Zuzanna Donat-Kasiura (MN) podkreśliła przede wszystkim na kwestie związane z edukacją i potrzebę ukazywania (m.in w podręcznikach szkolnych) kobiet i mężczyzn, jako równoprawnych partnerów oraz większego akcentowania przykładów kobiet aktywnych. Katarzyna Czochara (PiS) i Piotr Pancześnik (Porozumienie) również jako najważniejszą wskazywali kwestię zmiany świadomości. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości zwracała uwagę na pozytywną rolę kwot na listach wyborczych, a także na konieczność codziennej troski o równość kobiet i mężczyzn. Przedstawiciel Porozumienia krytykował głosy deprecjonujące tradycyjną aktywność kobiet, czyli opiekę nad domem i dziećmi. Mówił o fałszywym przeciwstawianiu tej drogi karierze zawodowej, podkreślając konieczność zagwarantowania swobody dokonywania wyboru drogi życiowej.
Stanisław Rakoczy (PSL) stwierdził, że polskie prawodawstwo jest na poziomie zadowalającym, co nie oznacza, że nie wymaga zmian. PSL proponuje m.in. „Godziny dla rodziny”, czyli krótszy czas pracy rodziców wielodzietnych. Do kwestii prawnych nawiązał także Piotr Piaseczny (Nowoczesna), przywołując projekt dotyczący jawności wynagrodzeń, a także zwracając uwagę na konieczność przekształcenia programu 500 plus, tak by nie dezaktywizował kobiet na rynku pracy.
Radna Platformy Obywatelskiej, Jolanta Kawecka wskazała trzy najważniejsze dla swojej partii kwestie: bezpieczeństwo i godność kobiet w życiu rodzinnym i zawodowym, zdrowie i prawa reprodukcyjne kobiet oraz edukacja seksualna młodzieży. Marek Piasecki (Kukiz’15) podkreślił przede wszystkim konieczność aktywnej polityki państwa, które powinno współpracować z pracodawcami, wspierając kobiety w powrocie do pracy. Kędzierzyński radny zwrócił uwagę na to, że kobiety „wypadają” z rynku pracy po urodzeniu dziecka. Ten sam problem sygnalizował Fabian Pszon (Solidarna Polska), który mówił o ułatwieniu powrotu kobiet do aktywności zawodowej po okresie wychowywania dziecka. Podkreślał również, że warto pielęgnować polską tradycję, którą cechuje duży szacunek dla kobiet.
Gośćmi Ewy Skrabacz byli: Katarzyna Czochara (PiS), Piotr Piaseczny (.Nowoczesna), Stanisław Rakoczy (PSL), Fabian Pszon (SP), Zuzanna Donath-Kasiura (MN), Jolanta Kawecka (PO), Marek Piasecki (Kukiz'15) i Piotr Pancześnik (Porozumienie).