Według Dariusza Karbowiaka z Nowoczesnej, zastąpienie Ryszarda Petru przez Katarzynę Lubnauer to dla partii "nowe otwarcie", z kolei Szymon Ogłaza z PO zastanawiał się, jak ta zmiana wpłynie na proces jednoczenia się opozycji. Sławomir Kłosowski z PiS bagatelizował tę zmianę, podkreślając, że dla Polski i Polaków nie jest istotne, kto kieruje partią zyskującą w sondażach 5 procent. Antoni Konopka z PSL przypomniał, że demokratyczna wymiana lidera to dla PSL standard. Radosław Majgier z Kukiz '15 prorokował, że zmiana lidera odświeży wizerunek Nowoczesnej a Marcin Gambiec z Mniejszości Niemieckiej stwierdził, że najważniejsze jest to, w jakim kierunku pójdzie teraz podzielona na dwie frakcje partia Lubnauer.
W przypadku zbiornika Racibórz wszyscy zgodnie stwierdzili, że tak kluczowa dla bezpieczeństwa regionu inwestycja nie ma barw politycznych i trzeba trzymać kciuki za nowego wykonawcę, który ma dwa lata na dokończenie budowy. Kłosowski chwalił wojewodę Adriana Czubaka za to, że monitoruje tę inwestycję, mówił też o tym, że próba zamiany zbiornika suchego na mokry - istotna z punktu widzenia retencji Odry - wymagałaby uzyskania szeregu nowych pozwoleń, co mogłoby opóźnić inwestycję a nawet doprowadzić do tego, że Polska musiałaby oddać uzyskane na to zadanie pieniądze. Dlatego ma powstać tzw. zbiornik hybrydowy.
Dużo emocji wywołał temat wypowiedzenia przez wojewodę umowy najmu biur zajmowanych przez dwa departamenty urzędu marszałkowskiego. Ogłaza i Konopka, obaj zasiadający w Zarządzie Województwa, twierdzili, że szanują prawa właściciela, ale żałują, że wypowiedzenie nie zostało poprzedzone rozmowami. Kłosowski apelował, by nie upolityczniać sprawy, która z polityką nie ma nic wspólnego, Karbowiak, Gambiec i Majgier stwierdzili, że ta wymuszona sytuacją przeprowadzka urzędników będzie się wiązała z utrudnieniami dla obywateli.
Gośćmi Marka Świercza byli: Sławomir Kłosowski (PiS), Szymon Ogłaza (PO), Marcin Gambiec (MN), Radosław Majgier (Kukiz '15), Antoni Konopka (PSL) i Dariusz Karbowiak (.Nowoczesna).