Radio Opole » Patronaty - polecamy
2014-11-17, 15:50 Autor: Radio Opole

„Czego nie widać” - wystawa

Wystawa „Czego nie widać” to przykład sztuki społecznie zaangażowanej. Ma zwrócić uwagę odbiorcy na tematy skrywane w oficjalnym obiegu. Wernisaż odbył się 20 listopada w dwóch odsłonach: w Studenckim Centrum Kultury UO, a następnie w Galerii Aneks, gdzie prezentowana jest instalacja Aleksandry Winnickiej.

Relacja z wernisażu: Sztuka zaangażowana społecznie

Na wystawie „Czego nie widać" swoje prace prezentują: Barbara Białowąs, Marta Frej, Elżbieta Jabłońska, Rafał Jakubowicz, Arek Pasożyt, Aleksandra Winnicka i Joanna Wowrzeczka. Nie łączy ich wiek, ale swego rodzaju wrażliwość społeczna. Prezentowane są zdjęcia, obrazy, wideoart, a także instalacja Aleksandry Winnickiej, której ideą jest zobrazowanie sytuacji pomiędzy społeczeństwem a służbą zdrowia jako bezdusznej „machiny".

Inicjatorzy wystawy - w myśl zasady, że sztuka jest elementem sfery społecznej - chcą pokazać ludzi, których często trudna sytuacja życiowa jest spychana na margines przez decydentów. Wierzą, że językiem sztuki można zwrócić uwagę na pomijane obszary społeczne, takie jak: bezdomność, wykluczenie, brak pracy, choroba, problem agresji domowej.

Wystawie będą towarzyszyć dwa spotkania w Bibliotece Artpunkt w Opolu. Pierwsze 25 listopada o 18:00 to wykład kuratora wystaw, historyka sztuki Stanisława Rukszy pt."Przeciwny biegun społeczeństwa". Z kolei 4 grudnia o 18:00 odbędzie się spotkanie z krytykiem literackim, dramaturgiem i publicystą - Igorem Stokfiszewskim pod hasłem „Sztuka na rzecz demokracji".

Organizatorem wydarzenia jest Klub Krytyki Politycznej w Opolu, partnerem Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym

Więcej o wydarzeniu tu: CZEGO NIE WIDAĆ

Oprac. Agnieszka Lubczańska
agnieszka.lubczanska@radio.opole.pl

Marta Frej

Joanna Wowrzeczka

Patronaty - polecamy

2020-02-24, godz. 21:09 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - obchody w Opolu Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w stolicy regionu tradycyjnie odbędą się 1 marca. Rozpocznie je w samo południe uroczysta msza święta w Kościele… » więcej 2020-02-24, godz. 18:41 Pobiegną Tropem Wilczym dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych Grodków to jedno z ośmiu miejscowości w regionie, w których w najbliższą niedzielę (01.03) w samo południe wystartują Biegi Tropem Wilczym. » więcej 2020-02-24, godz. 15:57 Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę Marszu Śmierci W najbliższy czwartek (27.02) w Niemysłowicach odbędą się wojewódzkie uroczystości upamiętniające więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau zamordowanych… » więcej 2020-02-24, godz. 14:11 Zbliża się VI Opolski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych – poznaj szczegóły i zgłoś swój udział! Ruszyły zapisy do VI edycji Opolskiego Testu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. 9 marca miłośnicy historii zmierzą się z pytaniami na temat m.in. życiorysów dowódców… » więcej 2020-02-24, godz. 12:49 „Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza na kolejną „Środę z Profilaktyką”. Tym razem cały dzień zostanie poświęcony cukrzycy. » więcej 2020-02-24, godz. 11:41 Trwa XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne – poznaj szczegóły i zgłoś swój udział! Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Jest… » więcej 2020-02-24, godz. 10:40 Andrzej Sowa spotka się z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu Andrzej Sowa to muzyk, wychowawca w ośrodku leczenia, a także autor wielu programów profilaktycznych, w szczególności profilaktyki antynarkotykowej. » więcej 2020-02-21, godz. 12:21 Radio Opole po raz ostatni w tym roku rusza do Zieleńca – sprawdź, co szykujemy! Na Opolszczyźnie trwają ferie zimowe. W związku z powyższym, Radio Opole - jak co roku - zachęca, by założyć narty i ruszyć na pobliskie stoki. » więcej 2020-02-20, godz. 12:09 Opolska Gala Wojewódzka Szlachetnej Paczki już w sobotę! Przyszedł czas na podsumowanie XIX edycji Szlachetnej Paczki w województwie opolskim. Z tej okazji, już w najbliższą sobotę (22.02) w sali Orła Białego w Opolskim… » więcej 2020-02-18, godz. 15:34 Przed nami kolejna edycja Family Cup w Zieleńcu – poznaj szczegóły! Już w najbliższą niedzielę (23.02) zostaną po raz kolejny rozegrane Amatorskie Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie. Tegoroczne… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »