Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-21, 08:00 Autor: Mariusz Majeran

Druga NOKTA już w maju w Opolu

Ekipa Nokty [fot. Mariusz Majeran]
Ekipa Nokty [fot. Mariusz Majeran]
Nokta Festival - wydarzenie artystyczne łączące w sobie działania z zakresu sztuki, rozrywki i nowych technologii po raz drugi zagości w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przewidziano 36 różnych działań, w których wystąpi blisko 80 artystów z siedmiu państw.
Zobaczymy i usłyszymy artystów z Niemiec, Korei, Francji, Włoch, Malty, Meksyku i Polski.

- Program jest bardzo bogaty - dodaje Jakub Kubara z Noiz Fundation - Jest znacznie rozbudowany. Nokta będzie trwała dwa dni, a właściwie dwie noce. Przede wszystkim będą to koncerty audiowizualne, które będą się odbywały na Dużej Scenie Teatru Kochanowskiego oraz w Modelatorni. A drugiego dnia także w foyer teatru. Będą też performance'y wizualne przygotowane przez artystów, także lokalnych, i będzie część wystawowa.

Od sponsorów i urzędu marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Opola festiwal pozyskał 35 tys zł, co stanowi 52% potrzebnej kwoty.

- Potrzebujemy jeszcze blisko 30 tysięcy złotych, by domknąć budżet festiwalu, dlatego w tym roku będą wejściówki-cegiełki, które można kupić za pośrednictwem strony PolakPotrafi.pl - podkreśla Michał Misiura.

- Bilety będą dostępne poprzez portal PolakPotrafi. Mamy nadzieję, że dziś zostanie uruchomiona kampania i do samego wydarzenia będzie możliwość wspierania nas i uzyskiwania poprzez te wsparcie wejściówek na poszczególne sceny, bądź na wybrane dni, bądź karnet - uzupełnia Misiura.

Festiwal potrwa od 11 do 12 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym imprezy.
Jakub Kubara
Michał Misiura

Kultura i rozrywka

2020-07-12, godz. 12:15 Górski klimat, biesiada góralska i rzemiosło, czyli XVII Święto Gór Opawskich Biesiada góralska, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Głuchołazy przygotowały w ramach XVII Święta Gór Opawskich. Wydarzenie… » więcej 2020-07-12, godz. 10:15 III Powstanie Śląskie widziane oczami franciszkanina w relacji księdza Andrzeja Hanicha Ksiądz profesor Andrzej Hanich opowiadał w Muzeum Ślaska Opolskiego o związkach Sanktuarium w Górze św. Anny z III Powstaniem Ślaskim. Oparł swoja prelekcję na… » więcej 2020-07-11, godz. 20:00 Brawa, kwiaty i gratulacje po premierze piosenki Gosi Sacały [ZDJĘCIA] Za nami premiera pierwszego singla opolanki Gosi Sacały 'If you were here'. Jak przystało na znaną youtuberkę, teledysk po raz pierwszy ujrzał światło dzienne… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wspólne czytanie, dyskusje i artystyczne badanie wody. GSW działała na kąpielisku Bolko w Opolu [ZDJĘCIA] W ramach projektu zatytułowanego 'Wodowanie' Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozpoczęła spotkania nad kąpieliskiem Bolko. Pierwsze działanie w ramach cyklu… » więcej 2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Pochodzący z Opolszczyzny wiolonczelista w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »