Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Niedzielna Loża Radiowa z 15 grudnia 2019 roku -…
2019-12-15, 14:13 Autor: Ireneusz Prochera

Niedzielna Loża Radiowa z 15 grudnia 2019 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA]

Niedzielna Loża Radiowa z 15 grudnia 2019 roku - zobacz i posłuchaj!
Małgorzata Kidawa-Błońska została oficjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Pokonała Jacka Jaśkowiaka w prawyborach. Tym samym stała się kolejnym zadeklarowanym pretendentem do fotela prezydenckiego, po Władysławie Kosiniaku-Kamyszu i Szymonie Hołowni. Prawybory w PO i szanse kandydatów komentowali uczestnicy Niedzielnej Loży Radiowej prowadzonej przez Ireneusza Procherę.
Ryszard Wilczyński (Platforma Obywatelska): Pani Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą, którą bym określił mianem dobrej nadziei dla polskiej sceny politycznej i dla naszego obozu politycznego. Ma też znaczenie, że jest kobietą.

Małgorzata Wilkos (Solidarna Polska): Ja również uważam, że Polska jest gotowa na to, by prezydentem była kobieta, ale Polska nie zasługuje, by była nią Małgorzata Kidawa-Błońska. Jest to słaba kandydatka.

Dariusz Kaśków (Prawi i Sprawiedliwość): Prawybory w Platformie Obywatelskiej to było przedstawienie mające przyciągnąć uwagę wyborców, ale ten wyścig był pasjonujący jak wyścig dwóch żółwi.

Longin Bartnik (Konfederacja): Nie chciałbym kopać leżącego. Jak mają wyglądać prawybory, to proszę obserwować trwające właśnie prawybory w Konfederacji.

Piotr Pancześnik (Porozumienie): Rzeczywistym wygranym prawyborów w PO jest pan Schetyna, bo udało mu się odwrócić uwagę od własnych problemów z przywództwem w partii.

Jerzy Przystajko (Lewica Razem): To była debata dwóch osób, z których każda dowodziła delegatom, która z nich bardziej nie ma zdania na różne tematy.

Mariusz Plaskota (Nowoczesna): Możemy się zastanawiać, czy ktoś się nadaje czy nie, ale przykład pana Hołowni, który też kandyduje, choć nie jest politykiem, pokazuje, że musiał kierować się jakimiś racjonalnymi. przesłankami.

Jan Pankala (Mniejszość Niemiecka): Wybory to będzie starcie dużych sił politycznych, a my potrzebujemy prezydenta, który będzie prezydentem dla wszystkich Polaków, a nie jednej partii.

Uczestnicy dyskusji odnieśli się również do problemu rosnących cen wywozu i utylizacji śmierci, wskazując szereg powodów, które wpływają na tę sytuację.

Zobacz także

2020-01-26, godz. 13:19 Niedzielna Loża Radiowa z 26 stycznia 2020 - zobacz i posłuchaj! [FILM] Opolskich parlamentarzystów zapytaliśmy o skutki czwartkowej (23.01) uchwały Sądu Najwyższego, który zdecydował, że sędziowie wybrani przez nową Krajową Radę Sądownictwa… » więcej 2020-01-19, godz. 12:59 Niedzielna Loża Radiowa z 19 stycznia 2020 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM] W środę (15.01) w Parlamencie Europejskim debatowano o próbach fałszowania historii II wojny światowej przez Rosję, a także o stanie praworządności w Polsce. Dzień… » więcej 2020-01-12, godz. 12:51 Niedzielna Loża Radiowa z 12 stycznia 2020 roku - posłuchaj i zobacz! [FILM, ZDJĘCIA] Podczas niedzielnej dyskusji w gronie opolskich parlamentarzystów skomentowaliśmy kolejne wydarzenia towarzyszące pracom nad ustawą dyscyplinującą sędziów. Posłowie… » więcej 2020-01-06, godz. 12:30 "Świąteczna Loża Radiowa" z 6 stycznia 2020 roku - zobacz i posłuchaj! [FILM] W święto Objawienia Pańskiego zatrzymaliśmy się nad znaczeniem tego, co widoczne, dostrzegalne. O tym, że „wiara rodzi się z patrzenia”, opowiedział o. Przemek… » więcej 2020-01-05, godz. 13:07 Niedzielna Loża Radiowa z 5 stycznia 2020 roku- zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] W niedzielę spotkaliśmy się z opolskimi parlamentarzystami. Naszych sejmowych i senackich reprezentantów zapytaliśmy o skandaliczne słowa Władimira Putina na temat… » więcej 2020-01-01, godz. 12:05 Świąteczna Loża Radiowa z 1 stycznia 2020 roku - posłuchaj! [ZDJĘCIA] Wybory do parlamentu europejskiego, do polskiego parlamentu, wysoka frekwencja w nich, ale też przyznanie Oldze Tokarczuk Nobla, zabójstwo prezydenta Adamowicza… » więcej 2019-12-29, godz. 15:05 Młodzieżowa Loża Radiowa z 29 grudnia 2019 roku- zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] Działalność Grety Thunberg podzieliła uczestników Młodzieżowej Loży Radiowej, połączyła natomiast ocena, że konieczna jest ponadpolityczna działalność na rzecz… » więcej 2019-12-29, godz. 14:12 Niedzielna Loża Radiowa z 29 grudnia 2019 roku- zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] Które partie poprą, a które odrzucą projekt budżetu państwa na rok 2020, zakładający zbilansowanie dochodów i wydatków? Czy w Polsce szerzy się ekologizm? Na te… » więcej 2019-12-26, godz. 12:05 Iryna Shvets i Daniil Kononenko o tym, jak nasi wschodni sąsiedzi przeżywają czas świąteczno-noworoczny [FILM] Do świątecznej rozmowy zaprosiliśmy mieszkających w Opolu obywateli Ukrainy. Iryna Shvets i Daniil Kononenko opowiedzieli nam, jak czują się w naszym mieście… » więcej 2019-12-25, godz. 12:05 O. Wojciech Ziółek o tym, jak katolicy w Rosji przeżywają czas Bożego Narodzenia [FILM, ZDJĘCIA] Po raz kolejny w Świątecznej Loży Radiowej udaliśmy się na daleką Syberię, gdzie o. Wojciech Ziółek, polski jezuita, jest proboszczem w jedynym kościele katolickim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »