Radio Opole » Patronaty - polecamy
2017-06-12, 07:53 Autor: Agnieszka Lubczańska

Ułatwia życie, ale też niesie wiele zagrożeń... O internecie dziś także w audycji "Ona i On"

Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska podczas rozmowy z Mirą Olszewską [fot. Katarzyna Doros]
Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska podczas rozmowy z Mirą Olszewską [fot. Katarzyna Doros]
Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska z audycją "Ona i On" na konferencji dotyczącej społeczeństwa internautów rozmawiają z dr. hab. inż. Januszem Wielkim [fot. Katarzyna Doros]
Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska z audycją "Ona i On" na konferencji dotyczącej społeczeństwa internautów rozmawiają z dr. hab. inż. Januszem Wielkim [fot. Katarzyna Doros]
Jak nauczyć młodzież mądrze korzystać z sieci? O problemach związanych z internetem i korzystaniem z jego zasobów podyskutują uczestnicy konferencji „Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Młody użytkownik w sieci”. Jej organizatorem jest Politechnika Opolska. Konferencja rozpocznie się dziś (12.06) w Centrum Nauki i Biznesu Politechniki Opolskiej przy ul. Waryńskiego 4 w Opolu. Otwarcie o godz. 9:30. Radio Opole będzie na miejscu do południa wraz z audycja „Ona i On”.
Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie życia bez swobodnego i nieograniczonego dostępu do globalnej sieci. Niesie to ze sobą wiele korzyści, ale i zagrożeń. Szczególnie podatni na niebezpieczeństwa w wirtualnym świecie są młodzi ludzie. Co wiedzą o sieci, uzależnieniach od komputera, niebezpieczeństwach w wirtualnej przestrzeni? O tym m.in. podyskutują uczestnicy spotkania, a będą wśród nich także uczniowie.

Jednym z punktów spotkania będzie prezentacja książki: „Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Młody użytkownik w sieci”, pod red. Marii Kalczyńskiej i Anny Rajchel oraz prezentacja filmów: „Życie w sieci” oraz „Zaplątani w sieć - Cyberbullying”.

Podczas konferencji zaprezentowana zostanie też książka: „Społeczeństwo internautów a kultura globalna. Młody użytkownik w sieci”, pod red. Marii Kalczyńskiej i Anny Rajchel. Będzie także okazja obejrzenia filmów: „Życie w sieci” oraz „Zaplątani w sieć - Cyberbullying”.

Program konferencji dostępny jest tu: program.

Organizatorami wydarzenia są Katedra Nauk Humanistycznych i Prawnych oraz Katedra Polityki Regionalnej Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Radio Opole jest patronem medialnym spotkania.

Patronaty - polecamy

2019-02-20, godz. 18:04 Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uświetni spotkanie z prof. Dorotą Simonides Integracja wokół problematyki różnorodności językowej oraz poczucia tożsamości w obrębie wspólnego dziedzictwa historycznego i życia w zjednoczonej Europie - ... » więcej 2019-02-20, godz. 13:35 Już wkrótce Terepaczków. Zobacz, co w programie! Radio Opole będzie na miejscu! Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne Terepaczków rozpoczną się w piątek 1 marca. Do niedzieli (03.03) będzie okazja posłuchania koncertów z kręgu piosenki turys ... » więcej 2019-02-19, godz. 15:23 XV Opolska Gala Żużla na Lodzie już w sobotę W najbliższą sobotę (23.02) już po raz 15. na lodowisku Toropol odbędzie się Opolska Gala Żużla na Lodzie. To impreza wzbudzająca emocje, nie tylko z powodu r ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:38 Mediacje w prezencie - inicjatywa Fundacji Mediatio Promowanie idei dialogu oraz bezpłatnej możliwości skorzystania z mediacji to cel przedsięwzięcia pod nazwą 'Siłą jest dialog - słowa w sercu'. Ideą jest poka ... » więcej 2019-02-19, godz. 12:33 Od swinga do klasyki zagrają w Nysie na szczytny cel „Od swinga do klasyki” to tytuł charytatywnego koncertu noworocznego, który odbędzie się piątek (22.02) o godz. 18:00 w Nyskim Domu Kultury. Głównym celem wyd ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:19 Nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej. Wernisaż już w piątek! Naturalistyczny koszmar nadużyć, seksizmu oraz społecznych i internetowych patologii, a wszystko… w baśniowo-kolorowym sztafażu, w krainie zapełnionej przez d ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:42 Ofiary Marszu Śmierci zostaną upamiętnione w Racławicach Śląskich Wojewódzkie uroczystości upamiętniające więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau - zamordowanych i zamęczonych w styczniu 1945 roku podczas „Marszów Śmi ... » więcej 2019-02-14, godz. 10:23 Poznaj źródła folkloru opolskiego „Pieśni wracają do domu. Historyczne źródła dźwiękowe folkloru opolskiego” to tytuł konferencji, która w najbliższą sobotę (16.02) odbędzie się w Muzeum Śląsk ... » więcej 2019-02-11, godz. 19:50 Kim jest Filip Mizia? Koncertem w Studiu M zespół otwiera nowy rozdział... Kup bilet i przyjdź! W czwartek 21 lutego w Studiu M im. SBB odbędzie się koncert wrocławskiego songwritera Filipa Mizi w nowej odsłonie. Ich muzykę nazwano elektrycznym eklektyzm ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:43 W piątek (15.02) w Opolu uczczona zostanie 77. rocznica utworzenia Armii Krajowej 14 lutego minie 77 lat od rozkazu generała broni Władysława Sikorskiego powołującego powstanie Armii Krajowej - zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »