast. Na bilet w dwie strony trzeba wydać 130 złotych Trzy pociągi zawiozą mieszkańców naszego województwa na Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie. Wszystkie składy pojadą wieczorem i w nocy z 31 lipca na 1 sierpni ... » więcej 2019-07-14, godz. 16:15 "Festiwal dyni w sercu Opolszczyzny" - ruszyły zgłoszenia Można już zgłaszać się do konkursów na najcięższą dynię i najbardziej okazałe warzywo, organizowanych przez krapkowickie starostwo. Komplet dokumentów można z ... » więcej 2019-07-14, godz. 14:19 Grzegorz Grunwald nagrodzony w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” Pochodzący z Dębskiej Kuźni Grzegorz Grunwald zdobył trzecie wyróżnienie w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”, który za ... » więcej 2019-07-14, godz. 11:56 Gorące latynoskie rytmy wróciły na scenę opolskiego amfiteatru. Za nami pierwsza tegoroczna odsłona letniej zumby Muzyka, fitness, taniec i masa pozytywnej energii. To wszystko składa się na zumbę. Pierwsze w tym roku zajęcia odbyły się w opolskim amfiteatrze. To już piąt ... » więcej 2019-07-13, godz. 21:48 W Zawadzie witają lato. W tym roku również motoryzacyjnie Turniej piłkarski, atrakcje dla dzieci, występy muzyczne, czy zjazd pojazdów... wszelakich. Tak w podopolskiej Zawadzie świętują nadejście lata. » więcej 2019-07-12, godz. 10:48 W Kołobrzegu rusza I Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego W piątek (12.07) Kołobrzegu rozpoczyna się I Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego 'Pamiątki'. Na scenie zaprezentuje się 18 wykonawców. ... » więcej 2019-07-10, godz. 22:00 5 koncertów, ponad 20 wykonawców i kilkadziesiąt godzin muzycznej uczty. Wielkie odliczanie do Międzynarodowego Festiw ... Do malowniczych Głuchołaz położonych u podnóża Gór Opawskich z całej Polski już po raz 13. zjadą miłośnicy poezji śpiewanej, a także największe gwiazdy z kręg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »