Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia…
2020-08-06, 12:35 Autor: Magdalena Ogórek, Witold Żurawicki

Prosto z Sejmu: Marcin Ociepa o uroczystości zaprzysiężenia prezydenta, zachowaniu opozycji

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Na wielu poziomach uważam to nie tylko za gest niehonorowy, nieprzyzwoity, ale także błąd polityczny – ocenił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa nieobecność polityków Platformy Obywatelskiej na uroczystości zaprzysiężenia prezydenta.
Jego zdaniem opozycja w ten sposób pokazała, że nie tylko nie potrafi wygrywać, ale też przegrywać. A umiejętność przegrywania w polityce jest bezcenna. Wynik wyborów trzeba uszanować. Szacunek należy się przecież także tym wyborcom, którzy swoje głosy oddali na kandydata opozycyjnego

Marcin Ociepa przypomniał, że ubiegał się o fotel prezydenta Opola. Dotarł nawet do II tury. Zna więc smak wyborczej porażki, co nie zmienia jego stosunku do konieczności uszanowania werdyktów wyborczych.

- Na zaprzysiężenie swojego konkurenta, czyli Arkadiusza Wiśniewskiego przyszedłem, a nawet mu pogratulowałem – zastrzegł Marcin Ociepa.

Zdaniem naszego gościa do samego końca ważyły się losy wyników wyborów prezydenckich. Co ciekawe: w uroczystości uczestniczyły całe kluby Lewicy, Konfederacji czy PSL –u. Natomiast politycy Platformy Obywatelskiej – jak podkreślił Marcin Ociepa - nie dorośli do demokracji.

Zobacz także

2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej 2020-09-14, godz. 14:33 Jerzy Czerwiński o opozycji, rekonstrukcji rządu i najważniejszych celach politycznych - Rozmowy trwają, mam nadzieje, że skończą się jak najszybciej – o rozmowach koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***