Radio Opole » Patronaty - polecamy
2016-11-03, 15:59 Autor: Agnieszka Lubczańska

VI Dobrodzień Classic Festival potrwa od piątku do niedzieli

VI Dobrodzien Classic Festival potrwa od 4 do 6 listopada [fot. www.dobrodzien.pl]
VI Dobrodzien Classic Festival potrwa od 4 do 6 listopada [fot. www.dobrodzien.pl]
Opole, Olesno i Dobrodzień to trzy miasta, w których będzie okazja posłuchania koncertów w ramach tegorocznej odsłony Dobrodzień Classic Festival. Ideą wydarzenia jest prezentacja muzyki klasycznej w sposób przystępny i ciekawy. Festiwal zainauguruje w najbliższy piątek (04.11) koncert muzyki kompozytorów niemieckich. Początek o godz. 19:00 w Muzeum Diecezjalnym w Opolu przy ul. Kardynała Kominka 1a.

Na miejscu będzie nasza reporterka Małgorzata Ślusarczyk, z którą połączymy się podczas piątkowej audycji „Rewiry kultury”. Relacja podsumowująca festiwal w niedzielę (13.11) po 20:00 w audycji „Zacznij od Bacha”.

Podczas koncertu inaugurującego festiwal zaprezentowane zostaną pieśni takich kompozytorów, jak: Schubert, Schuman, Strauss czy Wolf. Będzie rzadka okazja posłuchania połączenia głosów mezzosopranowego i basowego. Wystąpią: Joanna Dobrakowska – mezzosopran i Piotr Lempa – bas. Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą 13. Dniom Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim.


„Najpiękniejsze melodie świata” to z kolei koncert, który szykuje się w sobotę (05.11) w Domu Kultury w Oleśnie. W programie muzyka z szerokiego repertuaru operowo-operetkowo-musicalowego wykonana przez śpiewaków na co dzień występujących na najważniejszych scenach kraju: Monikę Świostek – sopran, Katarzynę Gierlę – sopran, Rafała Majznera – tenor, Tomasza Raka – baryton oraz Piotra Lempę – bas. Usłyszymy także repertuar pieśni gospel w wykonaniu Chóru OlenSis prowadzonego przez Karinę Duch.


VI Dobrodzien Classic Festival potrwa od 4 do 6 listopadaOstatni dzień festiwalu to Wielka Gala Operowo-Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”. Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. Szykuje się wieczór przy wtórze najbardziej znanych arii z oper m.in. Mozarta, Verdiego, Donizettiego, Pucciniego, a także arii z operetek: „Wesoła Wdówka’, „Wiedeńska Krew”, „Zemsta Nietoperza”, „Księżniczka Czardasza” czy musicali „My Fair Lady”, "Les Miserables” czy "Skrzypek na dachu”. Wystąpią: Monika Świostek – sopran, Rafał Majzner – tenor, Tomasz Rak – baryton, Piotr Lempa – bas, Magdalena Marchewka – sopran.


Jak co roku, oprócz już uznanych artystów, na finałowym koncercie festiwalu wystąpią śpiewacy i muzycy, którzy dopiero zaczynają swoje artystyczne kroki, ale już mają na koncie osiągnięcia. Nie zabraknie muzycznych niespodzianek.


Podczas wszystkich trzech koncertów na fortepianie zagra Katarzyna Rzeszutek. Wszystkie poprowadzi Tomasz Podsiadły.


Dyrektorem artystycznym festiwalu jest dr Piotr Lempa. Festiwal organizowany jest przy współudziale Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu, Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Domu Kultury w Oleśnie, Muzeum Diecezjalnego w Opolu oraz Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.


Radio Opole jest patronem medialnym VI Dobrodzień Classic Festival.


Program VI Dobrodzień Classic Festival:

Piątek 4 listopada

19:00 Muzeum Diecezjalne w Opolu, Koncert „Język miłości – najpiękniejsze niemieckie melodie", Muzeum Diecezjalne w Opolu

Sobota 5 listopada

19:00 Miejski Ośrodek Kultury w Oleśnie, Koncert „Najpiękniejsze melodie świata”

Niedziela 6 listopada

19:00 Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, Koncert Charytatywny - Wielka Gala Operowo -Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”


Patronaty - polecamy

2019-02-20, godz. 18:04 Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uświetni spotkanie z prof. Dorotą Simonides Integracja wokół problematyki różnorodności językowej oraz poczucia tożsamości w obrębie wspólnego dziedzictwa historycznego i życia w zjednoczonej Europie - ... » więcej 2019-02-20, godz. 13:35 Już wkrótce Terepaczków. Zobacz, co w programie! Radio Opole będzie na miejscu! Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne Terepaczków rozpoczną się w piątek 1 marca. Do niedzieli (03.03) będzie okazja posłuchania koncertów z kręgu piosenki turys ... » więcej 2019-02-19, godz. 15:23 XV Opolska Gala Żużla na Lodzie już w sobotę W najbliższą sobotę (23.02) już po raz 15. na lodowisku Toropol odbędzie się Opolska Gala Żużla na Lodzie. To impreza wzbudzająca emocje, nie tylko z powodu r ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:38 Mediacje w prezencie - inicjatywa Fundacji Mediatio Promowanie idei dialogu oraz bezpłatnej możliwości skorzystania z mediacji to cel przedsięwzięcia pod nazwą 'Siłą jest dialog - słowa w sercu'. Ideą jest poka ... » więcej 2019-02-19, godz. 12:33 Od swinga do klasyki zagrają w Nysie na szczytny cel „Od swinga do klasyki” to tytuł charytatywnego koncertu noworocznego, który odbędzie się piątek (22.02) o godz. 18:00 w Nyskim Domu Kultury. Głównym celem wyd ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:19 Nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej. Wernisaż już w piątek! Naturalistyczny koszmar nadużyć, seksizmu oraz społecznych i internetowych patologii, a wszystko… w baśniowo-kolorowym sztafażu, w krainie zapełnionej przez d ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:42 Ofiary Marszu Śmierci zostaną upamiętnione w Racławicach Śląskich Wojewódzkie uroczystości upamiętniające więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau - zamordowanych i zamęczonych w styczniu 1945 roku podczas „Marszów Śmi ... » więcej 2019-02-14, godz. 10:23 Poznaj źródła folkloru opolskiego „Pieśni wracają do domu. Historyczne źródła dźwiękowe folkloru opolskiego” to tytuł konferencji, która w najbliższą sobotę (16.02) odbędzie się w Muzeum Śląsk ... » więcej 2019-02-11, godz. 19:50 Kim jest Filip Mizia? Koncertem w Studiu M zespół otwiera nowy rozdział... Kup bilet i przyjdź! W czwartek 21 lutego w Studiu M im. SBB odbędzie się koncert wrocławskiego songwritera Filipa Mizi w nowej odsłonie. Ich muzykę nazwano elektrycznym eklektyzm ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:43 W piątek (15.02) w Opolu uczczona zostanie 77. rocznica utworzenia Armii Krajowej 14 lutego minie 77 lat od rozkazu generała broni Władysława Sikorskiego powołującego powstanie Armii Krajowej - zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »