Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-21, 08:00 Autor: Mariusz Majeran

Druga NOKTA już w maju w Opolu

Ekipa Nokty [fot. Mariusz Majeran]
Ekipa Nokty [fot. Mariusz Majeran]
Nokta Festival - wydarzenie artystyczne łączące w sobie działania z zakresu sztuki, rozrywki i nowych technologii po raz drugi zagości w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przewidziano 36 różnych działań, w których wystąpi blisko 80 artystów z siedmiu państw.
Zobaczymy i usłyszymy artystów z Niemiec, Korei, Francji, Włoch, Malty, Meksyku i Polski.

- Program jest bardzo bogaty - dodaje Jakub Kubara z Noiz Fundation - Jest znacznie rozbudowany. Nokta będzie trwała dwa dni, a właściwie dwie noce. Przede wszystkim będą to koncerty audiowizualne, które będą się odbywały na Dużej Scenie Teatru Kochanowskiego oraz w Modelatorni. A drugiego dnia także w foyer teatru. Będą też performance'y wizualne przygotowane przez artystów, także lokalnych, i będzie część wystawowa.

Od sponsorów i urzędu marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Opola festiwal pozyskał 35 tys zł, co stanowi 52% potrzebnej kwoty.

- Potrzebujemy jeszcze blisko 30 tysięcy złotych, by domknąć budżet festiwalu, dlatego w tym roku będą wejściówki-cegiełki, które można kupić za pośrednictwem strony PolakPotrafi.pl - podkreśla Michał Misiura.

- Bilety będą dostępne poprzez portal PolakPotrafi. Mamy nadzieję, że dziś zostanie uruchomiona kampania i do samego wydarzenia będzie możliwość wspierania nas i uzyskiwania poprzez te wsparcie wejściówek na poszczególne sceny, bądź na wybrane dni, bądź karnet - uzupełnia Misiura.

Festiwal potrwa od 11 do 12 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym imprezy.
Jakub Kubara
Michał Misiura

Kultura i rozrywka

2023-06-06, godz. 17:00 Radio Opole będzie nadawać prosto z amfiteatru. Rusza studio festiwalowe Wielkim krokami zbliża się 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Nie zabraknie na nim również Radia Opole. Nasze studio festiwale jest już na ukończeniu… » więcej 2023-06-06, godz. 16:30 Brynicka Agora oficjalnie otwarta. Zaprasza na pierwsze spotkanie Lokalne zaangażowanie i zewnętrzne finansowanie - tak w skrócie można opisać historię powstania Brynickiej Agory. » więcej 2023-06-06, godz. 15:43 Alternatywa za darmo i pod dachem. OFFPOLE w Stegu Arenie z jazzem, rockiem i hip-hopem [ZDJĘCIA] W opolskiej Stegu Arenie ruszyły przygotowania do koncertów OFFPOLE. To bezpłatna propozycja na najbliższy weekend (10-11.06) dla miłośników rocka, jazzu… » więcej 2023-06-06, godz. 13:30 Zagrać każdy może. W opolskim rynku stanie plenerowy fortepian Choć powstał z betonu i stali, można wydobyć z niego delikatne dźwięki. Na opolskim rynku stanie plenerowy fortepian. To jedna z atrakcji przygotowanych… » więcej 2023-06-06, godz. 11:25 Na początek to, co na finał. W opolskim amfiteatrze ruszyły próby z udziałem gwiazd muzyki W opolskim amfiteatrze ruszyły próby dźwiękowo-kamerowe do niedzielnego koncertu 'Ale to już było. Jest. I będzie', który ma być muzyczno-filmowym spacerem… » więcej 2023-06-06, godz. 10:34 "Do zakochania w Opolu jeden krok". Ruszyły zapisy na Spacery Festiwalowe Rozpoczęły się zapisy na Spacery Festiwalowe po Opolu. To inicjatywa Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora. » więcej 2023-06-06, godz. 03:00 Święto czytelnictwa w Kędzierzynie-Koźlu. Startują szóste „Targi książki nad Odrą” Literackie rejsy po Odrze, spotkania autorskie i warsztaty. Na kozielskim rynku startuje (06.06) szósta edycja „Targów książki nad Odrą”. » więcej 2023-06-05, godz. 17:47 Muzycy już się stroją. 60. KFPP to dwie orkiestry i sekcja smyczków prosto z Polskiego Radia [ZDJĘCIA] Muzycy towarzyszący artystom 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu już zameldowali się w amfiteatrze. Rusza wielkie strojenie czyli tzw. soundcheck… » więcej 2023-06-05, godz. 15:26 Złote elementy na diamentowy jubileusz KFPP. Zaglądamy do opolskiego amfiteatru [ZDJĘCIA] Dwie złote sześćdziesiątki, po dwóch stronach sceny, do tego prawdziwe ledowe szaleństwo. Budowa dekoracji do 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej jest… » więcej 2023-06-05, godz. 15:15 Wystawa w rocznicę obrony województwa Trwają przygotowania do wystawy 'W jedności siła. 25. rocznica obrony województwa opolskiego'. Ekspozycję przygotowuje Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »